• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland bk-5 or mu dante tr mi?

Cevap: Roland bk-5 or mu dante tr mi?

Gerçekten şöyle bir okuduğumda konuları haksızlığın babası yapılıyor BK-5 e.Kardeş internetle izleme ile olmuyor öğrenme işi malesef.Cihazı özellikle evde hobi amaçlı kullanacaksan kesinlikle tavsiye ederim.Alıp kurcalıcan ve 1 ay sonra tekrar gelip buraya işin dokunmatik ekranda olmadığını göreceksin ama alırsan tabi.Yoksa video izlemeyle yada dinlemeyle hiç bir cihaza hakim olunmaz.

saygılar...

Ben internetten video izleyerek rolandı öğrenmeye kalkmadım ki.Video izleyerek cihaza hakim olunmayacağını da biliyorum.Ancak tanıtım videoları veya kullanıcıların yüklemiş oldukları videolar alıcılarda azdan çoktan fikir oluşturur.
Kullanım açısından kurcaladıktan sonra cihazın başında sabahladıktan sonra öğrenilmeyecek cihazda yoktur yani Bk5'e has bir durum yok.Bana göre cihazı bilmeden ziyade pratiklik,kullanım kolaylığıda ön planda.

Bu yazdıklarım tamamen şahsi fikrim hiçbir markayı yermiyorum veya övmüyorum yanlış anlaşılmasın.

Sizin muhabbet benim babam senin babani dovere donmus.
Roland bk5 ciktigi siralardada ve hatta korg pa500 ciktigi zamanlardada bu tartismalai bolca gorduk. Internet ortaminda bile satioan cihazlarin yaridan fazlasi Korg marka. Nevale bol isim yapmis bir cihaz. Kim ne derse desin Rolandin saundu diger cihazlardan ustunde olsa dugunlerde eglencelerde kullanan arkadaslar icin pratik degil. Bunu burada degil butun forumlarda okudum ve muzisyen arkadaslardanda gordum. 2 eline 1700 iile 2000 lira arasinda istenen bir cihazmi daha iyi yoksa yenisi 2000 lira olan cihaz mi.
Herseyden once ihtiyaca karsilik verecek bir cihaz olmasi onemli. Su goruntudede Dante bunu karsilayabilecek kapasiteye erismiz durumda.

Herkes kendi kullandigi cihazi ovecektir. Fakat ise biraz daha mantikli bakacak olursak onemli llan cihazin kullananlara neler verebilecegidir.

Etrafimda i30 ile dugunlere giden insanlar var. Bu tarz bir ortamda marka fenomenligi yapmanin bence geregi yok.

or700 vardı sattım ne alayım diye düşünürken bk-5 çıkmış aldım . cihazdan çıkan ses or 700 den sonra beni tatmin etmedi. Özellikle üstünde ham sesler vardı ve reverb delay olmadan sample lar hiç güzel olmuyordu.Mutlaka usb ye kayıt yap oradan kullan vs. vs. olmadı yani sattım.
Şimdide dante tr aldım bunun sesi güzel çıkıyor ama bundada daha çok bana şarkı söylerken eşlik etsin diye kullandığım için auto akord aradım yokmuş.Üstelik bunu 12 yaşındaki oğlumda öğrenmeye çalışıyor auto akord şart yani.. Olmaması bana komik geldi şimdilik beklemedeyim . Bu durumu dile getirdik ama bu cihaz böyleymiş dendi :). Yeni sistem versiyon vs vs. biraz beklicem
Sonuç olarak 0r700 satmakla başlayan macera yeniden or 700 almamla son bulacak sanki ...

