• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Org öğrendimde nasıl oldu diye bir SOR..!

Cevap: Org öğrendimde nasıl oldu diye bir SOR..!

Bende anlatmak isterim.İlkokul ikinci sınıftayım evde uzun bir tahtaya dört tane misine bağlayarak saz yaptım tellere vurarak şarkı söylüyorum bu sazı birgün okula götürdüm tenefüste hoca gördü ve çok ilgilendi ,derste çocuklar ailenizle konuşun mandolin alırsanız kurs vermeyi düşünüyorum dedi , ben söyledim aileme fakat hiç ilgi göstermdiler üzerinde durmadılar bende öyle huysuz biri olmadığım için mandolin alınmadı fakat sınıfta 8 kişi mandolin getirdi ve kurs başladı içimde çok büyük bir ukte kaldı.Yıllar geçti yaş 30 gibi yamaha psr 19 aldım hiç bir şey bilmiyorum org metodu kitabı aldım ve zaman buldukça kendi kendime öğrenmeye çalıştım daha sonra a300 ,a1000 derken v2 plus var şimdi amaç sadece bir enstrüman çalabilmekti kendi çapımda bunu başardım evde sadece hobim benim.

Bende anlatmak isterim.İlkokul ikinci sınıftayım evde uzun bir tahtaya dört tane misine bağlayarak saz yaptım tellere vurarak şarkı söylüyorum bu sazı birgün okula götürdüm tenefüste hoca gördü ve çok ilgilendi ,derste çocuklar ailenizle konuşun mandolin alırsanız kurs vermeyi düşünüyorum dedi , ben söyledim aileme fakat hiç ilgi göstermdiler üzerinde durmadılar bende öyle huysuz biri olmadığım için mandolin alınmadı fakat sınıfta 8 kişi mandolin getirdi ve kurs başladı içimde çok büyük bir ukte kaldı.Yıllar geçti yaş 30 gibi yamaha psr 19 aldım hiç bir şey bilmiyorum org metodu kitabı aldım ve zaman buldukça kendi kendime öğrenmeye çalıştım daha sonra a300 ,a1000 derken v2 plus var şimdi amaç sadece bir enstrüman çalabilmekti kendi çapımda bunu başardım evde sadece hobim benim.

ne mutlu sana o zaman hocam...

bir insanı en büyük motive eden olgu hayâl ve umutlarıdır...

saygılar..

Moderatör tarafında düzenlendi:

kardes gayretine ve isteginene hayran kaldim yolun acik olsun muzik bir duygu isidir benimde senin gibi hadda dahada bir agir bir oykum var ama drdim ya muzik duygu isidir,
vei@hotmail.nl

kardes gayretine ve isteginene hayran kaldim yolun acik olsun muzik bir duygu isidir benimde senin gibi hadda dahada bir agir bir oykum var ama drdim ya muzik duygu isidir,
vei@hotmail.nl

öykünü okumak isterim babacan,

herkes bir şekilde erken yada geç yola çıkıyor, imkanlı yada imkansız bu sevdaya gönül veriyor..

yaptığım analizde milletimizin müzik'e yetenekli çocuklarına çok fazla imkan sağlamadıkları kanısındayım..

çünkü amca, dayı araba alırken daireler alırken bizim müzikle uğraşmamız boş adam işi oluyor. bizde çalışıp kredi alıp daha iyisini almalıki amcalara dayılara oturmaya gittiğimizde bahsedecek malımız mülkümüz olsun..

Merhabalar...

Anılarınızı , tecrübelerinizi paylaştığınız için çok içten olarak teşekkürlerimi sunuyorum...

Ben de bir kaç cümle ile kendi maceramı anlatayım ; Yalnız şunu söyleyeyim: bu anlatacaklarım müzisyen bir kişiliğe değil hobi olarak müzik ile uğraşan bir kişiliğe aittir...

