• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa2x Bu Parayı hakediyormu yoksa 800mü

Cevap: Pa2x Bu Parayı hakediyormu yoksa 800mü

Aslında arasında sound olarak pek fark yok elbette teknik özellik bakımından birazdaha gelişmiş.... tuşesi pa800 e göre daha yumuşak ve çalması hoş :)))) ama pa800 de alsan seni uzun yıllar götürür sadece pictbend kullanıma göre 3 ay veya 6 ayda bir değiştirmek gerekir:))) yinede karar senin saygılar :)

herkese selamlar..
biraz mantıksız gelecek ama şöle bir gerçek var; dışar veya salon düğünlerinde gördüğüm genelde pa80 ,duyduğum ses ise g600 klarnet sesi rtim ise g600 çiftetelli rtimi:)
g600 rtim ve klarnet sesi ile çalacaksam g600 kullanmalıyım ki; pa80 o anlamda g600 den bi farkı yok:)
Konuya gelecek olursam, iyi bir müzisyen bence, hem kendi açısından hemde ticari açıdan bakmalıdır. kullandığı alet kişiyi tatmin etmiyorsa kişi o aletten daha üstün bi forma kavuşmuş demektir o halde bi üst yada daha iyisine sahip olma arzusu doğar. Ticaret olayı ise; benim görüşüm maddi durumlar el veriyorsa 2yılda bir alet değiştirilmeli üst modeli alınmalıdır diye düşünüyorum. Evet düğünlerde laptop pc den çıkış dans vsvs oyun havalarına geçildiğinde çiftetelli kasap horon üçayak hareketli oyun havaları saymaca 10 tane rtim yoktur kullanılan, ohalde g600 ile de düğün biter ama amaç kişinin kendini tatmin etmesidir. ayrıca; 256 ram olsa nolacak pa800 de olmasa nolacak, yüzlerce rtim mevcut 50 tane rtim olsa nolacakki düğünde 256 ram lık rtim çalınabiliyormu elbette hayır o halde program zaten yapılıyor kişiler eylendiriliyor hoş vakit geçirtiliyor. o halde maddi durumlar el veriyorsa pa800 ün 256 ram ve mp3 çalarlısını değilde üst model olan pa3x veya 2x almanda yarar vardır ticari bakarsak...

bence pa800 al ben rem yandi diyenlere inanasim gelmiyo cevremde okadar pa800 kullanan piyanistler var hicbiride sikayet etmedi 64mb 80mb set atiyodu sadece hata veriyo virus taramasindan gecirmeden set yuklemeyin sonra bahaneyi orgta ariyoruz

vallahi abi 800 kullanıyorum ne bir usb satın almaya nede ram ı yükseltmene bile gerek yok aslında göktuğ seti attım seslerde ufak oynamalar ve bi kaç eksik ritimi tamamladım.acele etmiyorum ne zaman bıkarsam 256 ya geçerim diyorum.ram yanma olayına gelince yüklemediğim parasız set kalmadı setin içindeki pcm boyutu 64 ü geçmediği sürece yanma olayı olacağını sanmıyorum.800 den çok memnunum ve kararım şu yönde eğer klavyeyi ilerde değiştirirsem bu alet kesinlikle pa 3 x veya üstü olur.

ustam eğer mümkünse sana zahmet olmasa yaptığın seti benimle paylaşır mısın ??:confused:

her yeni çıkan alet bir öncekinden iyidir daha üstündür eksilerinden çok artıları daha fazladır fiyat farkı normal bence.. tabiki 2x her kuruşunun hakkını veriyor neden derseniz pa 800 mp3 board taktırıp ram i yükselttiğinizde nerdeyse 2x ile arasındaki fiyat farkı çok aza iniyo 2x fiyatı kadar oluyo... şuda var şartmı mp3 ü eklemek ve rami yükseltmek bu kişiye göre değişir sadece düğün işi için kullanılacaksa pa 800 işini fazlasıyla görür...ben 4 sene kullandım ilk defa arzalandı sanırım ram gitti ama 4 sene hiç bir sorun yaşamamıştım..ama ben şimdi bu alete yeni ram de taksam korkarak kullanıcam 800 malzeme kalitesi bakımından çok düşük..boyası bile hemen kararıyor.. şuanda para biriktiriyorum 1500 verip 2x e geçicem.. maddi sıkıntın yoksa düşünce 2x al zaten pa 800 setlerinide okuyomuş.. hem görüntü olarak da daha şık ne eksisi var daha ağır bi alet ama olsun aralarında çok çok 3 4 kg fark vardır pa 800 taşıyabilen onuda taşır..

