• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa800 yardımlarınızı bekliyorum.

sosyetik39

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
korg pa500tr
Arkadaşlar merhaba. Pa800 orgum 1 2 haftadır beni üzüyor. Nedeni ise özellikle macun yaylı Keman gibi sesleri kullanırken pitch bend e dokunmadığım halde sesi sallıyor. Tuşu basık tuttuğum zaman tabiri caizse gıy gıy gıy gıy diye devamlı titriyor. Aynı pitch bend i yukarıya itmişim gibi sesi sallıyor. Çok gıcık etti beni. Potanstan olduğunu düşündüm orgu söküp pitch bend yukarı aşağı işlev gören kablosunu çıkardım. Düzelir gibi oldu yine aynı şeyi yapıyor. Setten olduğunu düşündüm başka bi set yükledim yine aynı şeyi yaptı. 20 gün sonra programım var. Bu konu hakkında bilgisi olan daha önce başından böyle bişey geçmiş olan arkadaşım bana yardımcı olabilir mi Allah rızası için ? 05415740729

Cevap: Pa800 yardımlarınızı bekliyorum.

Geçmiş olsun kardeşim aynı sorun bendede vardı sadece globali değiştirdim düzeldi tabi tek seferde olmadı sağlam globali bulmak bayağı zor oldu.nand format artı usb den de format attım

Hatta octave ve de transpoze tuşlarını da kontrol et basmamazlik yapmaları gerek diye düşünüyorum bende oldu arada çalıştılar arada hiç basmadılar format ve global değiştirince oldu

potansdan değiştir

Geçmiş olsun kardeşim aynı sorun bendede vardı sadece globali değiştirdim düzeldi tabi tek seferde olmadı sağlam globali bulmak bayağı zor oldu.nand format artı usb den de format attım
Abi elektrikten kaynaklanıyor olabilir mi ? Solistim var onun çalıştığı lokanta da akşamları çalışıyoruZ. Bi tek orda yapıyor bu problemi. Evde 5 saat 6 saat çalıyorum hiç hissettirmedi. Dün de Vodafone bayii arkadaşım var piyanist. Onun dükkanda da 1 saat kadar çalıştık orda da yapmadı. Bahsettiğim lokanta da 5 6 tane buz dolabı falan var. Acaba onlardan mı kaynaklanıyor yoksa elektrik hattında mı problem var potanslar mı gidik hiç bilmiyorum

Bende burdaki adreste bulmuştum. Fiyatlar hemen hemen aynı

Ben aradım orasını. Pek ilgili değildi kafama yatmadı başka yerden baktım. Aynı sorun sende de oldu potans değiştirince DüZeldi mi ?