• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa80 alırken dikkat edilmesi gerekenler

StarPiskopat

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg Pa800 Korg Pa80
Arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi pa80 almak istiyorum ama orgu alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini bilmiyorum. Şuan bir org bulmuş durumdayım. Pa80 fiyatıda 1.600 TL , acaba orgu almaya gittiğimde nelere bakim? Bir bozukluğu varsa nasıl anlarız? Temiz bir alet olduğu nasıl anlaşılır. Pa80 üstatları bilgi verirlerse çok sevinirim. :)

Cevap: Pa80 alırken dikkat edilmesi gerekenler

aklım dondugu kadarıyla şunları soyleyebılırım
ekranı ve tuşlarının durumu az cok durumu hakkında fıkır sahıbı yapar
rıtmden rıtme gecerken cıhazın durumuna bak
pich benderı test et
cıhaz acılırken ekrandan gozunu ayırma os yı yukleyene kadar normal bısekılde açılıyormu ekranda anormal bı durum varmı ona bak
os yuklenıp org acıldıgında hoperlorlerden pof dıye bıses gelıyormu ona bak .
fonksıon tuşları işleyısıne bak
rıtm ac ve fiil tuşlarına bas tutukluk varmı?
start stop dugmesı de nasıl hemen işliyormu yoksa sertmı basman gerekıyor ona bak
bu yazdıklarım az cok org hakkında fikir sahibi eder
bılmedıklerımıde arkadaşlarım ekler umarım
hayırlı alışverişler

Kartına dikkat et hocam.
Kartı çıkar tak.
Geri şeyler zaten klasik tuşlar switchler falan pitch bend onlara bakarsın

Güzel bir alet de maalesef hala disketlerle veya disket sürücüsü ile işlem yapması teknoloji den geri kalmışlığı nedeni ile artık miadını doldurdu diye biliriz karar sizin. Kolay gelsin. Saygılarımla,

Valla Çalışıyor mu? Diye Bakmanız Lazım İlk Önce Ülkeyi Dolanıp Gelmiştir O PA80 20 Senelik Alet.

Valla bende kartlı pa60 var. Üstelik müzisyen bir arkadaştan gidip çaldığı mekandan aldım. Yani sahnelerde kullanılmış bir cihaz. Gemi gibi çalışıyor. Pa80 alırken mümkünse 1 saat kadar çalın, bu sırada bir sorunu varsa kendini ele verecektir.

Yarım saat çalın, arada sırada orgu yerinden oynatıp seste azalma-çoğalma oluyormu bakın, kartı kontrol edin, pitchbendi kontrol edin ama sesde kayma oluyorsa ona pek fazla takılmayın (30-50 TL'ye içindeki potu yenilersiniz), açılış ekranını kontrol edin, menü düğmelerinde sertde olsa basmayan çıkarsa vb. cihazdan uzak durun.

Arkadaşlar burda orgun ilanı var. 2 ilan şeklinde verilmiş ama org aynı. Yoğunluktan dolayı gidip bakamadım. Telefondan aradım sahiplerini, pazarlık payıyla 1.500 TL'ye bırakırlar.

Kartı çıkar tak dedinizde, acaba kart yuvasına sert takılıyorsa iyi. Rahat gevşek takılıyosa bozuk mu demek? Tam olarak anlamadım.

Birde şu seste kayma olayı nasıl oluyo? Yani örneğin bağlamadan zurna sesinemi kayıyo?

Acemiyim, bu bilgileri yeni yeni öğreniyorum.

yazılan yorumlar ve taktikler pa 80nin ne kadar eskidiğini anlatıyor aslında güvenemiyo alan kişi benden de bi taktik gelsin ozaman orgu ters çevir al eline bi tornavida vidaları sık boşa dönüyosa vidalar yalama olmuştur oda orgun nekadar çok söküldüğünü az çok gösterir :) şaka bi yana bunu satıcının yanında yapsan tepkisi ne olur merak ettim alacağın org şimdiden hayırlı olsun.