• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

roland bk5-or menüler arası geçiş...?

Cevap: roland bk5-or menüler arası geçiş...?

sorun çok ciddi ekran zaten küçük ritimleri büyük harflerle yazıyorum ama çözüm değil birde ritim veya sesi şeçtikten sonra tekrar başa dönmesi tamamen pratikten uzaklaştırıyor asıl başka ve çok önemli bi sorunda ben bazı ritiminlerin intro ile başlamasını bazılarının 2. 3. varyasyonla başlamasını istiyorum bu mümkün değil galiba mümkünse biri cevap yazarmı

günceldir.

aslında ben buldum bu sorunu arkadaslar ben su sekılde kullanıyorum rtım secıyorum sonra seslerı secıyorum rtım menusu bı gerıde kalmıs oluyor sonra exıt dıyorum hangı yerde kaldıysa rtımın sırası fılan ordan devam edıyor :) dıger turlu dırek usb ye basınca rtım lerı en usten secmek zorunda bırakıyor ınsallah yenı guncellemeyle bu sorun gıderıle bılır saygılar

Arkadaşlar yazacağım konu bu sorunla alakalı değil ama işinize çok yarayacak bi özellik orgun arkasındakş pedal girişine elinde bulunan iki taraflı bir mono jakı kes ve pedal yazan yere tak ve ardından menü ve genel yazan sayfadan anahtar yazan yere gir start stop yazar normalde işte ordan pedal özellikleri değişiyor ritimi aç ve taktığın kablonun uçlarını birbirine deydir pedal görevini yapacak ve org duracaktır fade out u işaretle ritim veya mp3 ü aç kablonun uçlarını birbirine deydir yavaş yavaş ses kısılarak bitiş olacaktır x fade falan yazıyor tam emin değilim ona basıp mp3 ü seç şarkı çalarken diger mp 3 ü işaretle kabloyu deydir diğer şarkı bir dj proğramı gibi diğer şarkıya geçer daha bir çok özellik bilen vardir bilmeyen arkadaşlar içindi bu pedalın yeri belki ayağının altında olması avantaj ama zor anlar için süper aynı özellik için 50 tl yerine 2 tly iş görürsün umarım faydalı olabilmişimdir

evet yeni güncelleme ile bu sorun çözülür inşallah birde benim istediğim olay yeni bir güncelleme ile ekran yazılarını az da ol büyütebilseler veya iki renkte olsa ekranı renkli bir şey yapabilseler çünkü ekranı okumakta güçlük çekiyorum bu zaten genel sorun roland türkiye duy sesimizi lütfen.....

BK-5 OR Pitch Bend Kalibrasyon Ayarı
Roland BK-5 OR Klavye Pitch Bend kalibrasyon ayarı aşağıdaki sıralama uygulanarak yapılabilmektedir.
*** Önemli Not : Aşağıdaki sıralamayı uyguladığınızda klavyenizin sistemine giriş yapmış olacağınızdan, yazılan bilgilerin haricinde sistem sayfalarında herhangi bir değişiklik yapmayınız. Sistem ayarlarında yapacağınız diğer değişiklikler klavyenizin arızalanmasına ve çalışmamasına yol açabilir. Bu türlü durumlarda Roland Türkiye ve bayileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez ve garanti şartlarını devre dışında bırakacaktır.
? Ürününüzü açma kapama düğmesinden kapalı konuma getiriniz.
? Ürünün üzerinde bulunan [INTRO]+[ENDING++*VARIATION 4+ tuşlarının üçüne birden üzerine basılı tutarak açma düğmesi ile açınız.
? Alet açıldıktan sonra *INTRO++*ENDING++*VARIATION 4+ tuşlarını bırakınız.
? Daha sonra klavyenin üzerindeki *Start/Stop+ tuşuna basın.
? Klavyenin ekranındaki test sayfasında ("Sw/Led") gözükmelidir.
? *POP ROCK+ tuşuna basılı tutarak, *TEMPO UP+ veya *TEMPO DOWN+ tuşlarına basarak ADC sayfasına geliniz. Sayfa başlıklarını ekranın en üstünde görebilirsiniz.
? ADC sayfasında iken Pitch Bender’I once en sola kaydırın.
? Daha sonra picth benderi bırakın ve orta konuma gelmesini bekleyin. "OK" yazısı çıkacaktır.
? Pitch Bend orta noktasında durduktan sonra bu sefer pitch bendi en sağa doğru itin.
? Tekrar picth benderi bırakın ve orta konuma gelmesini sağlayın. "Ok" yazısı çıkacaktır
? Bu sefer pitchbenderi en yukarı itin ve bırakın. "Ok" yazısı çıkacaktır.
? Klavyenin [Volume] düğmesini de önce en sağa ve sonra en sola çeviriniz. "Ok" yazısı çıkacaktır.
? ADC sayfasında bu işlemlerden sonra "Bender" değerinin "064" gözükmesi gerekmektedir.
? ADC sayfasında bu işlemlerden sonra "Modulation" değerinin "000" olması gerekmektedir.
? Eğer bu değerleri görüyorsanız kalibrasyon ayarı yapılmıştır.
? *Start/Stop+ tuşuna basıp işlemimizi tamamlayınız.
? Aleti tekrar kapatıp / açın ve pitch bend kolunuzu test ediniz

evet arkadaşlar bu cok büyük bir sorun bence ritim listesindede aynı performans listesindede aynı durum var. ana sayfaya döndügün an herseyi en baştan yapmak zorunda kaliyorsun. Ana sayfaya dönüldügünde o sayfalar aynı yerlerinde kalmalı bence ROLAND TR bu isede bir cözüm bulması lazım. Alette cok inceledim bununla alakali bir ayar yok bildigim kadarıyla.

yanlışınız var kaldığı yerden devam ediyor, en başa dönmüyor. bir de ana ekrandan tekerlek ile kaldığnıız yerden devam edebilirsiniz. enter kullanmadan