• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa80 yardım..

g600'cü İSoo

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
**RolanD & G600**
pa80 dısk sürücüsü calışmıyo, (no dısk unformatted press exıt )uyarısı cıkıyo dısket yuklemıyo, surucumu arızalı acaba, yardımcı olursnaız sevınırım ustalar..

Cevap: pa80 yardım..

disket sürücüsü arızalı olabilir yada yuvasından çıkmış olabilir.

1) Disket sürücüsünü değiştirmişmisiniz? Şayet cevabınız evet ise, bu disket sürücüsü de PC den nakil ise org hata verir, görmez. Çünkü Korg parçaları kodludur birebir uysa dahi çalışmaz.

2) Disketiniz bozuk veya disketteki klasör orgun okuyamayacağı yazı karakterinde harfler barındırıyor olabilir. Veya yüklediğiniz set PA-80 değil de örneğin PA-800 olabilir, bu şekilde yüklemez ve hata verir.

3) Dolu sandığınız set disketini herhangi bir mıknatıs ortamında bırakmanız sonucu dosya zarar gördüğünden okumuyor olabilir (Örneğin, kısa süreliğine de olsa disketinizi orgu hoparlörünün üstünde bırakmış ve zarar görmesine neden olmuş olabilirsiniz)

4) Orgunuzu söktü iseniz disket sürücüsü ne 2 tane tost kablo girer, bunlardan birini takmayı unutmuş olabilirsiniz veya yerinden yarım veya tam çıkmış olabilir. Kontrol ediniz lütfen.

Kolay gelsin. Saygılarımla,

Moderatör tarafında düzenlendi:

tsk ederım ılgınız ıcın,dısket surucusu degısmedı,farklı dısketlerde denıyorum hepsınde aynı uyarı,ıcıne baktım,kablolar takılı..

O zaman ya yanlış seçenekten giriyorsun ya da setin bozuk. veya dediğim gibi başka alete dair STYLE ler falan barındıran bir set olduğundan org kabullenemiyor olabilir. Belkide sen İnternetten falan indirdiğin seti önce WİNRAR ile sıkıştırılmış klasörden çıkarmadan diskete atmışsın bunu da kontrol et.

Önce org ile şunu yap. disketi orga tak Disk > Menü > Format > F1 e bas FD yi seç ve FD Full Formatı seç enter/yes yap ve diskete org ile format at daha sonra değişik bir seti PC den diskete at ve orga yüklemeye çalış bak bir aynı hatayı veriyormu?

sorun halloldu,yedek setın bulundugu dısket calısmıyodu,bı kac dısket denedım farklı,bırını gordu,sonra yıne calısmayan dısketı taktım okudu,anlıyamadım :)
ılgınız ıcın cok tskler,Allah razı olsun..