• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa 500 Tr Aldım, Sizde Alın :)

s650 yi mağazaya vermeye kalksanız ne yazık ki almazlar bile emin olun. satana kadar gülümseyen insanlar onlar. ayrıca hangi mağazaya girseniz ordaki esnaf bir diğerine saydırıyor, küfürler yağdırıyor ki kendim defalarca şahit oldum. sakın ellerine düşmeyin de ne yaparsanız yapın. distribütörler hariç oraya yaklaşmanızı dahi önermem..

Cevap: Pa 500 Tr Aldım, Sizde Alın :)

kesinlikle katılıyorum

öncelikle tüm müzisyenlere selam ve sevgiler..Bizler toplum olarak özellikle klavye sektöründe çabuk sıkılan insanlarız.İnanın çok üzülüyorum bu duruma.Çünkü düşünün arkadaşlar pa3X olmadan öncede sizler pa80 yada korg i3 ile milleti eğlendirmiyormuydunuz? Sizler müzisyen çoğunuz profesyonel insanlarsınız ekmeğinizi bu cihazlardan çıkartıp evinize dönüyorsunuz.Lakin bu firmalar adeta işi zıvanadan çıkarttı neredeyse yılda bir firma özellikle bizim ülkemize yönelik bırakın bir modeli iki model çıkartmaya başladı..Ben ekmeğimi bu sektörden kazanmayan bu işi hobi olarak düşünen birisiyim ama neredeyse ben bile bu üst model akımlarına kapılacak duruma bazen gelebiliyorum.Lakin arkadaşlar elimizdekinin kıymetini bilelim.Nacizane şunu belirteyim ki bende iki yıldır pa500TR var inanın bana göre hoş alet.Ve şunu da belirtmeden geçmek istemem asma davul yada bir zurna sesi için bu alete sırt dönmeyin kıymetli arkadaşlar.İnanın bir düğüne giden insan (yada insanlar) "vay efendim bu klavyeci bu halayı nasıl edi zurnayla çalmadı " demez siz halayı zurna değil SAX sesi ile bile çalsan adam kalkar yine oynar ..Ha olsa fenamı olur tabiki iyi olur lakin düğüne eğlenmeye giden insanlar inanın o ruh hali ile bizim burada üzerinde konuştuğumuz detayların bir tanesi ile bile ilgilenmez.Fikrimi açıkladım umarım kimseyi incitmedim..Ayrıca pa500TR de md okuturken takılma yapıyor diye bir üyemiz sormuş bu konu altında , arkadaşım senin sorunun hafıza kartı ile ilgili başıma gelmişti yeni bir 2 GB micro sd kart ile sorunun çözülecektir.Saygı ve sevgilerimle...

Cevap: Re: Pa 500 Tr Aldım, Sizde Alın :)

pa500 tr konusunda anlayamadığım bir nokta var.

o kadar büyük isim ritim vs ses yazdı bu alet çıkmadan önce.. birisi de çıkıp demedimi bu asma davullar, bu zurnalar beş para etmez diye? edi zurna ve pa80 kartlarında kullanılan asma davul sesleri artık demirbaş oldu bildiğiniz gibi. pa55 tr de de bu asma davullar var. ama hangi dahi ortaya çıkıp bu saçma kararı vermişse ben birşey demiyorum. darbuka zil vs her zaman için göz ardı edilebilir ancak asma davul ve zurna sesleri düğün piyasasında aletleri sattıran bir özellik haline geldi. gidin bakın aslan handa her dükkan pa500 tr dolu, hepsi ağlıyor alet satmıyor diye. kendi kazdıkları kuyuya kendileri düştüler başka birşey değil.

Ömer ilk defa bi yorumuna katılıyorum, başımıza taş yağacak galiba.

Hocam hayırlı olsun öncelikle. Eğer düğün işi yapıyorsanız inanın dediğiniz gibi parasını sonuna kadar hakeden bir cihaz ama benim gibi genellikle alt yapı ile uğraşıyorsanız inanın bir işinize yaramaz. Ben benim cihazı satacağım diye akla karayı seçtim faturalı garantili sadece evimde kullandım çizik mizik geç bunları toz bile yoktu. 1 ay hevesle kullandım sonra kaldırdım kılıfına dolabın üstüne. Bende tyros 4, is40 ve pa500 vardı geçen gün or700 v2 plusla takas ettim başa baş. Neyse ama dediğim gibi eğer programlara çıkıyorsan inan seni yarı yolda bırakmaz tek kusuru biraz ağır çalışmasıdır.

evet ömer kardeşim aslan han senelerce sömürdü halada yapanlar var bunu engelleyen bence sadece teknoloji yani internet ortamı oldu.artık satış siteleri onların önüne geçti.leş gibi aletleri çok güzelmiş gibi yutturdular senelerce alternatif olmayına mecbur kaldık.eşşek çok olunca semer bulunur selamlar :)

Ben cihazımı seviyorum çünkü yaptığım çalışmalarda asma davul yada zurna açıkçası benim için çok önemli değil daha ziyade hafif batı , türk sanat müziği ile taverna tarzı parçalara takılıyorum ve ziyadesi ile yetiyorda artıyor bile.Saygılarımla