• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa 600 ile pa 900 farkı

piyanist yaman

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pa 900
Selam pa 600 ile pa 900 arasında malzeme farkı var mı(kasa klavye vs.) fiyat farkı üzerindeki özelliklerinden mi? yoksa hakikatten malzeme kalitesinden mi? incelemiş arkadaşlar görüş bildirebilirmi

Cevap: pa 600 ile pa 900 farkı

arasındakı fark 1- çiftmp3 midi oynatma -2- 256 mb ram başka bişey arama geriye kalan hersey aynı ha birde rengi farklı

+ olarak piyasada 700-800 tl civarında satılan vocal processor var ve kayıtta yapabiliyorsun..Kasa olarakda esnek sağlam boyasız plastik kasa olduğu rivayetler arasındadır..Ayrıca Kronos ve oasys soundları olduğuda rivayetler arasında..Birde bir kaç PA3x kullanıcısından bir özellik dışında sound ve ritim olarak hiç fark olmadığını duydum hatta 3x yazılım sorunlarından dolayı PA900 ün 10 bastığınıda duydum :) Tabi buda bir rivayet..

Bakalım alınca göreceğiz.. :) Birde Cüneyt beyin PA600 ve PA900 tanıtım videolarını incelersen fark olup olmadığını daha iyi anlayabilirsin..Özellikle sample motorunda..

Alıntıyı incele..

Pa900 sound engine, bu serinin bir önceki üyesi Pa600’ün iki katı PCM hafızasına sahiptir. (192MB) User ritm bölümleri ayrıca 1200’e çıkarılarak her türlü ritm yüklenebilecek büyüklüğe ulaştırılmıştır. İyileştirilmiş dahili hoparlör sistemi güçlü ve temiz sese ulaşılmasını sağlar. TC Helicon Vocal Harmonizer, MP3 çalar/kaydedici, çift crossfade sequencer ve sözlerin harici monitörde görüntülenebilmesi için video çıkışı yeni Pa900’ün üstün özellikleri arasındadır.
Alüminyum yan panelleri ve gümüş renkli gövdesi ile kaliteli, sağlam bir görünüme sahiptir.

Pa900 üstün özellikleri:

* Daha gerçekçi ve daha çok ifade özgürlüğüne sahip sesler için Enhanced RX (Real eXperience) sound engine

* 192MB’lık user PCM hafızasına sahip çok büyük boyutta bir dahili ROM, mükemmel ses kalitesi sağlayan güçlü wave hafızası

* Ses artikülasyon seviyelerinde (DNC – Defined Nuance Control) mükemmel kontrol için üç assignable sviç ve bir dört yollu joystick

* Velocity ve aftertouch özelliğine sahip 61 yarı ağırlıklı tuş

* İnce ve hafif tasarım

* Geniş 7”lik TFT dokunmatik ekran

* Yeni arama fonksiyonuna sahip, kolay kullanılır grafik arayüz

* Güçlü ve temiz ses veren 2 yollu hoparlör sistemi

* İyileştirilmiş ritm ve performans seçenekleri. Her biri 4 varyasyon ve 4 fill + break’e sahip 400’ün üzerinde fabrika ritmi, 15 user bankı

* Gerçekçi gitar sesleri için daha da geliştirilmiş Guitar Mode 2

* Chord Sequencer fonksiyonu

* 4 Stereo Master efekt (125 FX türü) + 2 Global efekt (Limiter, EQ)

* 4 efekte sahip TC Helicon 3 sesli vokal processor

* Kayıt özelliğine sahip çift MP3/MIDI çalar, X-Fader ve vokal silici

* Grafik formata sahip (+G) sözlerle daha iyi uyum

* GM ve GS sesleriyle daha iyi uyum

* Ritmler, SMF, Karaoke, MP3’lerle çalışan, istenilen şarkı ayarlarını anında çağıran SongBook veri tabanı. Kullanıcı tarafından belirlenebilir listeler. Filtreleme ve sıralama seçenekleri.

* Çoklu dil özelliğine sahip karakter seti. Orijinal dillerinde görüntülenebilir şarkı sözleri (Uzak Doğu ve Arap dilleri hariç)

* Yeni SoundFont import fonksiyonu

* Micro SD ile depolama

See more at:

Rivayetlere göre he :) Efsane ejderhalar geldi aklıma. Hiç kimse bilmiyor görmemiş ama kulaktan kulağa gelmiş.

Pedal veya amfi ihtiyacını ortadan kaldırıyor sanırım. Tabi pa 900 kullanan arkadaşlar daha detaylı bir paylaşım yaparsa seviniriz :)

Pedal veya amfi ihtiyacını ortadan kaldırıyor sanırım. Tabi pa 900 kullanan arkadaşlar daha detaylı bir paylaşım yaparsa seviniriz :)

:) Yahu rivayet diyelim işte..Ben sadece yaklaşık 1 aydır inceliyorumki sende biliyorsun bunu sadece yapılan yorumlara göre yorum yaptım ve o yüzden öyle dedim..

PA900 özellikle Vocal processor ile en çok gündemde ki bence hedef kitle özellikle şantörler ve amatör kayıt yapanlar ki amatörden çıkıyor sanırım..

Burada tabiki en iyi yorumları PA900 sahipleri yaparki henüz erken olduğu için pek fazla yorum ve paylaşım göremiyoruz..

Ama şunu söyliyeyim az kaldı şu PA900 e bir kavuşayım emin ol burada en çok paylaşım yapanların başını çekmeyi hedefliyorum..Özellikle ritim yazma konusunda..:D

Rivayet dediklerinin hepsi doğru ayrıca yarı ağırlıklı tuşlara sahip pa600 le kıyaslanmaz klavyesi çok kaliteli vocal processor de çok sağlam gerçekten mikrofonu gir bi şarkı söyle bu ses bendenmi çıkıyo dersin :)

Rivayet dediklerinin hepsi doğru ayrıca yarı ağırlıklı tuşlara sahip pa600 le kıyaslanmaz klavyesi çok kaliteli vocal processor de çok sağlam gerçekten mikrofonu gir bi şarkı söyle bu ses bendenmi çıkıyo dersin :)

Bu yaz ALLAH nasip ederse bende düşünüyorum pa 900 ,yeni yenidir arkadaş istediği kadar dandik desinler,bizler 3 custom la düğün yapan insanlarız şimdi cihazlar o cihazlara nazaran sanki başka dünyadan gelme,süper daha ne olsun valla bozulmayın arkadaşlarda birazda dandiklik bizde galiba ,cihaz daha ne yapsın onuda anlaış değilim,saygılar.....

Ben rivayet dedim ama bilerek öyle dedim çünkü henüz birebir görmedim cihazı yoksa bu rivayet dediğim özellikleri bizzat hem PA900 hemde 3x kullananlardan duydum...

Ama maalesef bu özellikleri özellikle PA800 kullanan bazı arkadaşlar görmezlikten gelip hala PA900 için fena yorumlar yapıyorlar..

Dün bir arkadaş PA900 dururken resmen PA800 aldı yorumlardan dolayı..Gerçi hem sıfır hemde 1350€ gibi uygun bir fiyata almış ama bilmiyorum,yeni nesil bir cihaz varken üretimden kalkmış bir cihazı arada düşük fark varken almak bana göre değil..Çünkü arada sanırım 300€ gibi bir fark varki ekstra donanımları alınca zaten PA900 e verdiği parayı geçecek..

+150€ ce set almayacakmı?
+mp3 board var sanırım sonradan alınan? (Bunu tam bilmiyorum)
+PA800 de vocal processor ve video çıkışıda yok..
+yeni nesil özelliklerden yoksun

Yanlışım varsa düzeltin..Herkesin kendi tercihidir,saygı duyarım...

alet çok iyi bende var ilk çıktığnda aldım
yanınada emo usb 2 yi aldım uçak oldu makina, ne gerek var 3x e