• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Org öğrendimde nasıl oldu diye bir SOR..!

Cevap: Org öğrendimde nasıl oldu diye bir SOR..!

17 yasından 22yaşına kadar piyanist olmayı hayal ettim senelerce midiler demolar altyapılar dinledim ailem müsade etmedı bari evlenelim dedik evlendim busefer eşim müsade etmdi çok kötü durumlara geldim aldım pa80 1hafta sürmedi eve hırsız girdi tüm eşyaları alsa bukadar zoruma gitmezdi işyerine açtğm tazminat davası sayesinde 1hafta once pa800 aldım 10 saat guvenlıkte calısıyorum 4saat orgun basındayım... Acemi Piyanist Ali

benim ailem maddi imkansızlıktan dolayı değil kültürümüzden dolayı almadı 10 yaşımdan beri bütün düğünlere giderim hep izlerim piyanistleri ta o günlerden beri alalım dedim bir org almadılar yok sen çalgıcımı olcan yok git okula oku yok üniversiteye git tamam gideriz dedim ama bunuda çok seviyom dedim yok birtürlü müsade etmediler neden bilmiyom sonunda yaşımız 17 e geldi girdim bi kaveye çalıştım boş kalan zamanlarda ilk korg i4s aldım çok heveslerle kimseyi takmadım bitane kulaklık aldım çaldım öğrendim şimdi pa 500 kullanıyorum ama beni küçükten bu işin eğitimini aldırsalardı bilmiyom neler olurdu bizim kültürümüz biraz karşı böyle şeylere bu işi kötü bişey gibi görüyolar anlam veremiyom

bende henüz on altı yaşındayım ve hiçbişey müzik yapmak kadar zevkli olamaz bende bu işi öğrenicem dedikten sonra baya bi mucadele ettim ilk baştan oyuncak bi orgla başladım ilk çaldığım sarkı ergin koray dan çöpcüler şarkısıdır ailem sürekli sesini kıs gürültü yapma diyor ilk roland g600 ü eve getirdiğimde bana ilk sözleri gürültü yapma oldu zaten......
paylaşim için teşekkürler aslında bizi anlayan bi tek bu forum var:D

Haydarali kardeş öyle bir konu açtın ki, sana helal olsun. Nerden geldi aklına. Demekki herkesin bir anısı, kısa da olsa bir hikayesi var. Konuyu güncel tutalım. Paylaşmak isteyen ardaşlar yorumlarını yazsınlar...

benim ailem maddi imkansızlıktan dolayı değil kültürümüzden dolayı almadı 10 yaşımdan beri bütün düğünlere giderim hep izlerim piyanistleri ta o günlerden beri alalım dedim bir org almadılar yok sen çalgıcımı olcan yok git okula oku yok üniversiteye git tamam gideriz dedim ama bunuda çok seviyom dedim yok birtürlü müsade etmediler neden bilmiyom sonunda yaşımız 17 e geldi girdim bi kaveye çalıştım boş kalan zamanlarda ilk korg i4s aldım çok heveslerle kimseyi takmadım bitane kulaklık aldım çaldım öğrendim şimdi pa 500 kullanıyorum ama beni küçükten bu işin eğitimini aldırsalardı bilmiyom neler olurdu bizim kültürümüz biraz karşı böyle şeylere bu işi kötü bişey gibi görüyolar anlam veremiyom

bizim kültürde el ne der mantığı bırakılmadığı sürece çok büyük yetenekler heba olup giderler...

mevcut sistemimizde dik fikirli ve uç düşünceli insanların bir yerlere gelebilmelerine kadar geçen sürede epey bir çaba gösterdikleri bilinir..

anlayış ve görmüşlük bu konuda olmaz olmazlardandır..

bu durumun değişeceğine adım gibi eminim...

ericson cep telefonlarının 1500 mark olduğu o kıt günlerden 150 tl ye dokunmatik telefonların olduğu bu dönemlere geldik..

98 yılında ilk bilgisayarımı aldığımda ekran arka planını değiştirebilmek için sabahlara kadar uğraşmıştım.. ne çevremde bilen vardı nede ben bilgi..

bugün hemen hemen birçok evde pc mevcut öyleki 10 yaşındaki çocuk pc formatlayıp driver sohbetleri yapıyor.. gelişmeler var..

10 senede bile epey yol gidildi...

bende henüz on altı yaşındayım ve hiçbişey müzik yapmak kadar zevkli olamaz bende bu işi öğrenicem dedikten sonra baya bi mucadele ettim ilk baştan oyuncak bi orgla başladım ilk çaldığım sarkı ergin koray dan çöpcüler şarkısıdır ailem sürekli sesini kıs gürültü yapma diyor ilk roland g600 ü eve getirdiğimde bana ilk sözleri gürültü yapma oldu zaten......
paylaşim için teşekkürler aslında bizi anlayan bi tek bu forum var:D

dostum yılmadan devam et...

ilerleyen zamanlarda çeşitli tür müzikleride formatlayıp profesyonel olup çıkarsın.. çevre ve aileye çok takılma.... çevrenin çocukları kafelerden babaları kahvelerden beri gelmezler yinede onlar en iyi örnek olurlar..

ayrıca gürültü konusunda 20 li yaşları devirene kadar sabret bu yaşlarda ne yapsanda laf dinletemiyorsun..:=))

Haydarali kardeş öyle bir konu açtın ki, sana helal olsun. Nerden geldi aklına. Demekki herkesin bir anısı, kısa da olsa bir hikayesi var. Konuyu güncel tutalım. Paylaşmak isteyen ardaşlar yorumlarını yazsınlar...

mıstık abi,

org çalmayı basit görüp sen şu köşede çal kendine göre anlayışına sahip insanların o cihazın volume düğmesini dahi bulamadığını çok iyi biliyorum..

bu meşgale bir gönül işidir.. kimimiz hobi amaçlı kimimizde ekmek parası için bu mücadelenin içindeyiz.. her ne şekilde olursa olsun orgun önüne geçip ellerini konuşturan insanların önünde saygıyla eğilirim.. hiç kolay bir uğraş değil..

bu yazılar ve paylaşımlar eminimki bu sevdaya gönül verecek olan kardeşlerimize rehber ve pusula olacaktır..

bende 3 yıl önce adını hatırlamadığım bir forum yazısıyla aşk'a gelmiştim..

Moderatör tarafında düzenlendi:

muhtemelen aynı jenerasyondanız...benim hikayemlede kesişen çok yerler var...yazınızı beğendim tebrikler...belkide ilk defa bir yazıya cevap verme isteği doğdu içimde...sadece teşekkür butonuna basıp kaçamadım...

teşekkürler böyle bir konu açtığınız için ben de org sevdamı anlatayım dedim. yıl 2007 yaşım 20 üniversitede kantinde çalışıyorum hem de önlisans okuyorum. o zamanlar org yoktu bilgisayarda Bomes Mouse Keybord diye bir programdan bilgisayar klavyesi ile çalıyordum. evde bir gece bilgisayardan yine org çalarken Elif Dedim türküsü çıktı bu şarkı çıkınca kendi kendime ben de bir şeyler var org olsa çalabilirim dedim ve konuyu babama açmadan anneme açtım çünkü daha önceden babama açtığımda çalgıcı mı olacan dedi. tabi o zamanlar iş yok güç yok maddi bağımsızlık yok mecbur laf dinliyoruz. ama içimdeki org sevdası bitmedi hiç aksine arttı. en son annemin aklına girdim ben org alacam babama da arkadaştan emanet aldım hevesim geçince verecem derim dedim annemde benden yana oldu tabi.neyse yamaha a1000 di ilk orgum 1135 liraya aldım. bi piyanist arkadaşın sayesinde koma vermeyi ve bazı parçaları çalmayı öğrendim. tabi eve misafirler gelince de ayrı bi havası olmuyor değil. ne kadar da amatör olsam onlar amatör bile olamadıkları için anlamıyorlar düzgün mü çaldım eksik mi çaldım diye. neyse ilerledikçe a 1000 yetmedi 55 tr aldım o da yetmedi 80 aldım o da yetmedi 1 hafta önce pa800 aldım.babam da alıştı annemde alıştı. babamın ses çıkarmaması da savcılıkta memur olarak göreve başlamamdan kaynaklanıyor.işim olmasa o org bizim evde zor dururdu.şimdi akşama kadar mahkeme kaleminde dosyaların arasında boğuşuyorum ama gece orgu açıp müziğe başlayınca hiç bir şey düşünmüyorum saedece yeni parçalar üretebilmek veya bildiğim parçaları daha duygulu değişik tarzlarda çalabilmek için uğraşıyorum. nacizane ne kadar da profosyonel olmasam bile müzikle uğraşmak isteyip de çeşitli engellerle karşılaşan arkadaşlarım yılmasınlar. müzik duygu işidir duygu da insanlara has bi özelliktir.

teşekkürler böyle bir konu açtığınız için ben de org sevdamı anlatayım dedim. yıl 2007 yaşım 20 üniversitede kantinde çalışıyorum hem de önlisans okuyorum. o zamanlar org yoktu bilgisayarda Bomes Mouse Keybord diye bir programdan bilgisayar klavyesi ile çalıyordum. evde bir gece bilgisayardan yine org çalarken Elif Dedim türküsü çıktı bu şarkı çıkınca kendi kendime ben de bir şeyler var org olsa çalabilirim dedim ve konuyu babama açmadan anneme açtım çünkü daha önceden babama açtığımda çalgıcı mı olacan dedi. tabi o zamanlar iş yok güç yok maddi bağımsızlık yok mecbur laf dinliyoruz. ama içimdeki org sevdası bitmedi hiç aksine arttı. en son annemin aklına girdim ben org alacam babama da arkadaştan emanet aldım hevesim geçince verecem derim dedim annemde benden yana oldu tabi.neyse yamaha a1000 di ilk orgum 1135 liraya aldım. bi piyanist arkadaşın sayesinde koma vermeyi ve bazı parçaları çalmayı öğrendim. tabi eve misafirler gelince de ayrı bi havası olmuyor değil. ne kadar da amatör olsam onlar amatör bile olamadıkları için anlamıyorlar düzgün mü çaldım eksik mi çaldım diye. neyse ilerledikçe a 1000 yetmedi 55 tr aldım o da yetmedi 80 aldım o da yetmedi 1 hafta önce pa800 aldım.babam da alıştı annemde alıştı. babamın ses çıkarmaması da savcılıkta memur olarak göreve başlamamdan kaynaklanıyor.işim olmasa o org bizim evde zor dururdu.şimdi akşama kadar mahkeme kaleminde dosyaların arasında boğuşuyorum ama gece orgu açıp müziğe başlayınca hiç bir şey düşünmüyorum saedece yeni parçalar üretebilmek veya bildiğim parçaları daha duygulu değişik tarzlarda çalabilmek için uğraşıyorum. nacizane ne kadar da profosyonel olmasam bile müzikle uğraşmak isteyip de çeşitli engellerle karşılaşan arkadaşlarım yılmasınlar. müzik duygu işidir duygu da insanlara has bi özelliktir.

düşüncelerine sağlık dostum...

"emanet aldım hevesim geçince cihazı geri verecem" sözüne 10 üzerinden 10..

ben A300 tr yi aldım 6 gibi kullanıp gg sitesinden satmıştım..o gün annem cihazı ambalajladığıma şahit olmuştu.. sattığımı söylemiştim.. annem iyi yaptın boşa zamanını harcıyordun demişti..

kargoya gidip cihazı alıcısına gönderdim birkaç zaman sonra A1000 tr aldım. renk biraz aynı ama dikkat etmedikleri için oralı olmadılar..

annem hayrola oğul ne oldu.. anne adam beğenmedi geri gönderdi dedim..

:=))

bu numarayı evdekiler OR 700 de yutmadılar.. çünkü cihazın incelediklerine şahit oldum..

ne günlerden geçtik..