• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa500 & Bk5-OR sizce hangisi ?

Cevap: Pa500 & Bk5-OR sizce hangisi ?

kardeşim bk5 i satcam diye göbeğim çatladı bence yanına bile yaklaşma derim ha 1300 lü fiyatlara bulursanda alma demem. bk5 ten önce medeli dante tr kullandım bk5 i alınca medeli yi mumla aradım resmen. pa500 ü bilmem yalnız medeli dante tr yi tavsiye ederim.
Bende şu anda pa600 qt var canavar gibi alet çok memnunum. paran çıkarsa pa600 al derim. yoksa da medeli dante tr yi tavsiye ederim...

Dante derim 2 aletide kullanmış biri olarak paran çıkarsada pa600 al bak keyfine.

Pa600 fiyatları şuan için mantıksız. Zamanında (dolar kurunu baz alacak olursak) sıfırına istenen fiyatları şimdilerde 2. ellerine isteniyor. Bu ise bana saçma geliyor. Olurda mantıklı bir fiyata denk gelirsem pa600 'da düşünülebilir tabii ki..

pa600 konusunda haklısın kardeşim 0 pa600 2850 ve 3200 arasıydı 1 sene olmadı daha ve o zaman alanlar şimdi daha pahalı fiyata satıyorlar bencede çok mantıksız sırf bu yüzden pa600 almaktan vaz geçmiştim ve doğru karar aldığım yamaha psr s770 tarafından kanıtlandı . tabiki alan alıyor yine oda ayrı bir konu bende sana medeli dante tr derim şu an için ama yamaha ve roland ın yeni klavyeleri hele bi satışa sunulsun zamanın varsa bekle ben bekliyorum.

pa600 konusunda haklısın kardeşim 0 pa600 2850 ve 3200 arasıydı 1 sene olmadı daha ve o zaman alanlar şimdi daha pahalı fiyata satıyorlar bencede çok mantıksız sırf bu yüzden pa600 almaktan vaz geçmiştim ve doğru karar aldığım yamaha psr s770 tarafından kanıtlandı . tabiki alan alıyor yine oda ayrı bir konu bende sana medeli dante tr derim şu an için ama yamaha ve roland ın yeni klavyeleri hele bi satışa sunulsun zamanın varsa bekle ben bekliyorum.

Madelli Dante TR 'yi kesinlikle düşünmüyorum. Haklısınız bakalım zaman ne gösterecek..

Pa600 fiyatları şuan için mantıksız. Zamanında (dolar kurunu baz alacak olursak) sıfırına istenen fiyatları şimdilerde 2. ellerine isteniyor. Bu ise bana saçma geliyor. Olurda mantıklı bir fiyata denk gelirsem pa600 'da düşünülebilir tabii ki..

Mesele zaten bu. Ben 2400 liraya BK5 aldım,iyi satıcıyımdır,1500 tl ortalama piyasası varken 1750'ye satabildim.(1 sene dolmadan,tertemiz cihazdı) Sonra 3300 civarı fiyata Pa600 aldım. Şimdi bu fiyata satıyorum desem alıcı çok. (Klavye sıfır gibi tabi yine)

Korg'un ederi cihazın teknolojisine göre. Nevale vs. desteği ise kullanıcıların kendi arasında çok yoğun. Roland yaptı 1500 liralık cihaz.Zuhal Müzik pazarlama stratejisi ve satış sonrası desteği ile talep yarattı fiyatı da ona göre belirledi. Tabi o satış sonrası destek avantajı bir süre sonra çok kayda değer hale gelmekten çıkınca, cihaz piyasada bahsettigim rakamları gördü,görüyor.

Diğer arkadaşların dediği gibi 1300 tl civarında bir rakama bulursanız alın derim. Bir süre sonra daha profesyonel bir alete zaten geçersiniz BK5'te olsa PA500'de olsa...

Not: Pitchbender kriterin olsun. Yatay yani joystick Pitchbender'lar biz türk müziği yapanlar için daha kullanışlı oluyor.

Moderatör tarafında düzenlendi: