• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa3x aranıyor.

• Konbuyu başlatan piynst
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 42
  • Görülen : 8K
Cevap: pa3x aranıyor.

Ben yillardir evimde m-audio av40 kullaniyorum tavsiye ederim fiyat performans acisindan gayet basarili...
Butceniz uygunsa alesis monitorlerede bakabilirsiniz
Hayirli ugurlu olsun yeni klavyeniz....

Tavsiye için teşekkürler. Şu anda ekonomik açıdan pek rahat değilim, acaba creative ya da logitech 2+1 alsam işimi görür mü? İşimi görür mutlaka da, evde ki ses ile düğündeki ses farklı olur mu?

Yasar abininde dedigi gibi baya kaliteli bi studyo monitor bile olsa fark olur...
Creative isinizi tabiki gorur ama mid ler biraz kaybolur. ...
Mustafa abinin resminde bahsettiginiz modele benzer bir 2+1 var sizi daha iyi aydinlatabilir....
Ama av40 fiyat olarak cok pahali degil sanirim 250-300 tl civari olmali...

Estafurullah abi ben size inanin cok yakistiriyorum Tyrosu tum ses ve ritimler tarziniza cok uygun. ...
Ne klasikler calarsiniz o fabrika ritim ve sesleriyle....

Hepsini beğeniyorum ben. Farklı alanlarda mukayeseli üstünlükleri var elbet.. Lafım onu bunu beğenmeyenlere.....

Creative i 3400 kullanıyorum. 150 tl civarı. İdare eder....

Mustafa abi ben kendi adima soyle soyleyim kimse yanlis anlamasin tyrosu meraktan aldim zira eve gelince hanim bile bu dedi bizin kolejde kullandigimiz orglara benziyor oyuncak gibi plastik :D
Gelgelelim 2x ile arasinda daglar gibi bir fark duydum ben 2x kotumu hayir ama aslim gitarist oldugundan hassasim biraz ve resmen aradigimi buldum....
Cunku yillarca doymadi kulagim birturlu 2x ile eco usb aldim sade bu yuzden...
3x 3000 pound luk bir cihaz kotu demek ne haddimize sadece tercih meselesi Burhan abi bmw diyor mersedes kotumu simdi :D
Ama bu ustunluk dunyaca kabul gormus bir adim onde olma hali o kadar :)

Hocam evde ki sisteme kulaklık çıkışından mı bağlıyorsunuz?

Bence acele etmeyip studyo monitor alin ama tabi karar sizin
Ornegin av40 ta normal sag sol giris var, tek aux in var pc bagli bende, yanindada kulaklik cikisi var 4 senedir kullaniyorum sorunsuz...
Bass boost var secenekli actiginiz taktirde baya bir kick vuruyor haline bakmadan :)

Hocam evde ki sisteme kulaklık çıkışından mı bağlıyorsunuz?

Normal audi çıkışından emu 0404 usb ses kartına oradan da hopörlöre bağlıyorum. Bas frekansı 3,5 ayarlayınca temiz ses çıkıyor. Bu hopörlörler fiyatına göre iyi. Referanslar daha iyi ama pahalı....

pa3x kötü demedim değerli üstadlar :) yalana gerek yok ritimleriyle düğünü götürdüm.. elektro bağlama ve solist sesi ritmin altında kalarak düğün yaptık... ara ara arkadaş çiftetelli ritminde 2-4 lük parça okuyor işin gırgırına filan herkes kopuyor.. benim tek canımı sıkan nokta bu kadar güzel alete daha güzel bi dokunmatik ekran yapılsaydı .. tırnakla dokununca hissediyor genelde.. gümleme sorunu stand by a basılı tutmayı unuttuğunuz zaman tesisatı bile yakabilir.. dün öyle unutmuşum millet yerinden sıçradı düğünün sonlarında :D Yanlış anlaşılmayayım, cihaz güzel ama sırf düğün için o kadar para vermek biraz tuhaf geliyor... çünkü bi çok ritmi pa80 ritmiydi kullandığım 4*4 ritimler filan.. ce exb yi kullanmadık zaten

Ekran kalibre istiyor demekki ;)
Kalibreyi tirnaginla yapinca daha iyi sonuc veriyor aklinda olsun...

gökhan kardeşim ce exb konusunda sana katılmıyorum sırf o ce exb de ki klarnet sesi için bile pa3x alınabilir çok kaliteli sesler var ce exb de ...