Ben de hobi olarak 1992'den beri (arada boşluklar olsa da) klavye çalmaktayım.Babam orglara olan ilgimi bildiği için orta ikide takdir almam sayesinde sağolsun bana Casio CT470 almıştı.Yani bu hobiye Casio ile başladım.Yıllarca Casio ile devam ettim ; Ancak ,üniversite yıllarımda halen daha elimde Casio olması beni yeni bir cihaz almaya itti.Ne yalan söyleyeyim , o tarihe kadar Roland ve Korg dışında bir marka ismini bilmiyordum,duymamıştım.
Sonrasında ise zamanına göre oldukça iyi para verip bir Korg İS50B aldım.(2000'li yılların başında PA80 daha yeni çıkmıştı.) Ama o tarihe kadar Korg İ4S aşkıyla yanıp tutuşuyordum.Yine yalan söylemeyeyim, İS50'yi aldığımda özelliklerini hiç bilmiyordum."Korg"tu ya gerisi önemli değildi ; ilk profesyonel cihazımdı sonuçta :) (Yıl 2002)

2010 yılına kadar İS50 beni götürdü ama artık beni tatmin etmiyordu ; ve de 2010 yılında İS50'nin yanına daha o yıl çıkan "Roland Juno Di"yi aldım.Gerçekten bu cihaz benim bir kilometre taşım oldu.Biliyorsunuz bu cihaz batı bir synthesizer.Ama sesler bir harika!!!!

En sonunda geçen yıl dedim ki: "şu İS50'yi satayım ; en azından paraya çevireyim." Bir müddet sonra ,cihazımı yeni tanışmış olduğum çok sevdiğim bir müzisyen bir abime sattım.Tam bu sırada bu sitede bir arkadaşımızın "Ketron SX3000"ini uygun bir fiyata satmaya karar verdiğini öğrendim."Ketron"u dinledikten ve kullandıktan sonra bu cihazın "sound"una aşık olmuştum.Bu sefer de Ketron aşkım başlamış oldu. :) O sırada elimde sadece yeni almış olduğum Juno Di vardı.Yeni bir cihaz olduğu için elimden çıkartmam çok kolay oldu.Bu ocak ayında da "Ketron"unu satan arkadaş ile bağlantı kurup İzmir'e gittim , aldım cihazı.Yani yaklaşık altı aydır Ketron kullanıyorum...

Hangi müzik aletini çalıyor olduğumuzun bir önemi yok bence.Onlar bizim iyi günümüzde,kötü günümüzde hep yanımızda olmuş ; onları bir dost,arkadaş olarak kabul edip tüm duygularımızı onlara yansıtmışızdır.Onlar da bize her zaman destek olmuş,duygularımızı paylaşmış ; adeta duygularımızı dillendirmişlerdir.

Bence herkes en azından bir müzik aletini çalmalı.Şimdi diyeceksiniz ki bu iş yetenek işi ; evet yetenek işi de herkes çaldığı müzik aletini çok iyi çalacak diye bir kanun da yok.Önemli olan ,onunla vakit geçirip, bu esnada bu Dünya'dan bir süre de olsa uzaklaşmaktır,rahatlamaktır,kendini ifade etmeye çalışmaktır...

Neyse,daha fazla kafanızı şişirmeyeyim ve buraya kadar sabırla yazımı okuduğunuz için sizlere sonsuz teşekkürlerimi sunayım...Hoşçakalın...

Merhabalar...

Anılarınızı , tecrübelerinizi paylaştığınız için çok içten olarak teşekkürlerimi sunuyorum...

Ben de bir kaç cümle ile kendi maceramı anlatayım ; Yalnız şunu söyleyeyim: bu anlatacaklarım müzisyen bir kişiliğe değil hobi olarak müzik ile uğraşan bir kişiliğe aittir...

