• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa600 PİYASAYI ÇOK FENA KARIŞTIRACAK

• Konbuyu başlatan lost__92
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 258
  • Görülen : 58K
Cevap: pa600 PİYASAYI ÇOK FENA KARIŞTIRACAK

Benim aklima takilan;

600qt modelinde batilardan ne kadar kirpacaklar? Hepsini de kirpabilirler. Cunku aletin spesifikasyonlarinda sound bolumunde icerigi yazmis altina da baslik acmis.pa600qt modelinde 70mb oriental icerik vardir diye. Bu toplam romun bir kismi mi yoksa hepsi mi. Bu acik degil gibi.

bizim burda bir firma 799 ingiliz sterlini demis ;)

bence super fiyat guzel ozellikleri var yani isin acikcasi hicbir eksigi yok aletin hayirli olsun pa800 ,2x,3x ile ayni ses islemcisi tabe unutmayinki 3in 2x uzerine buyuk avantaj sayilan mAXX audio olayi yok...
ikinci el bir tane alip denenebilir ;)

UK£ 799.00 = 2 315.59832 Türk Lirası yine 1300$ ve 1000€ ile aynı hesap. Sanırım fiyat gerçekten 1000€ olacak.

Benim aklima takilan;

600qt modelinde batilardan ne kadar kirpacaklar? Hepsini de kirpabilirler. Cunku aletin spesifikasyonlarinda sound bolumunde icerigi yazmis altina da baslik acmis.pa600qt modelinde 70mb oriental icerik vardir diye. Bu toplam romun bir kismi mi yoksa hepsi mi. Bu acik degil gibi.

ROM'un içinden 70MB batı PCM silip oriental koyacaklarını sanmıyorum öyle olursa adam akıllı ses kalmaz alette, ben ekstra olacağını düşünüyorum bu 70mb'ın.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Benim aklima takilan;

o kısımdaki belirsizlik benimde dikkatimi çekti. yasal sitede sanki opsionel anlamında satıstan bahsediyor

ROM'un içinden 70MB batı PCM silip oriental koyacaklarını sanmıyorum öyle olursa ne adam ses kalmaz alette, ben ekstra olacağını düşünüyorum bu 70mb'ın.

Püf noktası.... Bu konuyu araştır.....(Bu konu Bk5 Bk5 or içinde geçerliydi ama bir akıllı sormadı bu soruyu)

Kısmi demo şeklinde ory. seti(70 Mb) rama yüklemiş olabilirler. Yoksa düz olan daha iyi....

Moderatör tarafında düzenlendi:

ben qt sini dinledim gayet sağlam ritimler var pa 600 gerçekten iyi bir alet çıkartıyor ben bir roland ve yamaha kullandımm ama şimdi satıp pa 600 alıcam kısmet olursa fiyat ise batı olan 100 dolar ve qt modeli ise 1300 dolar olcak bunu korg yetkilerinden duydum çünkü ama yine ufak fiyat ayarlaması yaparlarmı bellide olmaz ama 2300 tl qt modeli olacak en azından şimdilik

O opsiyonel satistan bahsettigi set sanirim. Madem orientai icerikli alet cikariyorsun 96 mb de pcm sample koyuyorsun. Nasil ve neden set satabilirsinki. Burda bi mantiksizlik var gibi. Yani mesela pa800 oriental cikardin diyelim. İcine de 70 mb extra oriental icerik koydun. Ama64 mb sample hafizan bombos duruyor. Millet niye set alsin ki. Zaten oriental cerik ritm ses var.olmayani da sample eder insanlar. Yoksa neyi satacak korg extra diye. Mesela su arap ulkelerinde cikan pa800ex teki oriental icerik ekstra miydi ?

O opsiyonel satistan bahsettigi set sanirim. Madem orientai icerikli alet cikariyorsun 96 mb de pcm sample koyuyorsun. Nasil ve neden set satabilirsinki. Burda bi mantiksizlik var gibi. Yani mesela pa800 oriental cikardin diyelim. İcine de 70 mb extra oriental icerik koydun. Ama64 mb sample hafizan bombos duruyor. Millet niye set alsin ki. Zaten oriental cerik ritm ses var.olmayani da sample eder insanlar. Yoksa neyi satacak korg extra diye. Mesela su arap ulkelerinde cikan pa800ex teki oriental icerik ekstra miydi ?

Evet o sorunun cevabı tam olarak belli edecek herşeyi. Ama 70mb çok be abi sen ROM'dan 70mb batı PCMyi silersen geriye KORG i30'un ses bankası kadar ses kalır :) Bence ekstradır.

Umarim öyledir :))

korg pa modelleriyle deli karlar elde etti ve etmeyede devam ediyor ben de yamaha ve roland kullandımm yamahanın kapasitesi korg tan çok üstün ama alet çok işlenmediği için nedense türkiyede çok talep grmüyor korg türk halkına hitap eden aletler çıkartıyor işleyen insanlar çok var yani destek çok eğer siz bir aleti işleyip ritim yazamıyorsanız dünyanın en iyi aletide olsa bi işe yaramaz aletler çıkar teknolojiler deişir ama siz işe yarayan kısmını alırsanız hiç bir zaman hersene yada klavye deiştirmessiniz psr 900o mesela zamanında bir araba fiyatındaydı kayboldu gitti sonra nsanlar işledi aleti ve yine piyasada aranır olduu korgun hep bu artısı var destek ve yenilik hep yapılıyor klavyeler arasındaki rekabet hiç bitmez iş bilenin kılıç kuşananın demişler herkes e bol kazançlar ve korgçulara ve müzik piyasasına hem yamahanın hemde korgun yeni klavyeleri hyırlı olsunn