• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa600qt rezaleti....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: pa600qt rezaleti....

alet ince ayar istiyor arkadaşlar tek tek sesleri elden geçirmek gerek sesten sete geçerken bazen uçurumlar oluyor ton farkı oluyor baya uğraşmak gerek

Klavyeci kardeş bende PA900 de senin bu sorununu yaşıyorum. 25/12/2013 de İstanbul Mega müziktem aldım içerisine CE set hediyesini yüklediler. Geldim Kayseri'ye başladım orgu çalmıya tam bir fiyasko. Ritimlere diyecek yok ama sesler düşük kalıyor. 14 yıl Roland G600 den sonra PA900 e geçince tabiki aleti çözemedim iyice bocaladım. Ama 5000 TL. para verip içerisi düzensiz bir alet karşıma çıkınca gözlerime inananmadım. Geçen hafta düğünüm vardı Bocalarım diye eski orgumu götürdüm. Şimde yeni bir PA900 setinin çıkmasını bekliyorum. Ama bu seslerin kısık çıkmasını hala çözemedim.

arkadaşlar 600 de gercekten bir problem vardı o alet i ayarlamak çok zor ben bir türlü ayar tutturamadım sıkıldım sattım 900 aldım ilk başlarda bana arasında fark yok gibi gelsede çok fark olduğunu anladım şu ritim ve performans seslerini ayarlamak çok basit oldu benim için butun ritimler ve sesleri istersen ritim değiştir ses seviyesi hiç bir zaman bozulmuyor nasıl yaptım ben bu olayı DB desibel merter ile ayarladım ve 100/% doğru çalısıyor yapmanız gereken androit telefonunuza desibel merter programı indirmek ve sessiz bir odada ayarlamak

aynen öyle arkadaş kullandığın ritimlerin recorddan seslerini düşürüceksin sorun çözülmüş olucaktır

dokumatik telefon cıktı ama yinede ben tuşlu telefon kullanıyorum dokumatik org larda aynı korg pa60 kullanıyorum hersey elimin altında :) sesi ayarlamak için ekranla uğraşmıyorum :)

dokumatik telefon cıktı ama yinede ben tuşlu telefon kullanıyorum dokumatik org larda aynı korg pa60 kullanıyorum hersey elimin altında :) sesi ayarlamak için ekranla uğraşmıyorum :)

bu da güzel bir cevap olmuş :)

Ben bu problemi yıllar önce yamaha a1000 de yaşamıştım, sesler kısık ve bir türlü ritim ses dengesini kuramıyorsun, çok uyuz oluyor insan.

Sengel benim 600ü dinle bak keyfin yerine gelir arkadaşım ben derim ki seti bir değiştir öyle dene hatta ...introlu can..set bu sifexen indirdim 600 ün geçmiş gönderilenlerine bak memnun olursun ben seti benim kullandığım çekilde atarım müsait zamanda 90 mb benim kullandığım orjinali 82 mb civarı...saygılar.....

Sengel benim 600ü dinle bak keyfin yerine gelir arkadaşım ben derim ki seti bir değiştir öyle dene hatta ...introlu can..set bu sifexen indirdim 600 ün geçmiş gönderilenlerine bak memnun olursun ben seti benim kullandığım çekilde atarım müsait zamanda 90 mb benim kullandığım orjinali 82 mb civarı...saygılar.....

Çok teşekkürler...Setini paylaşırsan çok memnun olurum kardeşim....Bu arada can seti bulamadım sitede....

Moderatör tarafında düzenlendi:

arkadaş bende seniin gibi çok uğraştım ama olayı zamanla çözdüm. bu tür problemlerin varsa bil ki sorun kullandığın setten kaynaklanıyor. değiştir. yoksa aletten iyice gıcık alacaksın.
hayır. anlatılanlara bakma sen. 600 hiçte kötü değil. sadece dilinden anlaman lazım. at sahibine göre kişner.
600 son derece pratik ve güzel soundu olan bir org. tamam tuşesi kaliteli değil ama cihazda 800 e kafa bir org. kim ne derse desin. aslında sorun setlerden kaynaklı. piyasadaki tün setler restore edilerek uyarlanmış settir. doğal olarak formatta uyumsuzluk doğabiliyor. ben şahsen bu kadar güzel ses alabileceğimi sanmıyordum ama yapınca oluyormuş meğer...
sadece biraz mantıklı uğraş gerektiriyor. adana da malum halaylar ve bağlama sesleri şarttır. helede şu bağlamalar konusunda ben çaresizdim ama inanın şimdi kimsede olmayan sesler bende. nasıl oldu peki ?
oturdum saatlerce eko ve sound edit te seslerle meşkul oldum. baktım oluyor. şimdi benim sesler neredeyse ritimleri bastırıyor. onun için aslında elinizdeki pa600 de herşey mevcuttur. yeterki dilinden anlamaya çalışın.
inanın her istediğiniz oluyor. olmaz diye bişey yok. saygılar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...