• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland E-A7 VS Yamaha A3000

meyankolik

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA900
Merhaba arkadaşlar bu 2 klvyeninde özellikleri iyi .Her ne kadar roland ea7 demoları eksik olsada .EA 7 Mayıs gibi geliyor bekleyip kararımı vericem.
EA 7 Sample hafızası 128 mb olarak kalırsa A3000 Derim ama 256 olursa yeterli gibi.
2 Aletde loop ritim okuyormu acaba?
Roland saundları çok daha iyi gibi geliyor
Yamaha 512 ram
Roland vekolizer var
Bekleyip kararımı vericem şimdilik A3000 Bir tık önde gibi.:D

Cevap: Roland E-A7 VS Yamaha A3000

Roland ea7 512 mb ile türkiyeye girecek zaten bu yüzden bekletiliyor. alet fabrika cikisi sadece türkiyeye özel olarak 512 mb olarak ayarlanacak ve daha once alinan roland ea 7 lere bu sistem uygulanmayacak.roland bu bilgiyi vermisti.

Roland ea7 512 mb ile türkiyeye girecek zaten bu yüzden bekletiliyor. alet fabrika cikisi sadece türkiyeye özel olarak 512 mb olarak ayarlanacak ve daha once alinan roland ea 7 lere bu sistem uygulanmayacak.roland bu bilgiyi vermisti.

doğru türkiyeye gelenler 128mb üzerinde olacak . Şu anda üzerinde türk sample ses ve ritimler yazılıyor.,
sound olarak korg'unda üstünde bir ses kartı ile geliyor.
karar vermeden önce beklemekte fayda var, bende almayı düşünüyorum.
en kötü emonun bk5 için hazırladığı paketide sorunsuz okuyacak.
ek bir ücret ödemeden ve bu pakette çok sağlam ses ve ritmler var.

Moderatör tarafında düzenlendi:

doğru türkiyeye gelenler 512mb olacak. Şu anda üzerinde türk sample ses ve ritimler yazılıyor.,
sound olarak korg'unda üstünde bir ses kartı ile geliyor.
karar vermeden önce beklemekte fayda var, bende almayı düşünüyorum.
en kötü emonun bk5 için hazırladığı paketide sorunsuz okuyacak.
ek bir ücret ödemeden ve bu pakette çok sağlam ses ve ritmler var.

eğer rolandda 512 rem li gelirse valla korgun drumu cok komik olur kafa modelde 400mg ram 4x de..

Roland açıklamasında sample sayısını 999 adet ten sınırsıza çıkaracağını söylüyor sample ramı 512 mb olacak diye bir açıklaması yok...

türkiye için gelenler 128mb yüksek olacak diye söyleniyor
ancak kaç mb olacağı konusunda açıklama yok henüz.

EA-7 Batarileri çok iyi saundlar 10 numara
A3000 512 Ram ekran çok iyi emo set .miç takılmıyo
EA-7 512 Ram olsun hiç düşünmem roland derim.

Roland ea7 cok iyi bir alete benziyor

fakat bk5 or yedi gibi olurda hic kimse set yapmasa isterse 1000 mb ram olsa ne olur

insallah buna bare setler yapilir ayni sekilde yamaha psr a3000 onada set yaparlarsa ikisinde piyasada cok tutulur bare bizlerinde alternatifleri cok olur sadece korga yönelmeyiz

burda bide roland firmasi biraz aciklama yapsa hicte fena olmayacak gizli sakli biseyle olmaz neler yapiliyor nezaman kesin v.s sorulara cevap verseler hicte fena olmaz

Yamaha a3000 büyük renkli ekran kullanım kolaylığı ve sound olarak bana daha cazip geliyor.Microfon olayına gelince 1 adet Boss ve-5 Ve-20 veya benzeri vocal makineleri ile mikrofon özelliğinide kullanabilirsiniz.

Zaten ben cok gerek görmüyorum ilede orglara mic baglanmasini olsada olur olmasada

kendi görüsüm