• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland bk-5 or mu dante tr mi?

Cevap: Roland bk-5 or mu dante tr mi?

Roland Bk-5 or' un tek eksiği dokunmatik ekran. O da olsa 3x, tyros, audya sınıfı klavyelerle yarışacak durumda. Sürekli yeni ritim ve seslerin ücretsiz yayınlandığını da eklersek roland önde bence.
Tavsiye ederim.
Arkadaşım, sadece ''BK-5or' un tek eksiği dokunmatik ekran'' sözüne yanıt vereceğim. Hem çok küçük ekran hemde dokunmatik değil, doğrudur. Ama çözümü de gayet kolay. 100.TL. ye bile 9 taksitli tabletler var. Bunu klavyeye takarsın al karşına hem dokunmatik hemde klavyeye göre dev ekran. Saygılarımla,

Arkadaşım, sadece ''BK-5or' un tek eksiği dokunmatik ekran'' sözüne yanıt vereceğim. Hem çok küçük ekran hemde dokunmatik değil, doğrudur. Ama çözümü de gayet kolay. 100.TL. ye bile 9 taksitli tabletler var. Bunu klavyeye takarsın al karşına hem dokunmatik hemde klavyeye göre dev ekran. Saygılarımla,

Evet bu konuda katılıyorum mürhen sarmacının bir tanıtımda ıpad kullandığını görmüştüm

Bu konuda hemfikirim ancak kafama takılan bir konu var bu üstadlarımız yamaha için çalışıyorlardı firmayla anlaşmazlık oldu ayrıldılar. Yamaha bundan fazla etkilenmez çünkü köklü bir firma ancak medelliyle bir anlaşmazlık olduğunda bu cihazlara kim sahip çıkacak?
yamaha köklü ama türkiyeye verdiği önem ortada can başar ellemesey di yamaha a1000 or 700 a300 satabilirmiydi bu kadar benim düz or 700 ü arab ülkesinde kullanma şansım oldu içine bi kaçtane türk ritmi vardı ve kitler kalas gibiydi ses leri hiç sorma medeliyle anlaşmazlık olursa bu medelinin kaybı olur kendini aşma şansını kaybeder daha dün öğrenci orgu üretirken bugün orta üst segment te rakibi olmuyacak seviyeye geliyo yarın bakmışsın sample li bir alet çıkarmış piyasa yı sallıyo neden olmasın

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hocam malesef öyle değil;
Sadece ipad olması gerekiyor ve yanında bağlantı kiti.Bunun maliyeti de ortalama 750 TL gibi başlıyor.Android işletim sistemli tabletlere desteği yok.Yanlızca ios.Saygılar....

Hocam malesef öyle değil;
Sadece ipad olması gerekiyor ve yanında bağlantı kiti.Bunun maliyeti de ortalama 750 TL gibi başlıyor.Android işletim sistemli tabletlere desteği yok.Yanlızca ios.Saygılar....
Geçmiş bir konumda ben tablet derim, szler ıpad dersiniz. Bunun dahi bilincinde değilim. Yaş itibariyle ve yan gelip yatmaktan. Tek bilinçli olduğum konu, aletime ekonomik bir tabletin oturup oturmamasıydı. Eksik olma yanıtlamışsın. Bunu sorduğum zamanlarda kimseden tek bir tık bile çıkmamıştı. Korkma, mevzu ettiğim sadece basit bir BK-5or' dur. Dediğine göre ıpoda bu kadar fark ödeyeceğime, aleti değiştiririm daha iyi. Herkesin kendince planları olduğu besbelli. Benim dileğim, bu konuya daha teknik yaklaşacak arkadaşlardır. İlk sinema sistemini
kendi evimde 1990 da ben yaratmıştım. Ama maalesef tüm mahalle halkı bilmesine rağmen tescil olayından bir haberdim. Neyse, aletime ekran dolayısıyla yapılacak ekonomik bir müdahele varmı yokmu? Yoksa bunuda bir nevi sineye çekip, başka arayışlar içine girmek zorundayım. Buda asla bilmediğim markalar olamaz. Ne kadar mütevazi olsanızda hiç birinizin hakkı ödenmez. Niye? Diğer insanlardan farkınız, en azından müzik kültürünüz ve en önemlisi müzik sevdanızdır. Menfaat beklemeden. Cevaplar bu doğruda oldukça ben müsterihim....Ayrıca, lütfen bana hoca deme, kıl kapıyorum. Çırağım de, yinede başımın üstüne koyarım, emin ol. Mertebe meselesi değil. İnanç meselesi.............