abiler geçende İzmir Rüyam müziğe gittim gördüm test ettim şansıma 800 üste 2x alttaydı ikisinide denedim tek şunu diyebilirim.800 kötü demiyorum ama 2xten sonra 800 çalasım pek gelmedi kalite farkı bariz beton gibi alet 2.Sound farkını ayrıştıramadım çünkü 2x harici sağlam tesisata bağlıydı,kararım şu ki bi iki günü nasip oluyrsa 2x alıyorum.Sizlerde çok sağolun.

Arkadaslar ben 800 U satıp 2x aldığımda renodan inip Mercedes,e bindim birkere birçok özellik aynı olsada benim gibi bu isin mutfağına girenler Ne demek istediğimi anlarlar , birkere usta bir müzisyen tuş farkını ve oktav farkını hesaplar sol eliniz yoksa birsey diyemem birkere sağlam malzemede x2 çok fark atar , arkadasın biri x2 e 80 ritmi yüklemişler diye yazmış o kullanıcı tercihi otur kendin yaz bak neler oluyor 1500 lira çok bir fark dgl uzun yıllara yayarsan sorun kalmıyor , ben x2 aldım çok memnunum geçenlerde arkadasın 800 U biraz kurcaladım çok hafif geldi , ancak tercihlere saygım var .

Arkadaslar ben 800 U satıp 2x aldığımda renodan inip Mercedes,e bindim birkere birçok özellik aynı olsada benim gibi bu isin mutfağına girenler Ne demek istediğimi anlarlar , birkere usta bir müzisyen tuş farkını ve oktav farkını hesaplar sol eliniz yoksa birsey diyemem birkere sağlam malzemede x2 çok fark atar , arkadasın biri x2 e 80 ritmi yüklemişler diye yazmış o kullanıcı tercihi otur kendin yaz bak neler oluyor 1500 lira çok bir fark dgl uzun yıllara yayarsan sorun kalmıyor , ben x2 aldım çok memnunum geçenlerde arkadasın 800 U biraz kurcaladım çok hafif geldi , ancak tercihlere saygım var .
demekki yanlış düşünmüyorum : )

merhaba kardes evet tabii benim gorusum pa 800 den sasma alet ustun birsey hem evdede calabilirsin hoparloru de var tabii senin bilecegin bir sey saygilar

PA-80 de yazılmış ritim ve sesleri ..... PA X-1 e fazla bi katkı yapmadan çevirdiler....
PA-X1 e çevrilen ritim ve seleri de ... PA-800 e biraz bi katkı yaparak ...çevirdiler....
PA-800 e çevrilen ritim ve sesleri de . PA X2 ye Aşagı Yukarı.....aynen çevirdiler....
PA X ye çevrilen ritim ve sesleri de ... PA X3 e şimdi fazla bir katkı yapmayarak aynen çeviriyorlar...

yani Doğan görününlü Şahin, yada Doğan görünümlü 131 arabayı ben niye alıyım ki.... gibi bir şey çıkıyor ortada..

ŞU ANA KADAR YAPILAN SETLERDE..; X2 ve X3 de PA -800 de olmayan hangi değişik ses ve hangi değişik ritim kitleri ve ritimler var....??

varsa alalım...yoksa da alırken düşünelim derim.................

NOT = En azından 3-4 oktav zurna sesi yapsalar da DO zurna, Sİ zurna, LA zurna Muhabbeti de bitse olmaz mı yani????

--ARKADAŞLAR BEN OLAYA BAŞKA BİR BOYUTTAN BAKTIM...HERKESİN FİKRİNE SAYGIM VARDIR...

Moderatör tarafında düzenlendi: