• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa600 PİYASAYI ÇOK FENA KARIŞTIRACAK

• Konbuyu başlatan lost__92
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 258
  • Görülen : 58K
Cevap: pa600 PİYASAYI ÇOK FENA KARIŞTIRACAK

korg kısaca şunu diyor MEYDANI BOŞ BULDUNUZ,KAÇILIN KENARA BAKALIM:)))ben geliyorum diyorr...

Herkes sakinleşti...ne güzel.....Millet korg firmasının büyüdüğünü göremedi. Zannedildi ki sadece Türkiye'de var... Yakın müzisyen çevreme korgun sistemi yıllar evvel mükemmel kurduğunu(piyanist istekleri) işinin sadece ses bankası olduğunu onuda bugünün teknolojisinde bulmanın kolay olduğunu söylüyordum. Kronosta onlarca ses kütüphanesi oluştumu ....oluştu.....Sistem de kurulu....İşlem tamam......Roland ve yamaha da(Tyros hariç) user drum oluşturacak imkan sunmadılar. Sampleli modellere de fabrikanın gönderdiği kabul ettiği kimseden set yükleyecekmişiz.(Bilmeyenlere 2005 de Roland G70 dede 64 Mb lık ses modül yeri vardı....Ama sistemini fabrikadan başka bilen yok...Ketron Sd1 ve Audyadada ins formatını çözen yok dünyada)

Moderatör tarafında düzenlendi:

pa800 de 3x de kalmaz... millet 3x ten yaşadığı sıkıntılardan hayattan bezmiş zaten 3x cilerin çoğu bu alete geçer derim.. pa800 almazdım ben. pa600 pa800 setlerini eğer okursa işte o zaman kıyamet kopar.. 1000 euro umarım olmaz yoksa piyasada gerçekten yamaha,roland kalmaz ne yazıkki.. bende satarım a2000 i alırım bundan

gökhan 3x alanlar neden alıyor biliyor musun? adam akıllı sahne işi yapan, sanatçı arkasında çalan adamlar, rahat rahat sample atabilsin, 6,5 oktav piano tuşları kullanabilsin, üst seri workstation ve synthesizer cihazlardan alınmış sesleri kullanabilsin, tüm ritim kanallarına ve realtime seslere anında müdahale edebilsin.. gibi talepler sebebiyle yani profesyonellik sebebiyle 3x alıyorlar. bu adamların işini pa600 görmeyecektir. yani 3x'ini satıp pa600 almaz çoğu kimse kolay kolay. 3x'in verdiği rahatlığı profesyonelliği ve konforu bu çin malı plastik pa600 veremez. Pa600 rekabetçi, yeni ve başarılı bir düğün klavyesi olacak diye düşünüyorum ben.

Yakın müzisyen çevreme korgun sistemi yıllar evvel mükemmel kurduğunu(piyanist istekleri) işinin sadece ses bankası olduğunu onuda bugünün teknolojisinde bulmanın kolay olduğunu söylüyordum. Kronosta onlarca ses kütüphanesi oluştumu ....oluştu.....Sistem de kurulu....İşlem tamam......

Benimle yaşıt olan KORG i3'te bile seslerin OSC'lerine müdahale edilebiliyor, tüm sesler en ufak ayrıntısına kadar düzenlenip USER Kit oluşturulabiliyorken, neden YAMAHA PSR A2000'de kitleri ve sesleri olduğu gibi kullanmak zorunda kalıyoruz, bu neyin kafasıdır çözemedim hala :)

Bütün yorumları tek tek okudum.
Sanırım ülke olarak; dereyi görmeden paçaları sıvamayı seven bir milletiz.
En çok katıldığım yorum ise; emirercanayar nickli üyenin #22 sıradaki yorumuydu.

