• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa900 kullanıp beyenmeyenler buraya

Cevap: Pa900 kullanıp beyenmeyenler buraya

bende roland tr 16 roland e40 e70 e 86 e 96 e500 g600 g1000 solton ketron yamaha a1000 gibi bir çok alet kulandım en son pa600 ilk çıktıgında aldım mart ta ve aralık ayında da satım pa900 aldım pa 600 de pıch bende sorun oldu açtım çok küçük bir lehimle haletim e40 aletin in tuşlarını en az ayda bir defa açar siler tekrar takardım çünkü tozlanır tuşlar çalmazdı e 70 ha keza 86 96 hepsindede vardı aynı sorun ama korg henüz karşılamadım ya aletler yeni yada biz iyi kulanıyoruz şunu belirtmekte fayda var eskiye nazaran teknoloji çok çok üstün alet ne kadar dandik olursa olsun kolay kolay arıza vermediğini gördüm 90 lı yılarda her düğünde olmasada mutlaka anfilerin çıkışları yanıyordu ama şimdi anfilerde ve pover ler fazla yüklenme olmazsa 7/24 çalışsın banmısın demez ha keza höperlörler bile aynı yani kötü alet yoktur şimdi zanetmiyorum

ercan hocam bende de pa900 var indirdiğim sd11 kartının datasını yükledim ve bir kaç kit perkins ve sampleler yükledim ve hafıza doldu allah var adamlar güzel bir set yapmışlar ama hiç yer kalmamış 183 mb yani yaklaşık 9 mb gibi bir boşluk var ama user dk larda bir sürü boş pad var bunlara yer açmak için nasıl yapmak lazım fabrika kit ve saplelerden silme işi varmı yada buralardan yer açma şansımız varmı bir kaç defa cüneyt ertaç;tan bilgi almak için telefonla konuştum ama malesef ki sonuç alamadım bilgi istememin nedenide yılarca roland kulandım bu aletlerde acemilik ister istemez oluyor
saygılarımla kolay gelsin

ben şahsen cüneyt ertaç ın setini kullanmıyorum kendi setimin içine cüneyt in setinden beyendiklerimi alıyorum. tavsiyem daha küçük boyutlu beyendiğiniz bir seti taban olarak kullanın örn bi pa800 64mb seti çok hoşunuza gitmiştir önce bunu yükleyin ve düzenleyin sonra hangi setten neyi almak istiyorsanız performans ve style leri alın aldığınız styler ve performanslar çalışmayacaktır . sonrasında hangi setten aldıysanız usb den o sete girin ve sound bölümüne girin bir yandan hangi style veya performansın sample lerini alacaksanız onu açın ve set için track e basıp sırasıyla drum kit i nereden alıyor perküsyonu nereden alıyor hepsine sırayla bakıp sound dan yükleyebilirsiniz mesela drum kit e dokundunuz size user dk nın 5 inci sayfasında biyer açtı orada birde numara yazar 123.1254.12.053 mesela en sondaki 053 bunun 54. drum kit olduğunu söyler sonra setin içinden sound>drum kit e girin orada ismin başında numaralar yazar soundlarda mesela user 2 de 02:56 gibi yazar bunun anlamı user 2nin 56. sırasına yüklenmesi gerektiğidir. burası çok kafa karıştırıyor en kısa zamanda resimli set toplamayı anlatıcam yani her seti yükleyip tek tek hangi drum kit nereye gelcek gibi seyleri sayfalarca yazmanıza gerek yok org bunu zaten söylüyor. saygılarımla......

