• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa 80 ciler yardım ltf

memo63005

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
pa 80 tranpozesiden anlayanlar yani hangi harf hangi notaya denk geliyor. BU ARADA Mİ KARARI ÇALIYORUM

Cevap: pa 80 ciler yardım ltf

mi maj veya mi minör akor bastığında,ekranda görünen akorlar.
C ile başlıyorsa do karar
D ile başlıyorsa re karar
E ile başlıyorsa mi karar
F ile başlıyorsa fa karar
G ile başlıyorsa sol karar
A ile başlıyorsa la karar
B ile başlıyorsa si karar çalıyorsunuz demektir.

bu arada harflerden sonra diyez veya bemol alıyorsa ,başındaki nota ile okunur.do diyez-fa diyez-si bemol gibi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ustam zaten Mİ kararı çalıyorum. onu biliyorum tranpozeyi sordum hani G R A vs var ya onlar işte

Abiler selamlar oncelikle benim bir problemim war ritim yazarken hata yaptigimda sadece hatayi silemiyorum oldugu gibi ritmi yeniden yazmam gerekiyor konu hakkinda bilgisi olan yardim etsin lutfe Ve saygideger abim MI(em)uzerine caliyorsan D yaptiginda transpozitoru fadiyez olur vs.

Abiler selamlar oncelikle benim bir problemim war ritim yazarken hata yaptigimda sadece hatayi silemiyorum oldugu gibi ritmi yeniden yazmam gerekiyor konu hakkinda bilgisi olan yardim etsin lutfe Ve saygideger abim MI(em)uzerine caliyorsan D yaptiginda transpozitoru fadiyez olur vs.

RİTİM YAZMAK
ritm yazarken baştan kaç mezur olduğunu seçiyorsun cv len olarak görürsün orada birde üst sağda rl yani record lengt =kayıt uzunluğu var onlar kayıtın uzunluğunu belirler önce davulları vur kayıt uzunluğunu davul ile doldur davul kaydında resol dötlük notayı göstersin diger küçük vıruşlarda resol hİ olsun dediğin copye olayı yok bence önce bir mezurluk bir iki dörtlük dene, new style yi ilk baştan seç 2 dörtlük seçeneğini aktif hale getir dört defa davul vur dogru yaptıysan o kendini tekrarlar durur stop yap sonra resol değerini hİ yap hİ yapınca nasıl vurursan aynısını çalar diğer dörtlük notayı gösterirse sen yanlış, geç vursanda kaydırıp gerçek zamanına getirir vuruşunu yanlış yaptığın zaman yanlış vurduğun tuşa basık tut elini ve aynı anda shİft+delete tuşlarına birlikte bas mezur sonuna kadar ritm çalsın sonra durdur ritmi basılı tuttuğun yanlış vuruş silinmiştir.. kolay gelsin...

Saygılarımla,