• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa600 PİYASAYI ÇOK FENA KARIŞTIRACAK

• Konbuyu başlatan lost__92
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 258
  • Görülen : 58K
Cevap: pa600 PİYASAYI ÇOK FENA KARIŞTIRACAK

Konu hakkında yorum yapmak gerekirse, aslında bu konu ile ilgili fikirlerimi şu mesajda yazmıştım:

Şunu söyleyeyim ki YAMAHA'nın soundunu ve yapısını seven, hatta aşık olan bir kitle var. Ve bu kitle YAMAHA ne çıkarırsa çıkarsın alıp kullanıyor, yenilik talebi yok. KORG ise piyasadaki talepleri ve istekleri en iyi şekilde gözlemleyip en doğru cihazı çıkarmaya uğraşıyor. Konu hakkında yazılacak çok şey var ancak uzun uzun tartışmaya gerek yok, pazarlaması iyi olan kazanır. Bu cihazın özellikleri ve fiyatı bu şekilde olsun, piyasada pa80 pa500 or700 a2000 bk5 hiçbirşey kalmaz ben söyleyeyim. Adam 2200 liraya 96mb sample hafızalı mp3lü renkli dokunmatik ekranlı cihaz alacağına gidip 12 yıllık pa80 alır mı ya da 3500 liraya kapalı sample hafızalı a2000 alır mı?

Konu hakkında yorum yapmak gerekirse, aslında bu konu ile ilgili fikirlerimi şu mesajda yazmıştım:

Şunu söyleyeyim ki YAMAHA'nın soundunu ve yapısını seven, hatta aşık olan bir kitle var. Ve bu kitle YAMAHA ne çıkarırsa çıkarsın alıp kullanıyor, yenilik talebi yok. KORG ise piyasadaki talepleri ve istekleri en iyi şekilde gözlemleyip en doğru cihazı çıkarmaya uğraşıyor. Konu hakkında yazılacak çok şey var ancak uzun uzun tartışmaya gerek yok, pazarlaması iyi olan kazanır. Bu cihazın özellikleri ve fiyatı bu şekilde olsun, piyasada pa80 pa500 or700 a2000 bk5 hiçbirşey kalmaz ben söyleyeyim. Adam 2200 liraya 96mb sample hafızalı mp3lü renkli dokunmatik ekranlı cihaz alacağına gidip 12 yıllık pa80 alır mı ya da 3500 liraya kapalı sample hafızalı a2000 alır mı?
Bu anlattığını günler öncesinden söylemeye çalıştık tabi kapalı olarak...Kimseyi kırmak istemediğimizden....Bu org tüm ikinci el orgların rakibidir.
Bilmeyenler vardır ..orgun ekranı pa3x in iki misli büyük ve renkli ..(kronostan alma)
Pich bender M1 den alma..
8 mezur zor altyapıları midi gibi kullanan chord sequencer(pa3x den alma)

gibi bir sürü önemli özellikleri var....

Moderatör tarafında düzenlendi:

benim fikrim bu alet ara sınıf olarak çıkmamıştır ve fiyat olarakta en az 1500 Euro gibi bir rakam olacaktır..söylentilerdeki gibi bir rakam olursa piyasa alt üst olur ne yamaha kalıırr,ne de roland..

Bu anlattığını günler öncesinden söylemeye çalıştık tabi kapalı olarak...Kimseyi kırmak istemediğimizden....Bu org tüm ikinci el orgların rakibidir.
Bilmeyenler vardır ..orgun ekranı pa3x in iki misli büyük ve renkli ..(kronostan alma)
Pich bender M1 den alma..
8 mezur zor altyapıları midi gibi kullanan chord sequencer(pa3x den alma)

gibi bir sürü önemli özellikleri var....

Kesinlikle katılıyorum üstadım, ayrıca konunun da birilerini kırmakla alakası olduğunu sanmıyorum, herkesin emeğine sonuna kadar saygımızı gösteriyoruz. Ben marka fanatikliği yapmam, her markaya her klavyeye; müziğe olan saygımdan dolayı saygı duyarım. Her markadan cihaz da kullanırım, bakınız alt tarafta ekipman listem var.

Bakınız Emo USB ritim ve ses demolarını hazırlayıp bizzat ben koydum siteye, çalışmalar güzel, BK-5e yapılan çalışmalar da güzel, Or700v2 plus'ın şuanki durumu da güzel, hepsi tamam ancak pa600 bu özelliklerle piyasaya çıkarsa tüm bu saydığım cihazları devirecek. Yapacak birşey yok. Rekabet böyle birşey.

korg kısaca şunu diyor MEYDANI BOŞ BULDUNUZ,KAÇILIN KENARA BAKALIM:)))ben geliyorum diyorr...

pa800 de 3x de kalmaz... millet 3x ten yaşadığı sıkıntılardan hayattan bezmiş zaten 3x cilerin çoğu bu alete geçer derim.. pa800 almazdım ben. pa600 pa800 setlerini eğer okursa işte o zaman kıyamet kopar.. 1000 euro umarım olmaz yoksa piyasada gerçekten yamaha,roland kalmaz ne yazıkki.. bende satarım a2000 i alırım bundan

pa800 de 3x de kalmaz... millet 3x ten yaşadığı sıkıntılardan hayattan bezmiş zaten 3x cilerin çoğu bu alete geçer derim.. pa800 almazdım ben. pa600 pa800 setlerini eğer okursa işte o zaman kıyamet kopar.. 1000 euro umarım olmaz yoksa piyasada gerçekten yamaha,roland kalmaz ne yazıkki.. bende satarım a2000 i alırım bundan

yaw gçkhan ikide bir 3x sıkıntı diyon,anasını sattımı aletini bend ekullanıyom,ne sıkıntısı...kullanamayan sıkıntı yaşar tabikii

yaw gçkhan ikide bir 3x sıkıntı diyon,anasını sattımı aletini bend ekullanıyom,ne sıkıntısı...kullanamayan sıkıntı yaşar tabikii

abicim gerek bu siteden gerek başka siteden ve çevremde canlı olarak gördüğüm örnekler var.bana anlatıyorlar sıkıntılarını..sitede herkes belirtmiyor ama sıkıntı var sizde olmasada.. 3x in her modelini bilmem ama genel olarak sıkıntı var.. neyse,

yaw bu a2000 ler pa800 den pa3x den iyiydi hani pa600 bile yetti tahtını sarsmaya ( bazı kardeşlerim çok iddaalaştılar zamanında ).

Bazı arkadaşlar var valla benim clio mercedesden iyi çok az yakıyor diyor :) :) ben bu 3x polemiklerini ona benzetiyorum...

1000€ gibi bir fiyata alet falan çıkarmaz korg, hem bu kadar özellik hem bu fiyat hiç inandırıcı gelmiyor açıkcası. Madem 1000€ ya bu özelliklerle dolu bir alet çıkıyorduda diğer aletleri neden 2000€ den satıyor buda şüpheli.

Bekleyip görmek lazım.