• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Psikolojik test.. katılımınızı bekliyorum...

furalabi

Moderator
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa300
arkadaşlar ilginç bir psikolojik test.. dikkatle okuyup cevaplarınızı yazın gecenin ilerleyen saatlerinde cevabı açıklarım :)

Çöldesiniz ve yanınızda aşağıdaki hayvanlar var:
Aslan, İnek, At, Koyun ve Maymun
Çölden kurtulabilmek için hayvanlardan birini bırakmanız gerekiyor.Hangisini bırakırsınız? (İstediğiniz mantığı kullanabilirsiniz ama hangi hayvanı ne zaman bıraktığınızı bir yere not edin) Geriye 4 hayvan kaldı.
Çöl ateş gibi yakıyor! Kilometrelerce uzanıyor. Her yerde kum var. Bir başka hayvanı daha bırakmanız gerekiyor. Hangisini bırakırsınız?
Geriye 3 hayvan kaldı. Yürüdünüz, yürüdünüz, yürüdünüz. Sıcak, sıcak, sıcak. Felaket! Aradığınız vaha kurumuş! Bir hayvan daha bırakmaktan başka çareniz yok.
Geride 2 hayvan kaldı. Uzun sıcak bir yürüyüşten sonra ilerde çölün bittiğini görebiliyorsunuz. Fakat ne yazık ki çölden sadece bir hayvan ile çıkabilirsiniz. Hangisini bırakıp hangisini yanınıza alacaksınız?....

Cevap: Psikolojik test.. katılımınızı bekliyorum...

1.at
2.koyun
3..aslan
4.inek

maymunla yola devam.nede olsa maymun insana çok daha benziyor.

1. maymun
2. aslan
3. koyun
4. inek
at la kalakaldım. aç susuz :D

1.aslan - gerekmesede bırakırım ne zaman napacağı belli olmaz
2.maymun - şirin hayvan ama pis kokuyor
3.inek - etinden sütünden yararlanmak güzel ama çok ağırsın
4.koyun

at lazım, çöl bitti ama yol daha uzun :))

mantıklı bir yaklaşım ferdesu hanım. ve sonuç çok enteresan.. biraz daha katılım bekliyorum açıklamayı ozaman yapıcam..

hakan çebi ve umut&umut arkadaşımızda at ı tercih ettiler.. buda mantıklı aslında... :)

bende merak ettim şimdi.yorumlar değişik gerçektende.bakalım başka arkadaşlar ne yapacak.

Aslan
Koyun
İnek
Maymun
At

Atalar ne demiş ? :D Kat yat at ... şaka tabi.. Atları çok severim...

teşekkür ederim cevap için... at favori oldu :) aramızda baya jokey varmış :)

Bence bu testte hayvanlar bişeyleri simgeliyor ve o yüzden son seçtiğimiz hayvan çok önemli, piskoloji ile alakalı bir test olduğu için kendimizle alakalı birşeyi feda etmeye benzetebiliriz.Ama bu hayvanların tam olarak neyi simgelediklerini çözemedim.Örnek olarak çöl geçilmesi zor bir yerdir ve kendimizle veya hayatımızla ilgili zorlukları simgeliyor olabilir.Sonuç gerçekten ilginç birşey çıkacak gibi gözküyor.

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

Geri