• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland BK-5 Ritimli Klavye

Cevap: Roland BK-5 Ritimli Klavye

5 Şubatta satışa çıkacak bu modelin amerika satış fiyatı 1200 dolar. 61 tuş. Bizde ne olur bilinmez ama roland severler bu modeli beğeneceklerdir zira ses makyaj özellikleri E 80 gibi. Pratik kullanımıda iyi. Mp3 player+ transpoze özelliğide var. 2 drum kanalı var. Ama BK7 deki her ritimde 4 ses OTC kitleme düğmelerini resimden göremedim.Hayırlı olsun....
Resim çıkan sayfada üste tıklayın. Resim büyüsün.

OTC kilitleme olayını menudeki One touch edite bırakmışlar.one touch düğmesine basınca Ses bankaları 1-2-3-4 kullanılabiliyor.

komada Key tuşuna basılı tutularak veriliyordur.yeni bir cihaz belki yeni version ve yazılım gerektirecek eksiklikleri olabilir.Buraya geldiğinde detaylı bir şekilde inceleyeceğim.

sanırım güzel bir alternatif olur
4 adet oriental,2 adet ortadoğu,4 adet tr kit var.içeriğe baktım da ritim için aradığımız her ses var.fakat 1 tane oriental veya tr ritim yok.sadece kaval ve ney sesi eklemişler

Moderatör tarafında düzenlendi:

OTC yi ses bankalarının 1-2-3-4 tuşlarına vermişler. GW8 deki türk 1-2 kit hariç or 1-2-3-4 yunan 1-2 tec or 1-2 kitleri var. Türkiş sesleri göremedim. Belkide GW8 gibi 4 farklı üretimde ekliyecekler. Yazdıkların yayınlanan 152 sayfalık manual kitapdan alınma.

evet mustafa beyin dedikleri doğru manuali okudum şimdi,türk ses ve ritim yok.oriental ritim de yok sadece 2 adet ses var.diğer bir önemli detay ise koma olayı.korgi3 lerde olduğu gibi globale girip ayarlıyorsunuz.yani pratik bir özellik yok,
türk veya oriental olarak çıkarmazlarsa malesef hiçö tutunamaz.anlamadığım drum kit olarak ne kadar ses varsa yüklemişler ama icraat sıfır.a2000 gibi ritim ve ses paketleri mi hazırlanacak bilinmez.bekleyip görmek gerekecek.

Roland daha iyi ritimli klavyeler neden yapmıyorki?.Rolandın tadı başka nerede o eski roland günleri.

Merhaba...

GW8 varken bu cihazın tercih edileceğini sanmıyorum.Hele hele ki türk müziği yapacak donanımı yok ise tercih edilmeyeceği açık.Ayrıca bana dizayn olarak da kaba geldi ; GW8 daha şık değil mi?Katılır mısınız bilmiyorum ama? :)

Bir de , "youtube"den izlediğim demolar beni hiç etkilemedi ; (cihazı kullanmak , denemek gerek olduğunu bilerek daha fazla yorum yapmayayım) ilk izlenimlerim böyle...

Selâmlar...

Merhaba...

GW8 varken bu cihazın tercih edileceğini sanmıyorum.Hele hele ki türk müziği yapacak donanımı yok ise tercih edilmeyeceği açık.Ayrıca bana dizayn olarak da kaba geldi ; GW8 daha şık değil mi?Katılır mısınız bilmiyorum ama? :)

Bir de , "youtube"den izlediğim demolar beni hiç etkilemedi ; (cihazı kullanmak , denemek gerek olduğunu bilerek daha fazla yorum yapmayayım) ilk izlenimlerim böyle...

Selâmlar...

Bir şey olacağıdan değil sırf muabbet olsun diye konuşuyoruz. Yoksa roland bu modelle tamamen ev kullanıcıları hedefliyor. Reklam cıngıllarına bakın...

Bir şey olacağıdan değil sırf muabbet olsun diye konuşuyoruz. Yoksa roland bu modelle tamamen ev kullanıcıları hedefliyor. Reklam cıngıllarına bakın...

Evet ; daha önce de dediğiniz gibi , Roland iyi cihazlar üretmek konusunda değişime gitmek zorunda ; workstation cihazlar için diyorum.Sesler süper ; ama ritim saundu bana gerçekçi gelmiyor...

bekleyelim bakalımm