gökhan 3x alanlar neden alıyor biliyor musun? adam akıllı sahne işi yapan, sanatçı arkasında çalan adamlar, rahat rahat sample atabilsin, 6,5 oktav piano tuşları kullanabilsin, üst seri workstation ve synthesizer cihazlardan alınmış sesleri kullanabilsin, tüm ritim kanallarına ve realtime seslere anında müdahale edebilsin.. gibi talepler sebebiyle yani profesyonellik sebebiyle 3x alıyorlar. bu adamların işini pa600 görmeyecektir. yani 3x'ini satıp pa600 almaz çoğu kimse kolay kolay. 3x'in verdiği rahatlığı profesyonelliği ve konforu bu çin malı plastik pa600 veremez. Pa600 rekabetçi, yeni ve başarılı bir düğün klavyesi olacak diye düşünüyorum ben.

emir kardeşim doğru söylüyorsun ... zaten çoğu 3x kullanan arkadaş düğün işiyle uğraşıyor benim gördüğüm kadarıyla.. senin dediğin gibi profesyonel anlamda uğraşanlar düğüncülerin yanında pek karşılaştırılacak rakam değil.. ama gerçekten korg iyi iş yaptı.. alet çıkmadan bu kadar ses getirdi..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Emin olun bu ses sadece formlarda var dışardaki hicbır piyanist umursamıyo

bazı arkadaşların klavye hakkındaki yorumlarını alakasız buldum ve anlam veremedim bu tarz orta sınıf aletlerin daha el deymeden nasıl 3x gibi aletle bir tutulduğuna şaşırıyrum 2.si zaten 3x kllananan müzisyenlerin alet kullanım şekli bu tarz kalavyelerle aynı işi kesinlikle göremez yanlış anlamasın arkadaşalr ama sahne yapan arkadaşların fikirlerinden çok uzak konular kyaslamalar alakasız ve komik geldi ben söz konusu aletlerin çoğunu kullandım ve hakkında biraz bilgi sahibiyim ama daha piyasaya çıkmayan bi alet hakkında çok kolay yorum yapıyoruz gibime geldi müzsyenlere hayırlı olsun... şimdiden

bazı arkadaşların klavye hakkındaki yorumlarını alakasız buldum ve anlam veremedim bu tarz orta sınıf aletlerin daha el deymeden nasıl 3x gibi aletle bir tutulduğuna şaşırıyrum 2.si zaten 3x kllananan müzisyenlerin alet kullanım şekli bu tarz kalavyelerle aynı işi kesinlikle göremez yanlış anlamasın arkadaşalr ama sahne yapan arkadaşların fikirlerinden çok uzak konular kyaslamalar alakasız ve komik geldi ben söz konusu aletlerin çoğunu kullandım ve hakkında biraz bilgi sahibiyim ama daha piyasaya çıkmayan bi alet hakkında çok kolay yorum yapıyoruz gibime geldi müzsyenlere hayırlı olsun... şimdiden

hocam yaşça bizden büyük ve çok daha tecrübeli üstadlarda yorum yapıyor farkındaysan? sadece özelliklere bakarak zaten yorum yapabiliyor korgu ve yamahayı tanıyan kişiler.. ben korgda yamahada kullandım ve biliyorum , bu alet eğer bu özellikleriyle ve 1000 euro ile çıkarsa çok şey değişir, 2300 liraya oyun hamuru gibi şekillendirebileceğiniz alet ve ekranı 3x in 2 katı? pa800 usb lerinide okuyor? daha ne hocam aletin çıkmasımı kaldı.. adamlar şimdiden yeşil ışığı yaktı bekleyin biz daha babasını yapıyoruz diye

eyer korg yamaha roland gibi atak yapan firmalarla rekabet için bir alet çıkarıyorusa ki bence öle önce fiyat politikalarını gözden geçirmeli bence 3x 800 gibi klavyelerin fiyat ve kalite si ortada ama eyer aynı kaliteyi daha ucuza korgdan beklersen alet pa 500 ü geçemeyecek kadar vasat olur gibime geliyor bekleyip görelim ama yamahanın ve rolandın satışları ortada korgun paçaları tutuşmuştur bence yeniçıkan aletlerle rekabete gircektir ama ben gene 1000 euro gib bi fiyat beklemiyıorum bence 1400 euro gibi bi fiayt olabilir zira micro arranger gibi bi klavye çıkmıştı sanırım adı bile yok...