• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa600qt rezaleti....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

klavyeci07

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg PA600
Evet sert bir başlık olabilir...Ama artık bıktım usandım arkadaşlar....PA80 X1 500 800 kullanan birisi olarak yapmadığım denemediğim şey kalmadı ama yinede sorunu çözemedim...Ve klavye çalmaktan nefret eder hale geldim....Evet sorun şu düğün yapıyoruz...Açıyorum 2/4 lük 9/8 lik ritim yada dans müziği yapacağız açıyorum bir bolero ritmi buraya kadar her şey normal...Ama gel göreyim performanstan ses seçtiğim de seslerin volümleri düşük. Ne var canım ana ekrandan volümeden upper1 upper2 yi 127 yaparız ses seviyesi yükselir...Evet aynen öyle yapıyorum yine hüsran..Çünkü performanstan seçtiğim enstrüman sesinin volümü yinede düşük....Yani arkadaşlar ritimler parformans sesleri bastırıyor....Düğünde bağlamacı arkadaşım diyor çaldığın melodi duyulmuyor biraz aç diyor bende diyorum sonda ses...Bırakın performans seslerini orgun kendi fabrika seslerinin dahi volümleri düşük....İnanın hayattan soğuttu bu org beni....PA800 de ses volüm sürgüsü var.O sürgüyle seslerin volümünü ayarlıyorduk ve hiç bir sorun yoktu..Ama pa600 de bu sürgü yok.... Bence büyük eksiklik....Bu orgu alacak arkadaşlara tavsiyem iyi düşünsünler.....

Cevap: pa600qt rezaleti....

Compressor ayarlarına bakmayı denediniz mi ?

en sağlıklı yol ritim volumlerini düşürüp ses seviyelerini mümkün oldukça yüksek tutmak.

en sağlıklı yol ritim volumlerini düşürüp ses seviyelerini mümkün oldukça yüksek tutmak.

Ritim seviyelerini düşük tutarak denedim..Ama tam istediğim gibi olmadı....Bence sıkıntı ses seviyelerinin çok düşük olması....

1 ay süreli bende kullandım işlem görmüş settende kaynaklanır tesisatta ince ayar çekmek gerek düzenlemelerle sorun çözülür parasına göre iyi alet keşke pa800 alsaydın o alet seni çok yoracak gibi.

bence çoğu arkadaşın hatası, sırf yeni diye pa800 / x1, x2, x3 gibi profesyonel aletleri satıp pa600 almaları. bir aletin yeni olması profesyonel veya bi önceki model ne olursa olsun ondan üstün olacağı anlamına gelmiyor. pa600 ün tuşlarına, malzemesine dokunan insan zaten direk anlar neyin ne olduğunu..

üstadım sesleri performansdan tek tek elden geçirmen gerekiyor yapılan set ile alakalı bazılarında sesi yükseltmek için çift ensturaman koyuyoruz ve yapdığınız sesleri tek tek virite perforsman da kayıtlamanız gerekiyor set yapımı o kadar kolay değil 100 ses varsa 100 taneside elimizden geçiyor sizinle konuşduğumuzdan bu yana hala setim ile uğraşıyorum ritimlerden sonra sesleri ile uğraşıyorum ama pes etmek yok ))))))

1 ay süreli bende kullandım işlem görmüş settende kaynaklanır tesisatta ince ayar çekmek gerek düzenlemelerle sorun çözülür parasına göre iyi alet keşke pa800 alsaydın o alet seni çok yoracak gibi.

Teşekkürler kardeşim inan tesisatta ayar da işe yaramıyor...Pa800 ü sattığıma bin pişmanım...O kadar yorumdum ki bu aletten anlatamam....Sağol yardımların için....

Cevap: Re: pa600qt rezaleti....

bence çoğu arkadaşın hatası, sırf yeni diye pa800 / x1, x2, x3 gibi profesyonel aletleri satıp pa600 almaları. bir aletin yeni olması profesyonel veya bi önceki model ne olursa olsun ondan üstün olacağı anlamına gelmiyor. pa600 ün tuşlarına, malzemesine dokunan insan zaten direk anlar neyin ne olduğunu..

Her konuda yazdıklarına katılıyorum...Malzemesini kalitesini bilerek aldım...Fakat bu kadar kötü olabileceğini düşünmemiştim açıkçası....Teşekkür ederim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...