• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland BK-5 'e Cubase'de ritim yazmak...

Cevap: Roland BK-5 'e Cubase'de ritim yazmak...

bu yardımlaşma tüyler ürpertiçi. Çok cok faydalı. Teşekkürler syn dr salim hocam.. Artık katıp beyden ritim isteginde bulunabiliriz heralde :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Valla şu ritim yazmayı pc ile bi öğrensek süper olur salim hocam.YArdımlarınız için çok sağolun aslında zamanında or700 için bir örnek ritim yaparak video oluşturmuştunuz.Bu işlemi bk-5 içinde yapabilrseniz çok memnunn oluruz.

saygılar..

bu yardımlaşma tüyler ürpertiçi. Çok cok faydalı. Teşekkürler syn dr salim hocam.. Artık katıp beyden ritim isteginde bulunabilirizuruz heralde :)

bilginin üzerinde yürüyen ve bildiğini paylaşan insanlar her zaman arkalarında güzel izler bırakır. örnek için baknz: Dr. Salim profil sayfası........

Biraz ön hazırlık yaptım.

Muhtemelen bir kaç videoda gerekli bilgiler sunulmuş olacak.
Videoları ; Cubase temel midi anlatımı, ritim hazırlamak için gerekli ayar ve ekipmanlar ve ritim hazırlama gibi konular altında işlemeyi düşünüyorum.

Tüm anlatımlar bittikten sonra yeni bir başlık altında paylaşacağım...

Şimdiden herkese iyi çalışmalar :)

Biraz ön hazırlık yaptım.

Muhtemelen bir kaç videoda gerekli bilgiler sunulmuş olacak.
Videoları ; Cubase temel midi anlatımı, ritim hazırlamak için gerekli ayar ve ekipmanlar ve ritim hazırlama gibi konular altında işlemeyi düşünüyorum.

Tüm anlatımlar bittikten sonra yeni bir başlık altında paylaşacağım...

Şimdiden herkese iyi çalışmalar :)

Burasi bir forum sitesinden daha fazlasi...sanki müzik okulu...tesekkurler dr salim hocam...

salim bey ben s650 yi midi olarak bagliyorum hersey iyi ama style creatore girince baglanti gormuyo!!!
yamaha s650 yi nasil bahlicaz orda midi in bilgisayardan midi out yapiyoruz ama ritm yazma bolumunde org bilgisayardan kopuyor lutfen yardim edermisiniz

Arkadaşlar Cubase Projesinde percussion kanalını (9.kanal) bir türlü ayarlayamadım Tr-percussion kit seçilmiyor bir türlü program change ayarlarını kılavuzda ne yazıyorsa öyle yapıyorum ama ayarlayamadım bilen varsa söyleyebilrimi...

Arkadaşlar Cubase Projesinde percussion kanalını (9.kanal) bir türlü ayarlayamadım Tr-percussion kit seçilmiyor bir türlü program change ayarlarını kılavuzda ne yazıyorsa öyle yapıyorum ama ayarlayamadım bilen varsa söyleyebilrimi...

O Sıkıntıyı bende yaşadım ve çözümü yok.Roland 10.Kanala kit koyma yetkisi vermiş cubasede ama 9.kanala ses yetkisi vermiş kit yetkisi değil.Ancak alet üzerinden ritim yazarsanız Perc kanalınıda kullanabilirsiniz.

Yanıt için saol, yani percussion kanalını cihaz üzerinden kayıt edicez başka yolu yok demekki...

cubasede ritim yazmak güzel or700 e 1 tane yazmıştım. şimdi korg pa 600 de deniyorum. ama işin püf noktası var orayı ögrenmek lazım. yoksa ritimler kalas gibi geliyor. ayrıca cubasede efek veremiyorsun midi formatından style dosyasına çevirdikten sonra orgda ritim ayarlamaları yapılıyor. aslında cubasede ritm yazarken olsa daha iyi olur efekler degiştiriyor olayı.