MERHABALAR HOCAM (SN.ERCAN KILIC BURSA). BENDE PA900 KULLANICISIYIM. SİZLERİN YAZILARINIZI SÜREKLİ TAKİP EDİYORUM. PA900 İLE ALAKALI OLARAK SİZLERDEN HADİSİ ŞERİFTEKİ GİBİ "BANA BİR HARF ÖĞRETENİN KULU KÖLESİ OLURUM." MİSALİ BİR ŞEYLER ÖĞRENMEYE ÇALIŞIYORUM. FAKAT COGRAFI KONUM ITIBARIYLE MUZİSYEN ARKADAŞLAR BANA UZAK KALIYOR. ELİMDE HALİ HAZIRDA BİR KAÇ TANE SET VAR. İÇLERİNDE BEĞENDİĞİM RİTİMLERİ BİR YERDE TOPLAMAK İSTiYORUM, YANİ PA900'DE KULLANACAĞIM TOPLAMA SET YAPMAK İSTİYORUM. BAZILARI TELEFONLA NASIL YAPILACAĞINI ANLATIYOR FAKAT GORSEL OLARAK YANIMDA OLMADIKLARI ICIN SONUCA GİDEMİYORUM.BAZILARI ISE ÖĞRETMEMEK İÇİN NE KADAR MAZERET VARSA HEPSİNİ SÖYLÜYORLAR, YOK İŞİM VAR, MİSAFİRİM VAR VS.. ÜST SATIRDAKİ YAZINIZDAKİ "en kısa zamanda resimli set toplamayı anlatıcam yani her seti yükleyip tek tek hangi drum kit nereye gelcek gibi seyleri sayfalarca yazmanıza gerek yok org bunu zaten söylüyor. saygılarımla." MESAJINIZI GÖRDÜM.ANLAŞILAN MUTLULUK BAZEN ÇOK YAKINININDA UZAKLARDA ARAMAYIN DİYORLAR AMA BEN GALİBA TOPLAMA SET NASIL YAPILIR SİZLERİN YÜKLEYECEĞİ VİDEO SAYESİNDE ÖĞRENİCEM.. SAYGILARIMLA, HÜSEYİN BABACAN ÇORLU-TEKİRDAĞ

merhabalar hocam (sn.ercan kılıc bursa). Bende pa900 kullanıcısıyım. Sizlerin yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Pa900 ile alakalı olarak sizlerden hadisi şerifteki gibi "bana bir harf öğretenin kulu kölesi olurum." misali bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Fakat cografı konum ıtıbarıyle muzisyen arkadaşlar bana uzak kalıyor. Elimde hali hazırda bir kaç tane set var. Içlerinde beğendiğim ritimleri bir yerde toplamak istiyorum, yani pa900'de kullanacağım toplama set yapmak istiyorum. Bazıları telefonla nasıl yapılacağını anlatıyor fakat gorsel olarak yanımda olmadıkları ıcın sonuca gidemiyorum.bazıları ıse öğretmemek için ne kadar mazeret varsa hepsini söylüyorlar, yok işim var, misafirim var vs.. üst satırdaki yazınızdaki "en kısa zamanda resimli set toplamayı anlatıcam yani her seti yükleyip tek tek hangi drum kit nereye gelcek gibi seyleri sayfalarca yazmanıza gerek yok org bunu zaten söylüyor. Saygılarımla." mesajınızı gördüm.anlaşılan mutluluk bazen çok yakınınında uzaklarda aramayın diyorlar ama ben galiba toplama set nasıl yapılır sizlerin yükleyeceği video sayesinde öğrenicem.. Saygılarımla, hüseyin babacan çorlu-tekirdağ

tabiki bu konuda size yardımcı olurum bu sitede bulunma amacımız bu hepimizin biririmizden öğrenecek paylaşacak şeyleri var. Anlatacaklarım bütün korg kullananları ilgilendiriyor ancak ben pratik yolunu anlatıcam siz önceden bunun hazırlığını yapın yani bir setten nasıl ses alınır ritim alınır alınan performansın ve style e ek olarak hangi datalar yüklenir gibi bilgileri sitede araştırın youtubeden videoları izleyin bi alt yapı kafanızda bir fikir oluşsun benim anlatacaklarımlada bu olay çok çok basite inmiş olacak önce olayın mantığını kavramak önemli ben de bunun tekniğini ve pratik yönünü resimli veya videolu olarak anlatacağım. Saygılarımla

tabiki bu konuda size yardımcı olurum bu sitede bulunma amacımız bu hepimizin biririmizden öğrenecek paylaşacak şeyleri var. Anlatacaklarım bütün korg kullananları ilgilendiriyor ancak ben pratik yolunu anlatıcam siz önceden bunun hazırlığını yapın yani bir setten nasıl ses alınır ritim alınır alınan performansın ve style e ek olarak hangi datalar yüklenir gibi bilgileri sitede araştırın youtubeden videoları izleyin bi alt yapı kafanızda bir fikir oluşsun benim anlatacaklarımlada bu olay çok çok basite inmiş olacak önce olayın mantığını kavramak önemli ben de bunun tekniğini ve pratik yönünü resimli veya videolu olarak anlatacağım. Saygılarımla

Hocam bekliyoruz anlatımını. Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar hocam (sn.ercan kılıc bursa). Mesajıma olan duyarlılığınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Yönlendirmelerini dikkat alıcam.. Saygılar huseyin babacan çorlu-tekirdağ

Arkadaşlar videolu anlatım yapmam biraz zaman alır kısaca burada anlatayım.
öncelikle herhangi bir setten bir sesi alcaz diyelim bunun performansını yüklüyoruz performanstan yüklediğimiz yerden seçiyoruz ekrandan bakıyoruz mute olmayanların soundlarını almamız gerekiyor mesela upper 1 de mute yok yani kullanılıyor aldığımız performans bizim kendi setimizden gerekli yerdeki sound u seçili görecektir eğer sound un o bölümü boşsa empty görecek ve çalmayacaktır yada doluysa bizim orda ne üklüyse onu görecektir atıyorum bağlama performansı yükledik ancak upper 1 de zurna görüyor upper 1 dokunuyoruz ve hangi sayfada olduğuna bakıyoruz atıyorum user 1 de ve bulunduğu yerin numarasına bakıyoruz mesla 120.0125.0064 yazıyorsa son rakamına bakıyoruz 64 yani bu demekki aldığımız sette user 1 de 65 inci sıradaki sound u yüklememiz gerekiyor . Sonra setin içinde sound un içinde sound1(user1) e giriyoruz burada liste gelecek ve her sound un başında 01:01 01:02 01:15 gibi sayılar yazıyor burada biz 01:65 i bulup load diyoruz yükleme yerini seçmek için select diyoruz burada bizim upper 1 e dokunduğumuzda gösterilen yeri gösterecektir yani doğru sound u bulmuşuz demektir. Bu soundu boşsa gösterdiği yere doluysa boş yere yükleyim performanımızda upper 1 i yüklediğimiz soundu seçip kaydediyoruz ve sesimiz hazır .

Ritim almak ta aynı mantıkta ama biraz daha teferruatlı . Yazımdan anlamayanlar için kısa zamanda videolu anlatım gerçekleştireceğim. Sabırlı olun saygılarımla.........

Arkadaşlar videolu anlatım yapmam biraz zaman alır kısaca burada anlatayım.
öncelikle herhangi bir setten bir sesi alcaz diyelim bunun performansını yüklüyoruz performanstan yüklediğimiz yerden seçiyoruz ekrandan bakıyoruz mute olmayanların soundlarını almamız gerekiyor mesela upper 1 de mute yok yani kullanılıyor aldığımız performans bizim kendi setimizden gerekli yerdeki sound u seçili görecektir eğer sound un o bölümü boşsa empty görecek ve çalmayacaktır yada doluysa bizim orda ne üklüyse onu görecektir atıyorum bağlama performansı yükledik ancak upper 1 de zurna görüyor upper 1 dokunuyoruz ve hangi sayfada olduğuna bakıyoruz atıyorum user 1 de ve bulunduğu yerin numarasına bakıyoruz mesla 120.0125.0064 yazıyorsa son rakamına bakıyoruz 64 yani bu demekki aldığımız sette user 1 de 65 inci sıradaki sound u yüklememiz gerekiyor . Sonra setin içinde sound un içinde sound1(user1) e giriyoruz burada liste gelecek ve her sound un başında 01:01 01:02 01:15 gibi sayılar yazıyor burada biz 01:65 i bulup load diyoruz yükleme yerini seçmek için select diyoruz burada bizim upper 1 e dokunduğumuzda gösterilen yeri gösterecektir yani doğru sound u bulmuşuz demektir. Bu soundu boşsa gösterdiği yere doluysa boş yere yükleyim performanımızda upper 1 i yüklediğimiz soundu seçip kaydediyoruz ve sesimiz hazır .

Ritim almak ta aynı mantıkta ama biraz daha teferruatlı . Yazımdan anlamayanlar için kısa zamanda videolu anlatım gerçekleştireceğim. Sabırlı olun saygılarımla.........

Ok. bende bu yöntemi kullanıyorum, belki daha pratik bir yolu vardır diye düşünmüştüm. Yinede teşekkürler, bilmeyenlerin çok işine yarayacaktır.

tsk ederim öncelikle bekliyoruz :)
inşallah PA 900 kullanıcıları çoğalırda bilgi sahibi olan kişilerle yardımlaşırız. Saygılarımla
Almanyadan Sivaslipiyanist