• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa 600 ile pa 900 farkı

Cevap: pa 600 ile pa 900 farkı

aradaki fark sadece 300 mu?:D

Evet 300€ ama Hollanda fiyatı..PA800 PA2x başlıklı konudan verdim fiyatı..Arkadaş 1350€ ya indirimli almış ..
PA800 1500€
PA900 1800€

Arkadaşlar o arkadaşa o kadar yazdım pa 800 sıfır burada Hollandada hala var ve şimdi pa 900 dururken pa 800 alma diye ama kendi tercihidir. Fakat 1350 Euro indirimli bile olsa 350 Euro daha verip 1703 euroya indirimli Pa 900 alınabilirdi .Pa 900 ün normal Hollanda fiyatı 1799 Euro. Neyse şimdi arkadaşımız pa 800 v2 almıştır fakat V2 demek mp3 board ve 256 mb ram demek değil:)) Sadece pa 800 ün ilk çıkan modellerinde RAM yakma olayının düzelitildiği RİVAYETLER arsındadır:)) bu söze takıldık bakalım...
Neyse alana satana hayırlı olsun fakat PA 900 kullanıyorum kronoss klarnet ve M3 keman yükledim soundlar birebir gerçeğe yakındır. Ayrıca zaten VOCAL mic olayı dehşet bir şey MP3 kayıt sesli,besteli ,güfteli hepsini yapıyor ,PA3X SETLERİ birebir okuyor zaten diğer setlerin hepsini okuyor bu alet 192 mb kocaman ram oseti yükleyim bu set fazla derdi yok zaten piyasada ne kadar 200 mb ı geçen set var ki ee DAHA NE OLSUN DAHA PARASI OLAN ZATEN TYROS 5 PA3X ALIR altına kronoss m3 koyar 10000 Euro masraf eder olay bu.

Moderatör tarafında düzenlendi:

:::: Mesut yıldız my 75 çok seviyeli tarafsız yorumundan dolayı seni tebrik ediyorum.başarılarının devamını dilerim..

@yiğit

Arkadaşım teşekkür ederim,elimizden geldiği kadar tarafsız olmaya ve yardımcı olmaya çalışıyorum insanlara..Bu türden mesajlara alışık olmadığımdan dolayı açıkçası çok şaşırdım.. :) Yinede teşekkür ederim..

@jaguare07
Çok haklısın inan benimde içim gitti ama arkadaşa PA900 ün özelliklerini anlattım,ima ettim,yanlış anlaşılmasın diye başkaları gibi onu boşver bunu al demedim..Yinede gitti PA800 aldı ki herkesin kendi düşüncesi bir şey diyemem..O değil kuru kuruya PA800 aldı,dünya masraf yapacak,yaptığı masraf ile PA900 ün fiyatını geçecek ama yinede PA900 gibi olamayacak ya bunu nasıl anlamadı aklım almadı..Yada başka işler dönüyor :)

Ya zaten PA800 aldığı için hayırlı olsun dedik cevap bile vermedi, ama dedim şimdi PA800 ile uğraşıyordur,heyecanlıdır,kaptırmıştır dedim..:)

Ama umut ederim o arkadaşa PA800 al gerisini boşver diyenler yakın zamanda PA900 e geçmesin..

my75 kardeşim galiba 900 kullanıyorsun...Bende şu an 600 var ama 3x almayı düşünüyorum...900 de kafamı karıştırmıyor değil ...pa900 ile 3x arsında hangisini seçmeliyim sence....Cevaplarsan ve nedenlerini açıklarsan sevinirim....

my75 kardeşim galiba 900 kullanıyorsun...Bende şu an 600 var ama 3x almayı düşünüyorum...900 de kafamı karıştırmıyor değil ...pa900 ile 3x arsında hangisini seçmeliyim sence....Cevaplarsan ve nedenlerini açıklarsan sevinirim....

Evet 900 kullanıyorum ama henüz PA' sını almadım :) şaka kızma hemen..Arkadaşım 1 haftaya kalmaz PA900 alacağım,işlerimin yoğunluğundan dolayı gerekli parayı henüz tamamlayamadım..(2 haftadır 1 hafta diyorum kısmet artık)

Ama imkanın varsa tabiki 3x al derim niye dersen en azından adı var ama çok araştırdım ben..Genelde 1 kaç özellik dışında çok fazla fark olmadığı hatta PA900 ün daha sorunsuz olduğunu 3x kullananlar söylüyor ama gerçekten 3x mi kullanıyorlar onuda bilemiyorum ama genel olarak insanlar ağız birliği yapacak halleri yok ya çünkü 1 değil bir kaç kişiden duydum..PA3x in os mu tam bilmiyorum bir sıkıntısı varmış ve tam olarak bu sıkıntı giderilememiş..

Yinede kafanı karıştırmayayım bence kendin biraz araştır,hani paran çok olur git 3x al derdim ama şahsen ben 900 alacağım,en azından daha yeni bir model...

Birde 900 ile 3x sounlarını ve ritimlerini Korg orjinal sitesinden dinledim gerçekten birebir diyebilirim..Ama PA800 biraz dışarda kaldı çünkü onuda dinledim..Şimdi 800'cüler kızacak bana..:) Bu ne ya kardeşim insanlar sınıflara ayrılmaya başlamış,800 cüler,BK5 ciler,GW8 ciler,henüz 900 cüler oluşmadı ama önü açık gibi.. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Çok teşekkür ederim 3x i dinledim çaldım biliyorum...ama pa900 ü incelemedim henüz....Bende şuan para biriktiriyorum nasipse alacağım inşallah...Bir arkadaşım aldı pa900 ü çok met etti...Bakalım kısmet bakarsın 900 de karar kılarız....Hayırlısı olsun....

Çok teşekkür ederim 3x i dinledim çaldım biliyorum...ama pa900 ü incelemedim henüz....Bende şuan para biriktiriyorum nasipse alacağım inşallah...Bir arkadaşım aldı pa900 ü çok met etti...Bakalım kısmet bakarsın 900 de karar kılarız....Hayırlısı olsun....

Sen yinede PA3x alacakmış gibi paranı biriktir ama önce PA900 ü dene tabi,beğenirsen alırsın + paranda cepte kalır..

Ne diyelim şimdiden hayırlısı olur inşallah..

Teşekkürler kardeşim....