• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

roland bk5 in muhteşem özelliklerinden sadece biri

• Konbuyu başlatan armoni
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 33
  • Görülen : 7K
Cevap: roland bk5 in muhteşem özelliklerinden sadece biri

Demoları inceledim ve çok beğendim. Sequencer özelliği de var mı sayın armoni.

Bencede sequencer olarak işlense daha randıman alınır.Aslında wav'ları tekrar tekrar çağırmak en başta zaman verimsizliğine yol açar bence...Ama bu dediğiniz yöntemin başka artıları varmıdır onuda araştırmak lazım..Roland beni heyecanlandırmaya başladı :)

aynen doğru söylüyorsunuz.Tekrar tekrar ses dosyanı çağırmak işin basit tarafıdır.mesele olan altyapıyı hazırlayıp bitirdikten sonra tekrar için bir bölümünü bir efekti yada kullanılan entrümanı değiştirmektir.İşte kanal kaydı budur.Bu midi hazırlama özelliği birçok klavyede var zaten.

Bence bu özellik acemiler ve yeni başlayanlar için eklenmiş.Tek artısı mp3 yada wav olarak doğrudan export edebilmesidir.
Tavsiyem midinizi hazırlayıp bittikten sonra bu export etme özelliğini kullananın.

saygılar

fiyatı nedir bu orgun

Öncelikle bu tür artı özellikler gerçekten güzel. Özelliklede fiyatı düşünüldüğünde. Sevgili Windman' in de söylediği gibi sequencer olarak kaydetmek daha mantıklı ve Yamahanın profesyonel tüm orglarında bu var. Yinede ben bir türlü buna ısınamadım. Yani bir parçayı kayıttan çalarken eşlik edeceksiniz. Ama çok sesli düşünüldüğünde harika oluyor. Hatta OR700 V2' de şunu da yaptım. Parçanın introsunu üç varyasyonda hazırladım ve solo olarak da eşlik ettim. Özellikle on parmak çalışmasını geliştirmek için güzel bir çalışma oluyor. Tek sakıncası akor değiştirme yapamıyorsunuz. Yani bu tür orta sınıf orglar aslında tüm özellikleri bilindiğinde oldukça tatmin edici olabiliyor. Aslında bu konunun profesyonellerinde biri de Halit hoca... Keman taksimiyle Besame Mucho' yu birleştirmek başka kimin aklına gelir ki... :D:D Paylaşım için teşekkürler.

elıne saglık ustat verdıgın bılgıler ıcın tesekkurler.

Konuya yorum yaptım ama yeni aklıma geldi bu özellik gw8de de var bir midi kaydettikten sonra rec tuşuna basarak çaldığınız parçanın üzerine ses ekleye biliyorsunuz ama orgun kendi seslerinden performans seslerinden ekleniyormu bilmiyorum okadar kurcalamadım.

Midi kayitta performans seslerini kullanamazsiniz.benim bahsettigim olay bk5 te ne calarsaniz usb ye wav olarak kaydedebiliyor ayrica bu wav in ustune tekrar emleme yapabiliyorsunuz ister performans ister voice

Midi kayitta performans seslerini kullanamazsiniz.benim bahsettigim olay bk5 te ne calarsaniz usb ye wav olarak kaydedebiliyor ayrica bu wav in ustune tekrar emleme yapabiliyorsunuz ister performans ister voice

Anladım üstad aradaki fark performans seslerle mp3 olarak kaydetmesi.
inş bi ara nasip olursa bende bk-5 almayı düşünüyorum italyan üretimi dimi ?

tufan hocam bk-5 in üretiminin çinde yapıldığını biliyorum ön tarafından çekilmiş bir resmi yakınlaştırarak görmüştüm yanlış hatırlamıyorsam.ama kasa sağlam gözüküyor,roland kaliteden yine ödün vermemiş.bu arada çin malı hakkındaki önyargılarımızıda kırmamız gerekiyor zira çin isteğe ve fiyata göre mal üretiyor.şuan da dünyanın en büyük ekonomi devi

düz bk-5ler italyan üretimi diye biliyorum gerçi haklısınız gw8 çin ama kaya gibi maşallah.