• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa1x yardım edın lutfen

ilhan_pa80

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
mrb arkadaslar korg pa1x versiyon yenilemek istedim ilk disketi taktim ikinci diskette yanlis verdi simdi orgta hicbirsey yapamiyorum kapatip actigimda OS NOT PRESENT yaziyor,versiyon disketi 1 takinca ok basiyorum ERROR READING BOOTSYS cikiyor ne yapmam lazim acaba,baska reset yontemi yokmudur??simdiden tesekurler

Cevap: Pa1x yardım edın lutfen

Disket okuma hatası gibi görülüyor. Yeni kullanılmamış disketleri biçimlendirdikten sonra os part dosyalarını yeni disketlere yükleyerek tekrar denemenizi, olmazsa eski versiyon disketleri mevcut ise eski versiyonu yeniden yüklemenizi tavsiye ederim. Kolay gelsin.

slm tesekurler cevabiniz icin ama olmuyor yeni disket aldim olmuyor eski versiyon nerden bulabilirim acaba ?os v1.50,

OS.V.1.50 bulmanız çok zor, klavye çalışır vaziyetteyken os.dosyasını yedeklemiş olsaydınız belki olurdu. Ancak v.3.00 kurtarma disketi oluşturabilirsiniz aşağıdaki linkte verilen dosya ile... Başka birşey elimden gelmiyor çok üzgünüm...

cok sagol tesekur ederim ama kurtarma disketi nasil olusturabilirim abim?

Linkte verilen dosyayı zip dosyasından çıkararak diskete atıyoruz ve disket takılıyken orgu açıyoruz aynı versiyon yüklerken olduğu gibi...
Yukarıda verilen dosya os.v.3.00 resource dosyasının disket versiyonudur. Bunun HD için olanı da var. Ama size gereken bu FD (Floppy Disk) dosyası. Kolay gelsin.

anladim tesekurler agbim ,ama malesef boyle de olmadi , orgu zaten acar acmaz OS NOT PRESENT YAZIYOR ,oyle kaliyor

Benim de ram lerden birinde sorun var galiba 1 gün önce performans seslerinde hışırtı oluyordu ilk açılışta yeniden yüklediğimde düzeliyordu, dün ramlerin yerini değiştirdim bugün de drum kit içinde bazı enstruman seslerinde hışırtı oldu ve yeniden yükleyince düzeldi. song bölümünden baktığımda 2 ram dolu ve sorunsuz görünüyor, ram bulursam başka ram takarak öyle deniyecem bakalım düzelecek mi... Benim de derdim bu :(

hicbir islem yapilmiyor su an orgta,baska bi reset yapma sekli yokmudur acaba

O zaman Korg servisinin yolu göründü sana... Orada bir çözüm bulunacaktır mutlaka. Dediğim gibi başka birşey gelmez elimden, bundan sonrası beni aşıyor üzgünüm. Belki daha tecrübeli bilgi sahibi arkadaşlar sana yardımcı olabilir, umudunu yitirme... Kolay gelsin.

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 17 65.4%
  • Kararsızım

Oy: 7 26.9%
  • Hayır

Oy: 2 7.7%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri