• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa1x den alıntı ketron xd9 çalıntı :)

Cevap: pa1x den alıntı ketron xd9 çalıntı :)

arkadaşlar xd9 16mb 16mb flaş söküp vegaya takayım dedim kartı çıkarınca pcm ler silinmiş :) ayrıca vega da ram yok ama 64mb yüklenmiş nasıl iş anlamadım şimdi sabahlara kadar pcm arıyorum
vega manyak bi org inanılmaz süper snd pcm lerini dinletmek isterim ama arap bayan konuşmaları coşturma sesleri yallah mallah kawal loop rababa loop mcvez loop zamer loop dolu kitler süper

Eline sağlık hocam..

Forum üyesi arkadaşlar; Video75'te Nihat Şerif videolarını mutlaka izleyin derim..
Yaylılarda pa1x'i konuşturmuşlar.. Hele bir de tasinler ile sokak ortasında çekilmiş bir videoları var.. Laço Tayfa tarzı müzik yapmışlar.. Ben bayıldım..
Tüm müzisyenlerin ya da müzisyenim diye geçinenlerin izlemesi gerek..
Ses kalitesi oldukça düşük ama pa1x yaylıları kulağa çok hoş geliyor..

Bu arada merak ettiğim bişey var, bilen arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim..
Bu yaylı sample'ı pa800'de de aynı kalitede ve aynı sound'da kullanabilir miyiz??
Ben SX3000 kullanıcısıyım gerçi ama bu tarz bir yaylı ketronda yok malesef..

Saygılar

nasıl yok çok yakını var ayarlaman lazım ayrıca pa800 ün ram yanma sebebi gündem yaylılardır çok tizli ve yorucu ses oldugu için pa800 lerin ramlarını yakıyor sana tavsiyem en süperini en sağlamını kullanmak istersen ritim bax (ketron vegaex4 maxima) ses bankası (triton studio) öneririm ram yakma bozma sorunun yok hele ses sorunun hiç yok trigovina

Hocam cvp için teşekkürler..
Extra cihaz yerine mevcut cihazım için çözümün varsa daha çok sevinirim..
Benim SX3000'de denemediğim ayar kalmadı ama pa1x'deki yaylıları yakalayamıyorum malesef..
ince ve kalın tonları fark ediyor..

vegada o yaylılar yok arkadaşım,hiç boşuna var deme, xd9 nasıl türk modeli ise vegada arap modeli vegayı daha iyi işlemişler tek farkı bu.

Hocam cvp için teşekkürler..
Extra cihaz yerine mevcut cihazım için çözümün varsa daha çok sevinirim..
Benim SX3000'de denemediğim ayar kalmadı ama pa1x'deki yaylıları yakalayamıyorum malesef..
ince ve kalın tonları fark ediyor..

Aslında ketronlar güzel cihazlar samplede yükleniyor ama kullanıcılar yükleyemiyormuş(tünel müziğe göre)..işte sorun bu sample yükleme işini kullanıcılar yapamadığı için ketron geri kalmaya mahkum olacaktır...aynı durum audya için olsa bile şaşırmam...

Şu PCM programı kullanıcıların eline geçse ketron patlar, da malesef sır gibi saklanıyor..
İş işten geçtikten sonra ve modeller eskidikçe o programı ne yapacaklar bilemiyorum doğrusu..

Bu formun eski kullanıcıları bilirler ben ve benim gibi bir çok arkadaşım xd9 üzerinde çok çalışma yaptık. Ancak anlamanız gereken bir olay var. Ketron model orglara audya hariç ama.. ses atma olayı mümkün değil.. proğramı elimize verseler bile mümkün değil arkadaşlar. çünki proğram özel bir ses kartı ve win98 işletim sistemi ile çalışıyor. ses atmak problem değil adresleme olayı var adresleme olayı daha bir zor. hatta size şöyle söyleyim türkiye cumhuriyetinde ketrona ses atan aslında hiç kimse yok. tamamen italyan mühendisler ses yazılımcıları yapıyorlar. onun için bu işten umudu tamamen kesin. hani şu ihtimal bile yok.. ahhh keşke ses atma proğramı orgcuların eline geçse :D gecsede bir halt edemeyiz bunu unutmayın arkadaşlar..

Türkiyede SX3000 için PCM1 ve PCM2 dosyalarını kim hazırladı?
Ben Tünel Müzik diye biliyordum..
Ayrıca Vega için pek çok pcm hazırlanmış arap ülkelerinde..
Bunları da italyan mühendisler hazırlamıyor heralde..
Bulunduğu bölgeye göre, ketron distribütörleri yapıyor o programla..
Ayrıca o kadar zor olduğunu da sanmıyorum..
Mutlaka biraz uğraş gerektirecek tabi.. Ama atla deve değil..

ketrona sample atıyoruz ya pcm leri yüklüyoruz sample atılmış oluyor önemli olan sample sesleri pcm olarak hazırlama buda programla yapılıyor belki bir zaman sonra bu program elimize geçer