• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa80 hakkında yardım edermisiniz?

KORG-Pa80

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
Değerli abilerim,kardeşlerim ve müzisyen dostlarım ;

Öncelikle siteye yeni katıldım ve bu platformu,müzisyenlerin yardımlaşabilmesi adına kuranlara teşekkür ediyorum.Sizlerden bir yardım ricam olucak,yanıtlarsanız sevinirim.
Ayrıca,yeteri kadar bilgisizim bu konuda.Korg-Pa80 aldım ve aletin üzerindeki kart,Taylan.Ve kartın kaçlık olduğunu bilmiyorum.Sizlerden ricam,ben orga yada karta disketden nasıl ritm yükleyebilirim?Yani,backup dediğiniz terim nedir yada ben nasıl başlamalıyım aletin ritimlerini değiştirebilmeye?Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

İşlerinizde bereket ve bolca başarılar.

Cevap: Pa80 hakkında yardım edermisiniz?

Değerli abilerim,kardeşlerim ve müzisyen dostlarım ;

Öncelikle siteye yeni katıldım ve bu platformu,müzisyenlerin yardımlaşabilmesi adına kuranlara teşekkür ediyorum.Sizlerden bir yardım ricam olucak,yanıtlarsanız sevinirim.
Ayrıca,yeteri kadar bilgisizim bu konuda.Korg-Pa80 aldım ve aletin üzerindeki kart,Taylan.Ve kartın kaçlık olduğunu bilmiyorum.Sizlerden ricam,ben orga yada karta disketden nasıl ritm yükleyebilirim?Yani,backup dediğiniz terim nedir yada ben nasıl başlamalıyım aletin ritimlerini değiştirebilmeye?Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

İşlerinizde bereket ve bolca başarılar.

1,karta sadece bakup yüklenir(hangi kartı kullanmak istersen o kartın bakuplarını yüklersin 16 adettir)

2,set orga yüklenir,her kartın 100 küsür seti vardır,(hangi kartın bakuplarını yüklediysen o kartın setini yüklemek zorundasın..diğer kartların setini okutamazsın,,,uyumlu kartlar var onlar hariç)

3,,rtmler setin içinde olur(istersen orga tek tek de yükleyebilrsin rtmleri,,orgun batı rtmlerini silip türk rtmlerde yükleyebilrisn,,

eğerki taylan kartı kullanıyosanız,o karta uyumlu değişik çok set var,o setlerden bulmaya çalışın,yada kartı silin başka kart yükleyin

pa 80 hakkında ne yapmak istiyosanız,,syn sazgrubu abimizin açtığı pa 80 soru cevap konusuna girin,,ne yapmak isterseniz gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz,pa 80 hakkında bütün bilgiler mevcuttur,kolay gelsin

pa 80 hakkında ne yapmak istiyosanız,,syn sazgrubu abimizin açtığı pa 80 soru cevap konusuna girin,,ne yapmak isterseniz gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz,pa 80 hakkında bütün bilgiler mevcuttur,kolay gelsin

Feraza;İlgilendiğiniz ve önemseyerek yardım etmeye çalıştığınız için teşekkürler.

rica ederim ne demek,yardımcıl olmak insanı görevdir,bi sorunun olursa veya takıldığın yer olursa biz buradayız,,kolay gelsin

1,karta sadece bakup yüklenir(hangi kartı kullanmak istersen o kartın bakuplarını yüklersin 16 adettir)

2,set orga yüklenir,her kartın 100 küsür seti vardır,(hangi kartın bakuplarını yüklediysen o kartın setini yüklemek zorundasın..diğer kartların setini okutamazsın,,,uyumlu kartlar var onlar hariç)

3,,rtmler setin içinde olur(istersen orga tek tek de yükleyebilrsin rtmleri,,orgun batı rtmlerini silip türk rtmlerde yükleyebilrisn,,

eğerki taylan kartı kullanıyosanız,o karta uyumlu değişik çok set var,o setlerden bulmaya çalışın,yada kartı silin başka kart yükleyin

Feraza dostum,SazGrubu üstadımın konusunu inceledim ama bilgisizliğimden içinden çıkamadım açıkcası.Yazdıklarından yola çıkıcam olursam;

1)Karta ben nasıl backup yükleyebilir yada değiştirebilirim,disketden kartın içindeki backubu değiştirebilimiyim?
2)Benim kartımdaki Taylan Setin,dediğin gibi 100 kadar setini orgun içinde görebilir yada yine güncelleyebilirmiyim?
3)Mesela,orga önce format atsak ve bi yerden başlasak orgu toplamaya ne yapmamı önerirsin?