Ben de hobi olarak 1992'den beri (arada boşluklar olsa da) klavye çalmaktayım.Babam orglara olan ilgimi bildiği için orta ikide takdir almam sayesinde sağolsun bana Casio CT470 almıştı.Yani bu hobiye Casio ile başladım.Yıllarca Casio ile devam ettim ; Ancak ,üniversite yıllarımda halen daha elimde Casio olması beni yeni bir cihaz almaya itti.Ne yalan söyleyeyim , o tarihe kadar Roland ve Korg dışında bir marka ismini bilmiyordum,duymamıştım.
Sonrasında ise zamanına göre oldukça iyi para verip bir Korg İS50B aldım.(2000'li yılların başında PA80 daha yeni çıkmıştı.) Ama o tarihe kadar Korg İ4S aşkıyla yanıp tutuşuyordum.Yine yalan söylemeyeyim, İS50'yi aldığımda özelliklerini hiç bilmiyordum."Korg"tu ya gerisi önemli değildi ; ilk profesyonel cihazımdı sonuçta :) (Yıl 2002)

2010 yılına kadar İS50 beni götürdü ama artık beni tatmin etmiyordu ; ve de 2010 yılında İS50'nin yanına daha o yıl çıkan "Roland Juno Di"yi aldım.Gerçekten bu cihaz benim bir kilometre taşım oldu.Biliyorsunuz bu cihaz batı bir synthesizer.Ama sesler bir harika!!!!

En sonunda geçen yıl dedim ki: "şu İS50'yi satayım ; en azından paraya çevireyim." Bir müddet sonra ,cihazımı yeni tanışmış olduğum çok sevdiğim bir müzisyen bir abime sattım.Tam bu sırada bu sitede bir arkadaşımızın "Ketron SX3000"ini uygun bir fiyata satmaya karar verdiğini öğrendim."Ketron"u dinledikten ve kullandıktan sonra bu cihazın "sound"una aşık olmuştum.Bu sefer de Ketron aşkım başlamış oldu. :) O sırada elimde sadece yeni almış olduğum Juno Di vardı.Yeni bir cihaz olduğu için elimden çıkartmam çok kolay oldu.Bu ocak ayında da "Ketron"unu satan arkadaş ile bağlantı kurup İzmir'e gittim , aldım cihazı.Yani yaklaşık altı aydır Ketron kullanıyorum...

Hangi müzik aletini çalıyor olduğumuzun bir önemi yok bence.Onlar bizim iyi günümüzde,kötü günümüzde hep yanımızda olmuş ; onları bir dost,arkadaş olarak kabul edip tüm duygularımızı onlara yansıtmışızdır.Onlar da bize her zaman destek olmuş,duygularımızı paylaşmış ; adeta duygularımızı dillendirmişlerdir.

Bence herkes en azından bir müzik aletini çalmalı.Şimdi diyeceksiniz ki bu iş yetenek işi ; evet yetenek işi de herkes çaldığı müzik aletini çok iyi çalacak diye bir kanun da yok.Önemli olan ,onunla vakit geçirip, bu esnada bu Dünya'dan bir süre de olsa uzaklaşmaktır,rahatlamaktır,kendini ifade etmeye çalışmaktır...

Neyse,daha fazla kafanızı şişirmeyeyim ve buraya kadar sabırla yazımı okuduğunuz için sizlere sonsuz teşekkürlerimi sunayım...Hoşçakalın...

eyvallah hocam..

yazın bir an bitmeyecek sandım:=)

şu sözünün altına bende imza atıyorum..

"Bence herkes en azından bir müzik aletini çalmalı.Şimdi diyeceksiniz ki bu iş yetenek işi ; evet yetenek işi de herkes çaldığı müzik aletini çok iyi çalacak diye bir kanun da yok.Önemli olan ,onunla vakit geçirip, bu esnada bu Dünya'dan bir süre de olsa uzaklaşmaktır,rahatlamaktır,kendini ifade etmeye çalışmaktır..."

eyvallah hocam..

yazın bir an bitmeyecek sandım:=)

şu sözünün altına bende imza atıyorum..

"Bence herkes en azından bir müzik aletini çalmalı.Şimdi diyeceksiniz ki bu iş yetenek işi ; evet yetenek işi de herkes çaldığı müzik aletini çok iyi çalacak diye bir kanun da yok.Önemli olan ,onunla vakit geçirip, bu esnada bu Dünya'dan bir süre de olsa uzaklaşmaktır,rahatlamaktır,kendini ifade etmeye çalışmaktır..."

