• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa600qt rezaleti....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: pa600qt rezaleti....

üstadım sesleri performansdan tek tek elden geçirmen gerekiyor yapılan set ile alakalı bazılarında sesi yükseltmek için çift ensturaman koyuyoruz ve yapdığınız sesleri tek tek virite perforsman da kayıtlamanız gerekiyor set yapımı o kadar kolay değil 100 ses varsa 100 taneside elimizden geçiyor sizinle konuşduğumuzdan bu yana hala setim ile uğraşıyorum ritimlerden sonra sesleri ile uğraşıyorum ama pes etmek yok ))))))

Performasları tek tek elden geçirmek derken abicim ne yapabilirim bu konuda...Sonuçta hepsinin ses seviyeleri upper1 ve upper2 127 de yani sonda...127 den daha düşük olanlar ıda performanstan write yapıyorum ama nafile....

geçmiş olsun pa600 pek anlamam lakin şöyle.

orgu fabrika ayarlarına çek.yani resetle
şu bir gerçek fabri.ritimlerini seviyesini tam çalıp user ritimlerini kısık ses seviyesinde çalması mantık dışı..
düzenlediğiniz ritimlererin kit vuruşlarının ses seviyesi düşük olabilir...

geçmiş olsun
saygılar

eğer performanslar son ses ise; comp.veya exciter efectlerini vererek sesi yükseltebiliriz ya da içeriden Eq ayarlarından hangi ses veya sesleri yükseltmek istiyorsak bas mid tiz efect değerlerini biraz artırarak sesin artmasını sağlayabiliriz.bir de bunları dene istersen sonuç istediğin gibi olcak mı bakalım.

Teşekkürler arkadaşlar....

Evet sert bir başlık olabilir...Ama artık bıktım usandım arkadaşlar....PA80 X1 500 800 kullanan birisi olarak yapmadığım denemediğim şey kalmadı ama yinede sorunu çözemedim...Ve klavye çalmaktan nefret eder hale geldim....Evet sorun şu düğün yapıyoruz...Açıyorum 2/4 lük 9/8 lik ritim yada dans müziği yapacağız açıyorum bir bolero ritmi buraya kadar her şey normal...Ama gel göreyim performanstan ses seçtiğim de seslerin volümleri düşük. Ne var canım ana ekrandan volümeden upper1 upper2 yi 127 yaparız ses seviyesi yükselir...Evet aynen öyle yapıyorum yine hüsran..Çünkü performanstan seçtiğim enstrüman sesinin volümü yinede düşük....Yani arkadaşlar ritimler parformans sesleri bastırıyor....Düğünde bağlamacı arkadaşım diyor çaldığın melodi duyulmuyor biraz aç diyor bende diyorum sonda ses...Bırakın performans seslerini orgun kendi fabrika seslerinin dahi volümleri düşük....İnanın hayattan soğuttu bu org beni....PA800 de ses volüm sürgüsü var.O sürgüyle seslerin volümünü ayarlıyorduk ve hiç bir sorun yoktu..Ama pa600 de bu sürgü yok.... Bence büyük eksiklik....Bu orgu alacak arkadaşlara tavsiyem iyi düşünsünler.....

bende 3 ay katlanabildim o 600 e dediklerine aynen katılıyorum hiç ısınamadım o alete inanın aleti kötülemek değil amacım her aletin bir eksikliği var olabilirde ama o bir başka düğün yerinde koysalar önüme iki tane org pa55 pa600 ben hiç tereddüt etmeden 55 i seçerim inanın bu sadece bilgi amaçlıdır ikiside korg bende müşteriyim saygılar

Merhaba arkadaşım belli ki cihazdan istediğin performansı alamayınca doğal olarak çok yıpranmışsın. Geçen ay Ümit Besen'i dinlemeye gittik. Önce pa600 ile bir arkadaş başladı. Belki mekan ufaktı (az da sayılmaz 400 kişilik) ama seslerde bir problem olsaydı mutlaka anlardım. Acaba diğer pa600 kullananlarda bu sorun var mıdır sormak lazım.
Saygılar.

0 org almanın zararları herşeyi yeniden düzenlemek gerekiyor 0 org satıyolar doğru düzgün yazılmış ritim yok

bende 3 ay katlanabildim o 600 e dediklerine aynen katılıyorum hiç ısınamadım o alete inanın aleti kötülemek değil amacım her aletin bir eksikliği var olabilirde ama o bir başka düğün yerinde koysalar önüme iki tane org pa55 pa600 ben hiç tereddüt etmeden 55 i seçerim inanın bu sadece bilgi amaçlıdır ikiside korg bende müşteriyim saygılar

Tşekkürler yorumunuız için...

Merhaba arkadaşım belli ki cihazdan istediğin performansı alamayınca doğal olarak çok yıpranmışsın. Geçen ay Ümit Besen'i dinlemeye gittik. Önce pa600 ile bir arkadaş başladı. Belki mekan ufaktı (az da sayılmaz 400 kişilik) ama seslerde bir problem olsaydı mutlaka anlardım. Acaba diğer pa600 kullananlarda bu sorun var mıdır sormak lazım.
Saygılar.

Tşekkürler yorumunuız için...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...