• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland BK-5 'e Cubase'de ritim yazmak...

Cevap: Roland BK-5 'e Cubase'de ritim yazmak...

CASM, ritim için hazırlanmış midi lerin akor düzenlemelerini ayarlayan sistem. Internette CASM editör olarak arayabilirsiniz...

CASM, ritim için hazırlanmış midi lerin akor düzenlemelerini ayarlayan sistem. Internette CASM editör olarak arayabilirsiniz...

Tamam kardeş çok saol yardımların için .

Hocam böyle bir döküman hazırlarsanız bize çok yardımcı olursunuz merakla bekliyoruz saygılarımla

Merhaba arkadaşlar...

Geçenlerde Katip20 hocam ile bu konu hakkında biraz bilgi alışverişinde bulunduk. Az da olsa ona bir kaç döküman gönderdim bu konuda.

Bk-5 için Cubase 'de ritim yazmak isteyen ya da bu konuyu öğrenmek isteyenler varsa yazılı ya da görsel dökümanları seve seve hazırlarım.
Dr salim ustadım saolsun cok yardimci oldu.

hocam cok tesekkur ederim bende cubase 7 kullanıyorum işim gereği bilgisayarlarla aram iyi evdede bk 5 var ancak maalesef cubase ile ilgili merakımı giderecek döküman ve videolar cok değil sizden destek alırsam bunuda kendi kendime öğrenebilirim diye düşünüyorum bir devlet m emuru olarak saygılarımla...

hocam cok tesekkur ederim bende cubase 7 kullanıyorum işim gereği bilgisayarlarla aram iyi evdede bk 5 var ancak maalesef cubase ile ilgili merakımı giderecek döküman ve videolar cok değil sizden destek alırsam bunuda kendi kendime öğrenebilirim diye düşünüyorum bir devlet m emuru olarak saygılarımla...

Tabii ki...

ister bu başlık altında, ister yeni bi başlıkla takıldığınız yerleri yazıp, bilgi alışverişinde bulunabiliriz...

Tabii ki...

ister bu başlık altında, ister yeni bi başlıkla takıldığınız yerleri yazıp, bilgi alışverişinde bulunabiliriz...
salim hocam cubase 5 te .midi ritim diziliminde adr kanalındaki c3 teki kick i c1 e tek başına nasıl taşıyabilirim. yada a6 daki asma davulu f 5 e aynı dizilimde nasıl taşıya bilirim. hocam benim ne yapmak istedğimi anladın sen aslında . fakat terim olarak sen biliyorsun anlatamamış olabilirim...:)

salim hocam cubase 5 te .midi ritim diziliminde adr kanalındaki c3 teki kick i c1 e tek başına nasıl taşıyabilirim. yada a6 daki asma davulu f 5 e aynı dizilimde nasıl taşıya bilirim. hocam benim ne yapmak istedğimi anladın sen aslında . fakat terim olarak sen biliyorsun anlatamamış olabilirim...:)

anladım abi.

Öncelikle düzenlemek isteidğin kanalı çift tıkla ya da midi sekmesinden Open Key Editor diyerek Key Editöre gir.

Daha sonra sağ altta bulunan ekran zoom (-) ile kanal buyutunu ekrana sığdıracak şekilde küçült.

Daha sonra taşıma istediğin notanın hizasındaki nota vuruşlarını mouse'a Basılı tutarak tümünü tara. Bu sayede o notanın tüm vuruşları taranmış olacak.

Taranmış notaları ise Klavyenin yukarı aşağı ok tuşları ile istediğin yere taşıyabilirsin.

salim hocam ilaç gibi yetiştin yine çok saol.ilk gönderdiklerinle işin mantığını kavradım . bu verdiğin bilgilerlede yapmak istediğim asıl olaya ışık tuttun .çok saol..

hadi hayırlısı abi