Teşekkürler "haydarali" arkadaşım...Sağolasın... :)

arkadaşlar hakikaten insan bu yazılanları okuyupta geçmişe gitmemesinin imkanı yok benımde aklıma beyoğlundan yediğim kazıklar geldi:D org çalmayı bişekılde kendi başıma öğrendim her aldığım org bozulana kadar kullanıyodum bozulunca elektronık merağı açıyodum yapmaya çalışıyodum sonuç pert sonra doğru beyoğlu e40 alma nıyetiyle gidiyorum adamlar bakıyo bu tam kek yanındada işibilen birisi yok e40 ı napcan em 50 verelim bak o 40 bu 50 daha yeni diyerek em50 kaptırıyolardı 800 al 350 400 sat

Allahıma şükürler olsun şu an pa2x im var Trakyamüzik sayesinde bir sürü piyanist müzisyen arkadaşlarım iyiki sitemiz var iyiki sizler varsınız
saygılarımla
orhan akyıldız

Evet bende duygulanmadım deil. Buradaki yazıları okuyunca insan gerçekten geçmişe gidiyor ve daha çok okuyası geliyor. O zaman bende kısadan hikayemi anlatayım. Ben küçükkende müzikle ilgilenen mahallede sesi güzel diye bilinen bi çocuktum. O zamanlarda mahallemizden bi abla bana oyuncak bi org hediye etmişti. O yıllar mahallemizden sürekli geçen bi ilaç arabası vardı. (Böcek ve haşeratlardan kurtulmak için etrafa ilaç sıkan bir araç) O kamyonet geçerken hoparlörlerden ufak bi müzik çalıyodu Bende onu iyi öğrenmiştim ve oyuncak orgumun üzerinde çalabiliyordum Düğünlere gittiğimdede orglara çok meraklı şekilde bakardım. O zamanlar çok küçüktüm tabi okula bile gitmiyordum. Birgün 6 sınıfa gittiğim dönemlerde eve geldiğimde bi akrabamızın evimizde org çaldığını gördüm ve çok sevindim. O orgunu bizim evimizde bıraktı bende çalmaya çalıştım. Ben çalmaya çalıştığımda yanımda hiç kimse yoktu ve çalarken yardım edenim hiç olmadı. Orgu elime aldığım ilk gün bir tane parça çalmıştım. O org casıo at1 di. Onu tam 4 yıl kullandım. Profesyonel orglara inanılmaz bir özenti olmaya başlamıştı. Sonradan içime inanılmaz bir pa80 aşkı düştü. O cihazı o kadar çok istiyodumki onu alsam sanki ömür boyu daha org istemicekmişim gibiydi. Pa80 alamadım ama xd9 aldım O beklediğim 4 yıl bana asırlar gibi gelmişti. Xd9 u alalı 3 yıl oldu. Pişmanda deilim. Şimdi yaşım 12 eylülde 20 olacak. Şuandada inşallah ilerde 3x yada 2x düşünüyorum. İnşallah hakkımızda en hayırlısı olur. Bütün müzisyen abilerimize icraatlarının devamını diliyorum müzisyen olmak isteyen abilerimizede Allahü Teala fırsatlar nasip etsin. Yazımı sabırla okumuş olduğunuz için teşekkürler ediyorum. Allaha emanet olun.

bende henüz on altı yaşındayım ve hiçbişey müzik yapmak kadar zevkli olamaz bende bu işi öğrenicem dedikten sonra baya bi mucadele ettim ilk baştan oyuncak bi orgla başladım ilk çaldığım sarkı ergin koray dan çöpcüler şarkısıdır ailem sürekli sesini kıs gürültü yapma diyor ilk roland g600 ü eve getirdiğimde bana ilk sözleri gürültü yapma oldu zaten......
paylaşim için teşekkürler aslında bizi anlayan bi tek bu forum var:D

Ah be toprağım, g-600 ne gider Trakya düğünlerinde :) Gümbür gümbür vallahi.