Herkese Merhaba.Bende Önmeli bir yorum yapacam.Heriki orgda kendi klasmanında güzel.Bakın şu çok önemli bence.Hobi amaçlı kullanmak yani evde veya kendi aranızda kullanmak için ikiside uygun orglar.önemli olan sahnedeki performansına gelince Rolandı tek geçerim.

her markanın her cihazın mutlaka bir acemiliği bir eksiği olmuştur ama artık dönem ustaca profesyonelce daha ileri düzeyde teknoloji dolmuş kısaca şunu bunu bırakın roland fantom g8 en kaliteli cihazıdır başka görmedim,bizler türk müzikleriyle uğraşıp program yapan insanlarız ekmek yiyoruz en iyi hitap eden marka şuan için korgg diyorum o alete bu alete üçlira beş lira eksik vereceğiz diye kendimizi zorluyoruz sadece profesyonel müzik yapan arkadaşlar için burası borç harç et 1000..1500 daha fazla verin hem saund bakımından hem gerçekçilik bakımından hem set bakımından hem zevk bakımından memnun kalın yani korg pa600 pa800 altına düşmeyin zaten x serileri fevkalede demek istediğim arkdaşlar bu aletler artık tam olarak emrimizde istediğimiz gibi set bulup set yaıp kullanabilip piyasaya paylaşabiliyoruz hepiniz görüyorsunuz korgun setlerinin olmadığı yer yok baykal müzik emo müzik hakanx baju set ne bilim artık bir dünya set varken başkalarıyla kendinizi meşgul etmeyin derim müzikten zevk alın kayıt konusuna gelince artık bilgisayarın olmadığı ev kalmadı aşağı yukarı zaten mp3 boardları var hepsinin artık ön kayıdı orgtan yap sonra bilgisayrdan ne çalarsan çal üstüne sıkıntı yapmaya gerek yok,başka bir aleti zorla adam etmenin anlamı yok bnde bk5 aldım mikrofon takıyorum efekt için mikser tak ekran küçük yok tab tak masraf masraf bir bakmışsın korgun parasını sollamış yazık değilmi sizce.ev içinse istediğiniz cihaza para verin ve ortamına idealdir.herkese saygılarımla.

or700 vardı sattım ne alayım diye düşünürken bk-5 çıkmış aldım . cihazdan çıkan ses or 700 den sonra beni tatmin etmedi. Özellikle üstünde ham sesler vardı ve reverb delay olmadan sample lar hiç güzel olmuyordu.Mutlaka usb ye kayıt yap oradan kullan vs. vs. olmadı yani sattım.
Şimdide dante tr aldım bunun sesi güzel çıkıyor ama bundada daha çok bana şarkı söylerken eşlik etsin diye kullandığım için auto akord aradım yokmuş.Üstelik bunu 12 yaşındaki oğlumda öğrenmeye çalışıyor auto akord şart yani.. Olmaması bana komik geldi şimdilik beklemedeyim . Bu durumu dile getirdik ama bu cihaz böyleymiş dendi :). Yeni sistem versiyon vs vs. biraz beklicem
Sonuç olarak 0r700 satmakla başlayan macera yeniden or 700 almamla son bulacak sanki ...

Hocam auto chord'dan kastın nedir?
or700'ün neresindeydi bu özelik?

auto chord bellı akorları sıralı halde yada kullanıcının programladıgı gıbı çalan bı ozellıkmı ?
autochord deyınce bu aklıma geldı

Sizin muhabbet benim babam senin babani dovere donmus.
Roland bk5 ciktigi siralardada ve hatta korg pa500 ciktigi zamanlardada bu tartismalai bolca gorduk. Internet ortaminda bile satioan cihazlarin yaridan fazlasi Korg marka. Nevale bol isim yapmis bir cihaz. Kim ne derse desin Rolandin saundu diger cihazlardan ustunde olsa dugunlerde eglencelerde kullanan arkadaslar icin pratik degil. Bunu burada degil butun forumlarda okudum ve muzisyen arkadaslardanda gordum. 2 eline 1700 iile 2000 lira arasinda istenen bir cihazmi daha iyi yoksa yenisi 2000 lira olan cihaz mi.
Herseyden once ihtiyaca karsilik verecek bir cihaz olmasi onemli. Su goruntudede Dante bunu karsilayabilecek kapasiteye erismiz durumda.

