• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland GW8 nevaleler GW8ciler buraya....

Cevap: Roland GW8 nevaleler GW8ciler buraya....

hocam exr 40 gw8 ritimlerini okurmu convert edermi...saygılar

Paşam GW 8 ile bir soru olduğu zaman bence buraya sorma. ZUHAL MÜZİĞİ direk ara. daha çabuk ve daha güzel cevap alırsın. Ben burda bişey sormakdan vazgeçtim. Kimse uğraşmak istemiyor emin ol.

hocam exr 40 gw8 ritimlerini okurmu convert edermi...saygılar

denemek lazım...% 90 net okumaz. çevirir fakat kitler ve ses adresleri tam oturmaz...teneke düdük sesi çıkar..bende exr46 or var idi onun ritimlerini gw8
yükledim ..maalisef uyum sağlamadı...dediğim gibi en iyi cevap
denemek olacaktır...

saygılarımla

değerli üstadım gw 8 ilgili paylaşımlarını dikkatle takip ediyorum çok teşekkürler

gw 8 bu özelliklerin olmasını bende çok isterim ama şuda var roland neyi yapmak istiyor ne kadar yapmak istiyor....
gw8 deki işletim sistemi hiçde yabana atılır özelliklerde değil.çünkü bütün piyasa aletleri açısından baktığımızda ben hiç bir markada ilk çıktığında ritim yazma özelliği olmadığı halde sonradan versiyon ile üstelik üçretsiz olarak ritim yazma ve editleme özelliklerinin yüklene bilmesi olayı hatırlamıyorum.yanlşım varsa düzeltin.

roland ın yukardaki listenizden hangilerini ne kadar yapmak istediği konusuna gelince burada iş kullanıcılara ve kullanıcıların talepleri doğrultusunda distiribütöre düşmektedir.örneğin bizler şunu yapabiliriz hem roland avrupaya hemde zuhal müziğe bu talep ve önerileri içeren mailler atabiliriz.bu çağda son kullanıcısının talep ve önerilerini dikkate almayan bir üretici firma olması imkansız...
bu şekilde direkt isteklerimiz uygulanmasa veya uygulanabilemese bile ilerde yapılacak güncellemeler için etki sağlayabilir güncellemeleri kısmen dahi olsa yönlendirebilir

her iki üstadımada canıgönülden katılıyorum , ancak biz gw8 kullanıcıları olarak yoğun bir talep göstermeliyiz ki böyle bir çalışma yapılabilsin korg veya yamaha gibi markaları upgrade edebilmek için 300-400 euroyu gözden çıkartana kadar bu yatırımı rolanda harcamak bence daha hayırlı olur örnek olarak yamaha a1000 türkiyeye ilk geldiğinde ona eşdeğer em55or vardı piyasada a1000 için bi kit çıktı bi sampler takıldı yok korg ritimleri atıldı tavan yaptı cihaz
noldu roland yine söndü aşşa yukarı 2003 yılından bu yıla rolandın en iyi çıkışı gw8 oldu
kit okadar önemli değil kitleri gerçekten güçlü ve yeterli
ama stilleri sınırlama olmadan direkt flashtan tanıtma ve direkt sample okuma özelliği eklendiği taktdirde önünde hiçbirşey duramayacak

katip20 ve ruiciye %100 katılıyorum , gelelim diğer modellerin ritimlerinin dönüştürülmesine : gw-8'e dönüşünce ritim teneke gibi düdükler çalıyor ve yankısı (reverb) yüksek ise,part wiev 2 kere basıp karşımıza ritim düzenleme menüsü çıkar ve orada reverb chorus olsun sesi olsun bunu azaltıp çoğaltabiliriz hatta davul takımlarını basların çeşitlerini akorların enstrumanlarını da değiştirebiliriz, ben gitar seslerini genelde 9.bankta bulunan ilk ses olan gitar sesini kullanarak değiştiriyorum ki bana akustik gitar tadını versin. dönüştürülen ritimler teneke gibi çalıyorsa GW STANDARD kiti olması lazım,e onu da değiştirebiliriz,sonuçta orgun içinde bir sürü davul takımı var. Ben roland e-86 ritimlerini dönüştürdüm ve güzel de sonuç verdi,yeter ki biraz oynayalım ayarlarla. zaten en iyi ritim kendi düzenlediğin ritimdir. ben ritim yazamıyorum (sadece biraz oynadım) , ama ayarlarıyla oynayınca güzel şeyler çıkyıor...