Birde,orgun içindeki bazı sesler ki çok kullandığım sesler (Sax,AmzaCz gibi) Ritim değişince belli bi süre sonra piyano oluyor.Yani,tuş hassasiyeti denilen olay devreye giriliyor sanırım ve solo sesi hiç duyulmamaya başlıyor.(Piyano oluyor derken,ses piyano sesine değişmiyor;piyano modunda soft,yumuşak ve az bir ses gelmeye başlıyor)

Yardımların için teşekkür ederim...

kardeşim,taylan kartın varsa ,yine taylana uyumlu setler yüklemelisin. sana uyabilecek bir kaç ritim olacak elimde .ama pa80 in harddiskinde olduğu için hemen paylaşamadım. yarın ,engeç öbür gün pylaşırım inşallah.

Feraza dostum,SazGrubu üstadımın konusunu inceledim ama bilgisizliğimden içinden çıkamadım açıkcası.Yazdıklarından yola çıkıcam olursam;

1)Karta ben nasıl backup yükleyebilir yada değiştirebilirim,disketden kartın içindeki backubu değiştirebilimiyim?
2)Benim kartımdaki Taylan Setin,dediğin gibi 100 kadar setini orgun içinde görebilir yada yine güncelleyebilirmiyim?
3)Mesela,orga önce format atsak ve bi yerden başlasak orgu toplamaya ne yapmamı önerirsin?

Birde,orgun içindeki bazı sesler ki çok kullandığım sesler (Sax,AmzaCz gibi) Ritim değişince belli bi süre sonra piyano oluyor.Yani,tuş hassasiyeti denilen olay devreye giriliyor sanırım ve solo sesi hiç duyulmamaya başlıyor.(Piyano oluyor derken,ses piyano sesine değişmiyor;piyano modunda soft,yumuşak ve az bir ses gelmeye başlıyor)

Yardımların için teşekkür ederim...

genelde ne tarz müzik yapıyorsun onu bilmiyorum ama, sana o zaman şöyle tarif edim,

orga başka kart yüklemek için şunları yapman gerekir,,

hangi kartı kullanmak istiyosan,o karta ait bakupları ayarla 16 adet disket ayarla ve o karta ait set de bul,zaten genelde bakupların yanında set de paylaşılıyo,bunları ayarladıktan sonra

orga format at ve kartı sil,,,

bakupları sırasıyla diskete yükle,toplamda 16 adet bakup dosyası vardır,bunları sırasıyla diskete yükle,yani 16 adet bakup vardır 16 adet diskete tek tek yükle,,

setide ayrı bi diskete yükle(global perfom porğram,style)

ilk önce kart işini haletmemiz gerekir şu şekilde yapmamız gerekir,

kartı orgun üzerinden formatla orguda formatla,,format işi bitince,,ilk önce karta bakupları yükle sonra orga seti yükle,,ben sana sırasıyla yzacam yapman gerekenleri,,ORGUNDA HARDİSK VARMI.

EĞERKİ KARTIN KİLİTLİ KART İSE

cardmenager adlı dosyayı indir ve diskete at.org kapalı iken disketi tak ve orgu aç bekle ve iki seçenek çıkacak sen erase olanı seç ve cardın silinsin bu şekilde kilitide açılmış olur.

KORG PA 8O E FORMAT ATMAK

6 ayrı diket yap 1 tanesine os3.06 yı yükle diğer 5 diskete restore dataları sıraları şaşmadan yükle,(gerekirse disketin üzerine numara yaz 12345 diye,)orgu kapat os3.06 olan disketi orga tak ve intro1 e basılı tutarak aç ekrana yazı çıkacaktır enter yapma fade/in/out a bas ve bekle orgta ne var ne yoksa silecektir ondan sonra restore data disketlerinin birincisini tak ve disk e bas ordan utility ye bas sonrada yüklenmesini bekle kendi 2. disketi isteyecektir sırayla disketleri 5 e kadar tamamla olay bitmiştir

Moderatör tarafında düzenlendi:

bu arada rtm değiştirdiğinde seslerin değişmemesi için ekranın sol tarafında bulunan single touch tuşuna bas ışık sönük olacak,,bu tuşu kapatırsan sesler sen değiştirene kadar değişmez