Herkes kendi kullandigi cihazi ovecektir. Fakat ise biraz daha mantikli bakacak olursak onemli llan cihazin kullananlara neler verebilecegidir.

Etrafimda i30 ile dugunlere giden insanlar var. Bu tarz bir ortamda marka fenomenligi yapmanin bence geregi yok.
evet :D i 30ile gectıgımız yaz cok dugun yaptım hıcde tepkı almadım
oynayanlar donupte orgabıle bakmadılar saolsun buradan arkadaslarımdan aldıgım setlerden bır karma olusturdum cok hora gectı
eger gecen yaz elımde dante yada bk 5 olsaydı cok cok farklı olurdu
her ıkısıde benım eskı i30 a gore cok cok ılerde ve dugunu ıdare etme konusunda gayet yeterlı
bazı rıtmlerını dınledım dantenın okadar dolgun ve duzenlı kı o fiata o sese ımrendım
bk 5 tede bazı sesler cok basarılı ıkı cıhaz arasında secım surecıne gırıstıgınızde hakıkaten bocalıyorsunuz

Hocam auto chord'dan kastın nedir?
or700'ün neresindeydi bu özelik?

Üstad sağ elinle parçayı çalarken sol ele gerek kalmadan akorları müziğin gidişine göre kendisi otomatik basıyor olması. or 700 ekranın sol alt köşesinde direct kısayol tuşu vardır o tuştan sonra acord tuşu vardı sanırım ona basınca ekranda finger. multifinger. autofinger diye birşey vardı yanlış hatırlamıyorsam.
Aslında dante tr de global setingde detect ve chord bölümüne girdikten sonra fingered ve multifingred bölümleri var ama auto maalesef yok. Full range diye birşey var orada sanki birşeyler yapacak ama parçayı çalarken sağ el 3-4 tuş parmakla aynı anda basınca akoru ayarlıyor. tuhaf yani...anlamadım ama sen bu işe el atınca sanırım çözülecek iş...

Moderatör tarafında düzenlendi:

her markanın her cihazın mutlaka bir acemiliği bir eksiği olmuştur ama artık dönem ustaca profesyonelce daha ileri düzeyde teknoloji dolmuş kısaca şunu bunu bırakın roland fantom g8 en kaliteli cihazıdır başka görmedim,bizler türk müzikleriyle uğraşıp program yapan insanlarız ekmek yiyoruz en iyi hitap eden marka şuan için korgg diyorum o alete bu alete üçlira beş lira eksik vereceğiz diye kendimizi zorluyoruz sadece profesyonel müzik yapan arkadaşlar için burası borç harç et 1000..1500 daha fazla verin hem saund bakımından hem gerçekçilik bakımından hem set bakımından hem zevk bakımından memnun kalın yani korg pa600 pa800 altına düşmeyin zaten x serileri fevkalede demek istediğim arkdaşlar bu aletler artık tam olarak emrimizde istediğimiz gibi set bulup set yaıp kullanabilip piyasaya paylaşabiliyoruz hepiniz görüyorsunuz korgun setlerinin olmadığı yer yok baykal müzik emo müzik hakanx baju set ne bilim artık bir dünya set varken başkalarıyla kendinizi meşgul etmeyin derim müzikten zevk alın kayıt konusuna gelince artık bilgisayarın olmadığı ev kalmadı aşağı yukarı zaten mp3 boardları var hepsinin artık ön kayıdı orgtan yap sonra bilgisayrdan ne çalarsan çal üstüne sıkıntı yapmaya gerek yok,başka bir aleti zorla adam etmenin anlamı yok bnde bk5 aldım mikrofon takıyorum efekt için mikser tak ekran küçük yok tab tak masraf masraf bir bakmışsın korgun parasını sollamış yazık değilmi sizce.ev içinse istediğiniz cihaza para verin ve ortamına idealdir.herkese saygılarımla.

Bencede korg'dan şaşmayın yamaha a 300' ü sattım amatörüm ama şimdi korg pa 80 veya pa 500 almayı düşünüyorum