• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland GW-8 mi, EXR-46 mı, yoksa...

Cevap: Roland GW-8 mi, EXR-46 mı, yoksa...

Aslında maalesef marka fanatikliğim de (hiç iyi bir şey değil, biliyorum=) var. Roland olsun istiyorum. Artı eksi 1000 lira civarında da Roland'ın daha iyi bir aletini alamam sanırım.

1.000 TL civarına EXR 46 rahat bulunur da GW8 biraz zor.Bu haddi biraz aşmanız lâzım ; zaten + / - diyerek bunu belirtmişsiniz.Piyasası (temizliğiyle doğru orantılı olarak) 1.100 - 1.500 TL arası bildiğim kadarıyla.Gerisi siz ile satıcı arasındaki pazarlığa bağlı...

1.000 TL civarına EXR 46 rahat bulunur da GW8 biraz zor.Bu haddi biraz aşmanız lâzım ; zaten + / - diyerek bunu belirtmişsiniz.Piyasası (temizliğiyle doğru orantılı olarak) 1.100 - 1.500 TL arası bildiğim kadarıyla.Gerisi siz ile satıcı arasındaki pazarlığa bağlı...

Evet haklısınız. Artık almaya karar verildikten sonra 200-300 daha fazla verilir diye düşünüyorum. Hani olmadı biraz daha bekler öyle alırım. Çok da acelem yok.

Ev kullanıcısı isen hoparleri olan EXR46, yok ben profesyonelim dersen GW8 i alman gerekir.

peki hocam şu şekilde bir soru yöneltsem Roland GW 8 mi Ketron Xd 9 8 mb mi ? değerli yorumlarınızı bekliyorum ses ve ritm açısından hangisi daha iyi

Ev kullanıcısı isen hoparleri olan EXR46, yok ben profesyonelim dersen GW8 i alman gerekir.

Neredeyse kullandığım tek alet E-40 diyebilirim. Onun da üzerinde 7-8 senelik bir süre geçti. E-40'ın ne kadar pratik bir alet olduğu ortada.

Siz GW-8 kullandınız mı? GW-8 kullanım açısından zorlar diye mi dediniz; yoksa evde çalacaksan hoparlörleri olsun, bu yüzden de EXR-46 al diye mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:

peki hocam şu şekilde bir soru yöneltsem Roland GW 8 mi Ketron Xd 9 8 mb mi ? değerli yorumlarınızı bekliyorum ses ve ritm açısından hangisi daha iyi

Benim soruyu yanıtlamam mümkün değil. Ama arkadaşların değerli yorumlarını bekliyorum.

bu ikisi arasında gw8 kesinlikle :) ama bütçen varsa pa60-80 (kartlı) almanı tasiye ederim

bu ikisi arasında gw8 kesinlikle :) ama bütçen varsa pa60-80 (kartlı) almanı tasiye ederim

Bütçeyi ayarlama aşamasındayım. İzlediğim videolardan anladığım GW-8 ile EXR-46 arasında epey bir fark var. Bu arada (anlamsız bir marka fanatikliği yüzünden) Roland dışında bir alet alacağımı pek sanmıyorum.

Başlığa iki model yazdım ama... Roland'ın bu ayarlarda (ve bu fiyatlarda) başka bir klavyesi var mı? Benim gördüğüm yok gibi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kardeşim ben bir kaç yıl önce exr-46 aldım.Keşke almasaydım bin pişman oldum,alet kesinllikle beş para etmez.Tamam koması filan pratik olabilir ama ,diğer fonksiyonları çok kötü,diğer aletlerde hemen ritmden ritime geçiyorsun,bu rolandın diğer modellerindede böyle ama exr46 da böyle değil her ritmi tek tek yüklemen gerekiyor,veya ritmi ve sesi kaydedip usere yüklmen gerekiyor,userden geçmesi ise zaman alıyor,ayrıca ben ritim yazılmadığını bilseydim kesinlikle bu alete para vermezdim arkadaşım,alete ritim yazamıyorsun.her ritime 8 tane ses atayabiliyorsun ama 2 sesi bir arada kullanarak ses atayamıyorsun,sesler hep tek ses biçiminde,fill in yani atak tuşu çok saçma,bu tuşa bastğında alet atak yapacağına,ritmin başka bir varyasyonuna geçiyor,kesinlikle alma derim,benden sana tavziye,gw8 i hiç kullanmadım bilmiyorum ritim filan yazılabiliyormu onu bir araştır,pratikmi,kullanımı kolaymı,ritmden ritme kolay geçilbiliyormu,bütçeni zorlayabilirsen sana kesinlikle roland alma derim,korg pa 80 al,çok çok memnun kalırsın

Kardeşim ben bir kaç yıl önce exr-46 aldım.Keşke almasaydım bin pişman oldum,alet kesinllikle beş para etmez.Tamam koması filan pratik olabilir ama ,diğer fonksiyonları çok kötü,diğer aletlerde hemen ritmden ritime geçiyorsun,bu rolandın diğer modellerindede böyle ama exr46 da böyle değil her ritmi tek tek yüklemen gerekiyor,veya ritmi ve sesi kaydedip usere yüklmen gerekiyor,userden geçmesi ise zaman alıyor,ayrıca ben ritim yazılmadığını bilseydim kesinlikle bu alete para vermezdim arkadaşım,alete ritim yazamıyorsun.her ritime 8 tane ses atayabiliyorsun ama 2 sesi bir arada kullanarak ses atayamıyorsun,sesler hep tek ses biçiminde,fill in yani atak tuşu çok saçma,bu tuşa bastğında alet atak yapacağına,ritmin başka bir varyasyonuna geçiyor,kesinlikle alma derim,benden sana tavziye,gw8 i hiç kullanmadım bilmiyorum ritim filan yazılabiliyormu onu bir araştır,pratikmi,kullanımı kolaymı,ritmden ritme kolay geçilbiliyormu,bütçeni zorlayabilirsen sana kesinlikle roland alma derim,korg pa 80 al,çok çok memnun kalırsın

Çok çok teşekkür ederim önerileriniz için. EXR-46'yı kurcalamıştım Zuhal'de; ama kaç sene geçti üzerinden, hiç hatırlamıyorum desem yalan olmaz. Tek hatırladığım komalarının pratik oluşu.

Korg kullanmadım hiç. AT-1, E-40 ve çok kısa süre G-600 kullandım. (Bir de dolandırılmamın ardından bir E-86'ım oldu ama kullanmadan sattım=) Zaten Pa-80 bütçemi aşar diye düşünüyorum. 1000 lirayı biraz aşabilirim en fazla. Üstelik bunca yıl aradan sonra alınan klavyeyi ancak evde ya da eş dost sohbetlerinde kullanırım herhalde. Pa-80 zaten fazla gibi bana.

1000 (biraz üstüne çıkabilirim) liraya satın alabileceğim bir Korg tavsiye edebilir misiniz? Benim bildiğim iyi modeller hep pahalı Korg'un. Şu an araştırdığım, gördüğüm kadarıyla en aklıma yatan GW-8 o yüzden. Hem yeni bir teknoloji, hem de fiyatı uygun.