• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa900 kullanıp beyenmeyenler buraya

kimse kimseyi kandırmasın lütfen. görüntü önemlidir. küçük bir test yapalım ne dersiniz?

Bunlar pa600 ve pa900
korg_pa600.jpg

korg-pa900-742827.png

Bunlar da e-96 ve em2000

1328152052_309792600_1-Dijual-Roland-E96-mulus-Murah-Pabrik-Sango.jpg

$_72.JPG

Cevap: Re: Pa900 kullanıp beyenmeyenler buraya

kimse kimseyi kandırmasın lütfen. görüntü önemlidir. küçük bir test yapalım ne dersiniz?

Bunlar pa600 ve pa900
korg_pa600.jpg

korg-pa900-742827.png

Bunlar da e-96 ve em2000

1328152052_309792600_1-Dijual-Roland-E96-mulus-Murah-Pabrik-Sango.jpg

.JPG

hocam sen olaya çooook farklı bakmışsın yaa roland la korgu kıyaslamaya gitmişsin sen artık . ayrıca roland ın 2000 yılı öncesi cihazlarını koymuşsun rolandın bk 5 te pek güzel bi görüntü vermiyor en şekil alet roland e80 başka tanımam şekil olarak bakıcaksak .

bk5 görünüm olarak beni tatmin ediyor demedim zaten, zaten hoşuma gitseydi eski aletlerin resimlerini koymazdım. e-80 i yaklaşık iki yıl kullandım ve fazlasıyla kaba ve itici buldum.

rolandla korgu kıyaslamıyorum, dizaynları kıyaslıyorum burda.

bk5 görünüm olarak beni tatmin ediyor demedim zaten, zaten hoşuma gitseydi eski aletlerin resimlerini koymazdım. e-80 i yaklaşık iki yıl kullandım ve fazlasıyla kaba ve itici buldum.

rolandla korgu kıyaslamıyorum, dizaynları kıyaslıyorum burda.

body dizaynlar ses vermiyor ama onlar sadece görüntü :) önemli olan donanım yazılım.

Re: Cevap: Re: Pa900 kullanıp beyenmeyenler buraya

body dizaynlar ses vermiyor ama onlar sadece görüntü :) önemli olan donanım yazılım.

eminim böyle düşündüğünüz için DTL bayram ediyordur şuan, nasıl olsa berbat malzeme ve kullanışsız dizaynlar yüzünden bozulan aletler bir tek onların ceplerini dolduruyor.

Cevap: Re: Cevap: Re: Pa900 kullanıp beyenmeyenler buraya

eminim böyle düşündüğünüz için DTL bayram ediyordur şuan, nasıl olsa berbat malzeme ve kullanışsız dizaynlar yüzünden bozulan aletler bir tek onların ceplerini dolduruyor.

1 yıl e70 1 yıl e86 2 yıl g600 kullandım e86 ve g600 ün disket sürücüsü bozuldu kendim yaptım 1 yıl pa80 3 yıl pa800 kullandım hiç servise gitmedi hiç sıkıntı yapmadı pictbendi çok sallarım mm kayma yapmadı şuanda 3 aydır pa900 kullanıyorum taş gibi nazar deymesin. birazda cihazı kullanmasını bilmek lazım fabrikada bilgisayarlardan sorumluyum bütün bilgisayarlar haftada en az 2 kere sorun çıkarıyor 4 yıldır aynı bilgisayarı kullanıyorum bir kere format atma ihtiyacı duymadım. cihazları kullanmayı bilmekte önemli bence.

yıllarca düğünlere gittim ve bir çok alet değiştirdim, ama hiçbirisinde bir tane çizik yoktu. benden alet alanlar az çok bilirler ne kadar temiz alet kullandığımı. ama pa800 ü aldığım ilk gün dtl ye geri götürdüm. aleti eve götürdüm, açtım ve kullandım, bir daha da açılmadı..

sanırım gerçekten kullanımla ilgili bu olay. aletin üstünde siyah ve beyaz 61 tane tuş vardı onlara basayım dedim belki ondandır?

emin olun marka fanatikliği yapacak halim yok artık. rolandın da kötü yönlerini sayfa sayfa yazabilirim dert değil. ama gerçek ortada. eski aletler gerçekten sağlam ve iyi dizaynlara sahipti. şimdikiler böyle değil. eğer bunu gördüğünüz halde inkar ediyorsanız, paranızı yanlış şekilde harcıyorsunuz demektir. benim gözümde hiçbir alet hiçbir şekilde 1,5 ve 2 milyardan fazla para etmedi ve asla da etmez.