Moderatör tarafında düzenlendi:

Pa80 den sonra severek aldığım org hertürlü işini görür

Ali, resmen delirmişsin belli. Bu da bu kadar zaman aletlerden uzak kalmana bağlıyorum. Bende öyle olmuştum. Ailevi maddi sıkıntılar geçirdiğim dönemlerde, oyuncak mağazalarındaki bırak casio' yu 2 oktavlı oyuncaklarla bile oynardım. Çooook eski yıllarda. Bu müzik sevdası varya hiç bir şeye benzemiyor. Resmen bulaştığın an müptelasısın, kurtuluşu yok. Heleki şimdi önünde sıfır bir org değmeyin Ali' nin keyfine. Ülen, beni bile iştahlandırdın bilesin. Güle güle kullan kardeşim...........

Ali, resmen delirmişsin belli. Bu da bu kadar zaman aletlerden uzak kalmana bağlıyorum. Bende öyle olmuştum. Ailevi maddi sıkıntılar geçirdiğim dönemlerde, oyuncak mağazalarındaki bırak casio' yu 2 oktavlı oyuncaklarla bile oynardım. Çooook eski yıllarda. Bu müzik sevdası varya hiç bir şeye benzemiyor. Resmen bulaştığın an müptelasısın, kurtuluşu yok. Heleki şimdi önünde sıfır bir org değmeyin Ali' nin keyfine. Ülen, beni bile iştahlandırdın bilesin. Güle güle kullan kardeşim...........

sağolun hocam cebimde pa600 parası vardı şükür ama pa600 almadım çünkü yeni nesil cihazlara sağlamlık bakımından güvenmiyorum bi arıza yapsa altından kalkamam Bayağa zaman oldu ozaman danteniln adı bile yoktu Türk piyanistlerini düşünüp blrileri bize özel org üretirse mutlaka alıcam diye söz vermiştim tam istedlğim gibi olduu

mrb ben de pa600qt ve dante tr arasında kaldım bk5 üçüncü bi seçenekti ilk olarak bk5 i eledim ve sonunda cesaret edip dante tr aldım klavye alanında profesyonel biri olmasamda bağlama çalıyorum ve aleti bağlamanın yanında alt yapı ve ritim olarak kullanıyorum özellikle 4 tell ve zurnai sesi çok hoşuma gitti . yalnız verdiğim parayı sonuna kadar haketttiğini düşünüyorum. en azından pa600qt ile arasında 1500 tl gibi bir fark var bu parada benim cebimde kalmış oldu. karar senin ama ben dante tr almanı öneririm.

mrb ben de pa600qt ve dante tr arasında kaldım bk5 üçüncü bi seçenekti ilk olarak bk5 i eledim ve sonunda cesaret edip dante tr aldım klavye alanında profesyonel biri olmasamda bağlama çalıyorum ve aleti bağlamanın yanında alt yapı ve ritim olarak kullanıyorum özellikle 4 tell ve zurnai sesi çok hoşuma gitti . yalnız verdiğim parayı sonuna kadar haketttiğini düşünüyorum. en azından pa600qt ile arasında 1500 tl gibi bir fark var bu parada benim cebimde kalmış oldu. karar senin ama ben dante tr almanı öneririm.

Dante tr benim içinde ağır basıyor sesleri,ritimleri güzel sadece kasa ve tuşlardan yana endişem var. Besbur'un incelemesinede baktım o da tuşların xd9'un tuşlarından kötü olduğunu söylemiş. 2000tl lik cihazda biraz daha malzeme kalitesine önem verilebilirdi diye düşünüyorum.