• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa2x Bu Parayı hakediyormu yoksa 800mü

Cevap: Pa2x Bu Parayı hakediyormu yoksa 800mü

gecen bi programda 2x cikti arkadas tam calmaya basladi bende ordan aa bu benim pa80 in ritimi dedim :D bence o kadar fark vermeye degmez 256 lik 800 ondan ustun olur bir de su var 800 2x ten yakısıklı bence

işleyen demir pas tutmazmış işlemsını bılmıyor demek calan kısı ondan oyledır :D

işleyen demir pas tutmazmış işlemsını bılmıyor demek calan kısı ondan oyledır :D

belki pa 80 kullanırken çok sevdiği ritimdi pa2x se uyarlıyım kullandı bu da olabilir,bende pa 800 var,özellikle roland g 600 klarneti ve bağlamasının samplesini çok sevdiğim için setime dahil ettim, :)
arkadaşta öyle yapmıştır :)

Büyüklük taşıma v.s bunlar derdim değil aslında.Bide şu var pa800üm vardı bi kaç ay kadar cihazın leşine denk gelmişim 10 günde bir ram gidiyor pich bendır bozuktu switchler ona keza hepsi öyle değil ama yok zamanda 300 lira ram parası vermiştim iki defa ama soğuttu beni.Burdaki tek merakım bariz bi sound farkımı devamında sağlamlık

aşırı bir saund farkı duymasınız pa800 ile 2x arasında...eğer imkanınız varsa direkt 3x alın..yok şuan müsait değilim diyosanız bence pa800le idare edin paranızı biriktirin 3x alın..

Bilal abi sen 2xden şaşma, beton gibi alettir, tuşe olarak da çalan adama adam gibi bir klavye çaldığını hissettirir

2x yada 3x al bencede Tus takimi yeter ;)

.
Sayın OrkestraDoğuş (Bilal Bey),

Cihazlar hakkında yorum yapmak yerine ben farklı bir açıdan yaklaşacağım.

Şuan profilinizde Yamaha Or700Tr V1 gözüküyor. Bu klavyeyi kullanmış biri olarak bence bir düğüncü için fazlasıyla yeterli bir klavye.

Eğer korg düşünürseniz de düğüncü için ideal olanı Pa80 dir.

Zaten korg Pa800 kullanmışsınız. Ram yakma sorunundan ve swiçh problemlerinden şikayetçi olduğunuz beyan etmişsiniz.

Oysa dikkatli kullanıldığı sürece herhangi bir sorun olmayacağını düşünüyorum.

Ayrıca bir düğüne Korg Pa80 ile gitmek veya Kor Pa3x ile gitmek neyi değiştiriyor ki. Genelde kullanacağın ritim sayısı ve ses sayısı 10'u geçmiyor. Düğün sahibi de senin götürmüş olduğun klavyenin değerine göre düğün parası vermiyor ki. Onun için önemli olan problemsiz ve güzel bir eğlence olmasıdır.

Tabi şimdi konuyu farklı bir yere doğru sürükledim galiba.

Üst model klavye her zaman daha iyidir. Ancak benim görüşüm en iyi klavye senin ihtiyaçlarını karşılayan klavyedir derim.

Kolay gelsin...

.
Sayın OrkestraDoğuş (Bilal Bey),

Cihazlar hakkında yorum yapmak yerine ben farklı bir açıdan yaklaşacağım.

Şuan profilinizde Yamaha Or700Tr V1 gözüküyor. Bu klavyeyi kullanmış biri olarak bence bir düğüncü için fazlasıyla yeterli bir klavye.

Eğer korg düşünürseniz de düğüncü için ideal olanı Pa80 dir.

Zaten korg Pa800 kullanmışsınız. Ram yakma sorunundan ve swiçh problemlerinden şikayetçi olduğunuz beyan etmişsiniz.

Oysa dikkatli kullanıldığı sürece herhangi bir sorun olmayacağını düşünüyorum.

Ayrıca bir düğüne Korg Pa80 ile gitmek veya Kor Pa3x ile gitmek neyi değiştiriyor ki. Genelde kullanacağın ritim sayısı ve ses sayısı 10'u geçmiyor. Düğün sahibi de senin götürmüş olduğun klavyenin değerine göre düğün parası vermiyor ki. Onun için önemli olan problemsiz ve güzel bir eğlence olmasıdır.

Tabi şimdi konuyu farklı bir yere doğru sürükledim galiba.

Üst model klavye her zaman daha iyidir. Ancak benim görüşüm en iyi klavye senin ihtiyaçlarını karşılayan klavyedir derim.

Kolay gelsin...

Abicim tecrübeni benimle paylaştığın için çok teşekkür ederim.Çoğu zaman aynı şeyi bende düşündüm ama artık insanın kendinin tatmin olması gerekiyor belki 3 sezondur pa80'le gidiyorum birde rekabet söz konusu olunca böyle bir kanıya vardım.Şuda varki Mp3 board ve Rami yüksek 800'de 4000 lira civarında ben onu alırsam gene acaba olucak içimde.bugün gidip tekrar bakıcam 2xe sağlamlık konusunda tatmin etti beni nasip.

vallahi abi 800 kullanıyorum ne bir usb satın almaya nede ram ı yükseltmene bile gerek yok aslında göktuğ seti attım seslerde ufak oynamalar ve bi kaç eksik ritimi tamamladım.acele etmiyorum ne zaman bıkarsam 256 ya geçerim diyorum.ram yanma olayına gelince yüklemediğim parasız set kalmadı setin içindeki pcm boyutu 64 ü geçmediği sürece yanma olayı olacağını sanmıyorum.800 den çok memnunum ve kararım şu yönde eğer klavyeyi ilerde değiştirirsem bu alet kesinlikle pa 3 x veya üstü olur.

yazilanlari okudum,biraz bende fikrimi paylasayim dedim,anladigim kadariyla dugun icin degisim yapmayi dusunuyorsunuz,bugun dugunler icin pa 50-80 veya 800 gayet yeterli hatta fazladir.dugunlerde yaptigimiz nedir genelde,2 veya 3 slow-oyun havalari-halaylar birkactanede istektir,2x veye 3x muhtesem alettlerdir ama dugun icin cok fazladir,bu aletleri dugunlerde kullanmakta ayri bir eziyettir keza essek olusu gibi agirdirlar,ama guzel bir mekanda sabit bir isiniz ve iyide musterileriniz varsa o zaman aletinde tesisatinda iyisini almaya calisin derim cunku deger,rekabete gelince rekabet basari getirir dogru,ama dugundeki rekebetten ne olurki en fazla 2 veya 3 davul fazla vurdurur veya fazla ses kullanirsiniz,onun icinde bu kadar maliyete gerek olmadigini dusunuyorum,katilir veya katilmazsiniz,basarilar,saygilar