yıllarca düğünlere gittim ve bir çok alet değiştirdim, ama hiçbirisinde bir tane çizik yoktu. benden alet alanlar az çok bilirler ne kadar temiz alet kullandığımı. ama pa800 ü aldığım ilk gün dtl ye geri götürdüm. aleti eve götürdüm, açtım ve kullandım, bir daha da açılmadı..

sanırım gerçekten kullanımla ilgili bu olay. aletin üstünde siyah ve beyaz 61 tane tuş vardı onlara basayım dedim belki ondandır?

emin olun marka fanatikliği yapacak halim yok artık. rolandın da kötü yönlerini sayfa sayfa yazabilirim dert değil. ama gerçek ortada. eski aletler gerçekten sağlam ve iyi dizaynlara sahipti. şimdikiler böyle değil. eğer bunu gördüğünüz halde inkar ediyorsanız, paranızı yanlış şekilde harcıyorsunuz demektir. benim gözümde hiçbir alet hiçbir şekilde 1,5 ve 2 milyardan fazla para etmedi ve asla da etmez.

son paragrafa %100 katılıyorum. aletler kul yapımı sıfır cihaz bir anda sorun çıkarabilir kimisinde yıllarca hata vermez kimisinde tertemiz ilk günden cihaz arıza verebilir bu ayrı bir olay kısmet birazda ama genelleme yapmamak lazım kimisi gerçekten aleti kullanmayı bilmiyor sonra gelip saçma sapan konularda cihaz kötülüyor ben buna karşıyım. örneğin pa900 daha ilk günden resmini gören bu alet kötü tipi kötü oyuncak gibi pa800 den iyi sound vermez gibi yorumlara başladı aleti biri kötülüyor biride ondan duyduklarıyla üstüne kendinden bişeyler katıp daha da kötülüyor şehir efsanesine dönüyor olay ben size bütün aletler iyi yada kötü yanlarını sayarım ben demiyorum ki burda pa900 süper bir cihazdır x alet bundan kötüdür demiyorum. tam bir roland hayranıyım g600 deki duyguyu tadı hiçbir cihazda alamadım ancak tatmin edici değil şu devirde şahsi fikrim bencede hiçbir cihaz bu paraları etmez ancak piyasa bu ve bu şartlarda kıyaslama yaptığımda parasına göre pa900 şuanki korg serilerinin hepsinin üstünde puan alıyor tabiki gönül ister tyros 5 altına pa3x altına audya 5 altına roland fantom serisinden hepsinin tadına bakalım. ama durum bu piyasa bu şartlar bu . saygılarımla

Cevap: Pa900 kullanıp beyenmeyenler buraya

slm ercan bey öncellikle koma ayarını çok iyi tarif etmişsiniz ama daha basit daha pratik yoluda var bende tarif edersem inşallah sıkıntı olmaz sıhıfte basılı tutup assıgn swtıch tuşlarından birine basın assignable switch sayfası gelir burda swich 1 2 3 var bunlardan birinin önündeki tırnağa dokunu ve Quarter tone yi bulun daha sonra sağ üsste ki tırnaga tıklayın writte current steyle setting ge dokunun ok deyin ve ana ekrana gelin Quarter özeliğini hangi swıce verdiysen ona basılı tut ve koma vercegin tuşlara bas tmdır komayı almak istediğnde yine diyelimki swıc 1 e verdiysen bu özelliği ona bas bir defa koma gider bu kadar basit kolay gelsin

Cevap: Pa900 kullanıp beyenmeyenler buraya

ercan hocam bende de pa900 var indirdiğim sd11 kartının datasını yükledim ve bir kaç kit perkins ve sampleler yükledim ve hafıza doldu allah var adamlar güzel bir set yapmışlar ama hiç yer kalmamış 183 mb yani yaklaşık 9 mb gibi bir boşluk var ama user dk larda bir sürü boş pad var bunlara yer açmak için nasıl yapmak lazım fabrika kit ve saplelerden silme işi varmı yada buralardan yer açma şansımız varmı bir kaç defa cüneyt ertaç;tan bilgi almak için telefonla konuştum ama malesef ki sonuç alamadım bilgi istememin nedenide yılarca roland kulandım bu aletlerde acemilik ister istemez oluyor
saygılarımla kolay gelsin