• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Parçaları hangi ritmler ile ve hızlar ile çalıyorsunuz?

• Konbuyu başlatan Morphe
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 4
  • Görülen : 1K
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Morphe

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Merhaba Arkadaşlar,

Ben ritm olayını çok fazla tuturamadığımdan parçaları hangi ritmler ile çalıyorsunuz? ve tempo değerleri kaç?

Teşekkür ederim.

Cevap: Parçaları hangi ritmler ile ve hızlar ile çalıyorsunuz?

bu soruyu bu şekil değil de şu parçayı hangi ritimle çalabiliriz yada çalıyorsunuz diye sorarsanız belki arkadaşlar yazar kardeş

Çok yanlış bir soru kardeş.Her parçada farklılık gösterir.Misal çifttelli 80-85 aralığı,yada roman havası 140-150 arası.Bu yine parçaya göre değişir.Parçayı belirtmelisin.ok

Misket, Fidayda vb. parçaları buralarda 90 tempoda çalıyoruz.

Konu kapatılmıştır. Konuyu yanlış yere açmışsınız. Konunun Roland BK 5 ile ne alakası var ? Forumu biraz dikkatli kullanın lütfen. Konuyu taşıyorum aynı zamanda...

Sorulan sorunun müzik ve ritim kulağı olmayan birisi tarafından sorulduğunu düşünüyorum. Bu yüzden sorulan soru yanlış ve gereksiz 10 larca cevap yazılmamasından dolayı konuyu kilitliyorum.

Sayın Morphe

Öncelikle daha çok müzik dinlemeli , daha dikkatli dinlemeli ve daha ayrıntılı bir şekilde dinlemelisiniz. Müzik dinlemek için değil öğrenmek ve anlamak için dinlemelisiniz. Sitemizdeki müzik bilgilerinden yararlanabilir,ritim değerlerini öğrenebilir ve bütün şarkıların aynı ritimde çalınmadığını anlayabilirsiniz zamanla... Her şarkının kendi ritmi , her ritimin kendine has özellikleri vardır. Araştırın... Size yakın yerlerden bu işi bilenlerden yardım isteyiniz. Ayrıca soru sormak istediğinizde formumuzda bulunan serbest konular bölümüne açınız konuyu...

iyi çalışmalar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...