• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa500 Ritimler & Sesler Solo Tanıtım (pa500'ün tonlarını merak edenler için)

VolkanB

Altın
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha / Korg
Son zamanlarda pa500 nasıldır, pa500 mü başka cihazmı diye çok konu açıldı. Yazıldı çizildi, iyi dendi, berbat dendi.

Bende almayı düşünen ve merak eden arkadaşlar için ritimleri ve sesleri gösteren birer kayıt aldım. Tabii ki bütün ritim ve sesleri göstermek mümkün değil ama yinede birçok arkadaşa yardımcı olacaktır bu kayıtlar. Tabii setten sete değişebilir içerik.

Cihazı beğenen olur, beğenmeyen olur ama amaç sadece merak edenlerin merakını bir nebze gidermek.

Ritimler arka arkaya, durmaksızın devam ediyor. Biraz karışık gelebilir bu yüzden. Romanlar sonlarda, romanlara dikkat;)

Genelde sesler ve ritimler solo dinlenmek isteniyor. Bu yüzden parça çalmadan kayıt aldım. Hani zaten amatörüm, sesler solo kolay olur dedim ama tam aksine ritimsiz çalmak daha bir ustalık istiyormuş. Vaktimde kısıtlı olduğu için fazlada üstünde duramadım açıkçası, biraz hatalar oldu ama yinede fikir vermesi açısından yeterli sanırım. Roman ritimlerinin birinde ufaktan çalmışım, inanın çalarken farkettim ve hemen bıraktım, 9/8 duyunca dayanamıyorum ne yapayım :)

Birde şu meşhur kötü zurnayı (gerçekten iyi değil) göstermeyi unutmuşum. Bu yüzden seslerin sonuna halay ekledim. Halay kültürüm pek yoktur, bu kadar çalabiliyorum affola.

Herkese saygılar..

Bir arkadaşın isteği üzerine setide paylaşıyorum. Yanlız bu set karma bir settir. Barış kral set, cevo set, seco set, doruk set ve zafer set vs. karışımı. Aslında seti daha oluşturuyordum. Bu yüzden performans, sound ve kitlerde boş alan çok. Yani performansların ve ritimlerin kullanmadığı hiçbir ses veya kit yok hafızada. 9/8 bankasının 3. sayfasında ek olarak 2 adet roman ritim vardır. Performansların ilk 9 bankası doludur. 9. bankanın 1 ve ikinci sayfasında çok kullandığım sesler vardır. Balanslarıda yapılması lazım ama güzel bir taban olabilir. Link aşağıda.

K6L3oP.jpg
[/url][/IMG]

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Pa500 Ritimler & Sesler Solo Tanıtım (pa500'ün tonlarını merak edenler için)

Ellerinize saglik
Savas Elvan

Cevap: Pa500 Ritimler & Sesler Solo Tanıtım (pa500'ün tonlarını merak edenler için)

sesler güzel herzaman hoşuma gider rx sesler

Sesler zaten güzelde 9/8 lerde çok başarılı. Ali kullanma klavuzu ne oldu?

Volkan eline sağlık. Çok faydalı oldu... Sağolasın...

Duruyo org sehpasıda duruyo sana bitane lcd pc monitöri veriyim ekranda çok hafif tek çizgi var 40tl ver yeter:D

Duruyo org sehpasıda duruyo sana bitane lcd pc monitöri veriyim ekranda çok hafif tek çizgi var 40tl ver yeter:D bide pc klavyesi vereyim:Dhadi bitanede mause vereyim

sağolasın wolkan. Kimselere degişmem seni:)

Duruyo org sehpasıda duruyo sana bitane lcd pc monitöri veriyim ekranda çok hafif tek çizgi var 40tl ver yeter:D bide pc klavyesi vereyim:Dhadi bitanede mause vereyim

Olur ama yol masrafı senden kartal-büyükçekmece :D