• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

PA500 ses nasıl yazılır? lütfeeen....!

zekicin

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yok
Değerli arkadaşlarım Ben bu gün PA500 aldım Aleti güzel buldum fakat
bir türlü ses yazma olayını cözemedim; Çözemedim derken zeten ses edit ile ilgili ne bir giriş butonu var nede bir menü, ancak teknik özellikleri inceledimizde
"Ses Edit: Sesler ve Drum Kit'ler için full editing imkanı " bu bilgi beni mahvettin cünkü ben aleti karış karıştırdım fkat ne kitapçığında böyle bilgi var
bir forumlardaki arkadaşların yazdıklarına bakılırsa ses yazdım flan diiyolar acaba bu konuda bana lütfen yardım edin yoksa bir ton param boşunamı gidecek

Cevap: PA500 ses nasıl yazılır? lütfeeen....!

dost bildiğim kadaryla pa 500 sample ses almıyor

dost bildiğim kadaryla pa 500 sample ses almıyor

hocam sanırım arkadaş ses editlemeden bahsediyo,ses editlemek kısaca anlatım,herhangi bi sesi seç,mixser ayarlarına gir volume ayarı yap,efekt ayarlarına gir efekt ver,ince ayarları yap v.s,en son sesi istediğin kıvama getirince writing enter yani kaydet tamamdır,pa 500 tr kullanımı nasıl bilmiyorum ama genelde çoğu orgta ses editleme imkanı yolu bu,

bende ses efekt verme arıyordum zafer abinin dediği gibi mixere gir global den veya easy mod dan da girilio kullanma klavuzuna bakarsın hepsi var

arkdaşlar verdiğiniz cevaplar için cok teşekür ederim
fakat benim ardığım bunlar değil ben zeten SAMPLE yazılmadığının farkında olarak aldiım
ancak Ses Edit olayı sadece mixer parametreleriyle oynamak yada Mixerden efekler karıştırmak değildir ben böyle olmadığını biliyorum;
Orkun Teknik özelliklerinde şu acıklama beni şaşırttı
SES EDİT :Sesler ve Drum Kit'ler için full editing imkanı ;
eyer böyleyse;
org bana kendi ham seslerinden bir ikisini yada bir kaçını birleştirme gibi bunun yanında bunların tüm özellerini değistirip yeni bir ses yaratma imkanı vemesi gerekiyo en sonun dada yaratılan yeni sese efeckler verip Joistic ayarları yaparsın artık bunu son haliyle user yada ne bileyim performansta kullanırsın
işte arkadaşlar ben bunlardan bahsediyorum eyer böyle bir özellik yoksa ki sanirım yok
ozaman Korg firmasi neden böyle bir özellik var die insanları kandırıyo ben bunu anlamadım
MESELA arkdaşlar en basit KORG î3 de bile bu özellik full olarak var. GEM VK8 de var PA55 de var PA 80 ni bilmiyorum bu orgları kullanan arkdaşlar ne demek istediğimi nanırım anlmışlardır.
Haa bir PA500 de Set yazdım diyen forumdaki arkdaşlar bu set yazarken onların PA500 acaba farklı özellileremi sahip eyer öleyse bizede yardım etsinler
yok sa PA500 ü daha henüz iki gün oldu alalı şimdiden içimi gıcık tuttu ve su an moralim alt üst inanın bana soğuk suğuk terlemeye başladım.
neyse herkese kolay gelsin

muhakkak bilen vardır yardımcı olurlar

Set oluşturuyorum diyen arkdaşlar
bu setleri PA 500 üzerindemi yazıyolar yoksa bilgisayar üzerinde yazıp
PA500 formatınamı çeviriyolar
bu arkadaşlar bizleri yardımcı olurlarmı acaba

Değerli arkdaşlarım Bazı arkdaşlar malesef PA500 ün teknik özelliklerine ait bilgileri malesef bildikleri halde saklıyolar yazık sanki aleti kendileri üretmişlerde olan bir leyi ondan bundan kıskanıyolar yani rant peşindeler
PA500 de sesler nasıl yazılır nasıl editlenir ful olarak anlatayım bu ses yazma detayı kitapçığında dahi yok ben araştırdim ve sonunda keşfettim
arkdallar önce şunu özellikle belirteyim gerçekten ve açık yüreklilikle hemde;PA500 denen alet gerçekten mekemmel bir alet almak isteyen bir saniye bile tereddüte kapılık bu orku PA80 le falan kıyaslamasın özellikle PA80 le kıyaslamasın çünkü bu aletin yanında idda ediyorum PA80 org değil varsa bunun aksini idda eden çıksın karşıma bir bu PA500 e kesin hakaret etmiş olur.
şimdi gelelim ses yazma olayına
Orkun üzerindeki "SAUND" adında bir düğme var bu düğimeye basıp giriş yapıyosrsunuz sora bu menüdeyken "EDİT" düğmesine basarak gerçek detaylı ses yazma ve editleme sayfalarına giriyorsunuz burada artık kabilyetiniz yeteğiniz beyniniz neye yetiyorsa onu yapmaya başlıyorsunuz artık gerisi size kalmış bir şey herkese kolay gelsin

Zeki arkadaşım o bahsettiğin özelliklerin hepsi mevcut nasılmı ekranın sağında program siviçi var ona bas ondan sonra performans yerine performansın yanındaki program siviçine bas ekranda grand piano çıkacak onu işaretle tekerleği çevirerek yeniden yapılandırmak istediğin türk seslerine gel sesi işaretle menüye bas ondan sonra neyapmak istiyorsan yap sana kolay gelsin.

arkdaşlar verdiğiniz cevaplar için cok teşekür ederim
fakat benim ardığım bunlar değil ben zeten SAMPLE yazılmadığının farkında olarak aldiım
ancak Ses Edit olayı sadece mixer parametreleriyle oynamak yada Mixerden efekler karıştırmak değildir ben böyle olmadığını biliyorum;
Orkun Teknik özelliklerinde şu acıklama beni şaşırttı
SES EDİT :Sesler ve Drum Kit'ler için full editing imkanı ;
eyer böyleyse;
org bana kendi ham seslerinden bir ikisini yada bir kaçını birleştirme gibi bunun yanında bunların tüm özellerini değistirip yeni bir ses yaratma imkanı vemesi gerekiyo en sonun dada yaratılan yeni sese efeckler verip Joistic ayarları yaparsın artık bunu son haliyle user yada ne bileyim performansta kullanırsın
işte arkadaşlar ben bunlardan bahsediyorum eyer böyle bir özellik yoksa ki sanirım yok
ozaman Korg firmasi neden böyle bir özellik var die insanları kandırıyo ben bunu anlamadım
MESELA arkdaşlar en basit KORG î3 de bile bu özellik full olarak var. GEM VK8 de var PA55 de var PA 80 ni bilmiyorum bu orgları kullanan arkdaşlar ne demek istediğimi nanırım anlmışlardır.
Haa bir PA500 de Set yazdım diyen forumdaki arkdaşlar bu set yazarken onların PA500 acaba farklı özellileremi sahip eyer öleyse bizede yardım etsinler
yok sa PA500 ü daha henüz iki gün oldu alalı şimdiden içimi gıcık tuttu ve su an moralim alt üst inanın bana soğuk suğuk terlemeye başladım.
neyse herkese kolay gelsin

arkadaşım sıkma canını youtube de adam parmak şıklamasından zurna sesi yapıyor pa 500 ile ha sen biliyormusun dersen malesef ben de araştırıyorum

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri