• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Re kararı akor basma

Ali Nalbant

Süper Paylaşımcı
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA300 pa600 pa900 pa3x
Degerlı ustadlar sag elımı ıyı kullanıyorum artık akora gecmek ıstıyorum usak sarkılarda akorları cıkarıyorum kurdı ve hıcaz makamı genel akorları yazabılırmısı yanı akorlar ...

Cevap: Re kararı akor basma

Makam - Akor

Ekli dosyalar

• Makam-Akor.rar
    11.9 KB · Görülen: 360

Hocam re kararımı bu

"re" üzeri hicaz akorları (D,Eb,Cm,Gm)-garip hicazda da aynıdır.Ama onda mi ve si'ye koma verilir.Komalı sese akor basman gerekirse o sese en yakın sesi veya karar sesini basarsın.Şarkıya göre değişebilir.Pitch bender'i iyi kullanman lazım. ;)

"re" üzeri kürdili hicaz akorları (D,G#,Fm,Gm)

(Not:Şu anda orgun başında değilim hatırladığım kadarıyla yazıyorum.Bunlar diye hatırlıyorum.) Yanlışım varsa bilen arkadaşlar düzeltir.

"re" üzeri hicaz akorları (D,Eb,Cm,Gm)-garip hicazda da aynıdır.Ama onda mi ve si'ye koma verilir.Komalı sese akor basman gerekirse o sese en yakın sesi veya karar sesini basarsın.Şarkıya göre değişebilir.Pitch bender'i iyi kullanman lazım. ;)

"re" üzeri kürdili hicaz akorları (D,G#,Fm,Gm)

(Not:Şu anda orgun başında değilim hatırladığım kadarıyla yazıyorum.Bunlar diye hatırlıyorum.) Yanlışım varsa bilen arkadaşlar düzeltir.

Hocam re üzeri kürdilihicazkar G# alıyormuydu? Örnek bir parça gönderebilir misiniz acaba ?

Do mı sol e basıyorum parca bıtene kadar aynı kalıyo akor har