Benim bir sorum olcak. GW 8 de bazı ritimlerin sesleri çok yüksek geliyor ve melodi duyulmuyor. Bazı ritimlerde ise tam tersi ve bazı seslerde. Sesleri ve ritimlerin sesini ayrı ayrı nereden kısıp açıyoruz. Bir de seslere Effect verirken kaçıncı sayfadan hangi effecti kullanıyorsunuz genel de chorus ve reverb falan vermek ve sesin daha iyi bir sound u olması açısından. Umarım birisi yardımcı olucaktır açıklayıcı bir şekilde...

Teşekkürler şimdiden...

hocam öncelikle part view tuşuna 2 kere basınca karşımıza ritim ayarlama kısmı çıkıyor.zaten orgun sol üst kısmında STYLE düğmesine basılıyken ritim ayarlar, SONG basılıyken bu taktikle midi ayarlar.neyse biz ritim işine bakalım. orada ritim bas ve acc. olan kısımlar var orada pan,chorus,reverb gibi kısımlar var. eğer onlar + değerde olursa yüksek , - olursa düşüktür sesi. işin bittikten sonra WRITE tuşuna bas ve orada Performance Style falan yazıyor, orada 2. sıradakş STYLE kaydedince istediğin gibi ritmi kaydediyorsun. Aynı işlem midi dosyaları için de geçerli. roland gw-8 piyasada yeni olduğu için bu özellikleri zamanla öğrenebiliyoruz ve paylaşabiliyoruz...burada roland gw-8 hakkında yardımcı olan çok üstad var keşanlı mustafa,mürhen,katip20 gibi . zaman zaman ben de fırsat buldukça bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışıyorum.
saygılar....

Paşam GW 8 ile bir soru olduğu zaman bence buraya sorma. ZUHAL MÜZİĞİ direk ara. daha çabuk ve daha güzel cevap alırsın. Ben burda bişey sormakdan vazgeçtim. Kimse uğraşmak istemiyor emin ol.

hocam ben görüşünüze katılmıyorum burada roland gw-8 hakkında bilgi sahibi olanlar bildiklerini paylaşıyorlar.mesela benim sorularım oldu ve ben burada cevap alıp sorunumu halletmiştim...

Sayın arkadaşlar.Bana düğün için ses ayarlı performans ve düğün için güzel ritim lazım. Bir de giresun alucla tarzı ritim. Biraz işlerim var. Bir yardımcı olursanız çok memnun olurum.
Bir de bazı ritimlerde varyasyon değiştirince arada bir boşluk oluyor. Neden acaba. Bu sorunu nasıl halledebilirim.

Sayın arkadaşlar.Bana düğün için ses ayarlı performans ve düğün için güzel ritim lazım. Bir de giresun alucla tarzı ritim. Biraz işlerim var. Bir yardımcı olursanız çok memnun olurum.
Bir de bazı ritimlerde varyasyon değiştirince arada bir boşluk oluyor. Neden acaba. Bu sorunu nasıl halledebilirim.

Sitede oldukça ritim ve bazı arkadaşların paylaşmış oldukları ses dosyaları mevcut, ben onları ve G-600 de kullandığım ritimleri kullanıyorum. Sizde sitedekileri bi deneyin işinize yarayan birşeyler elbet cıkar gerekirse biraz düzenleme yaparsınız kendi zevkinize göre bende sesleri düzenlemekle yeni sesler oluşturmakla uğrasmaya çalışıyorum bu ara . Varyasyon değiştirince bi boşluk olması benim hiç başıma gelmedi kullandığın ritimlerden kaynaklanıyor olabilir bilmiyorum başıma gelmediği için yorum yapamıyorum..

varyasyon aralarındaki boşluk olması, metronom vuruş değerlerinin fazla olmasına bağlıdır, mesela 4-4'lük ritim için 2 değer yeterken 3 olursa arada onu 2'nin katı olan 4'e tamamlayana kadar olan kısımdaki boşluktur.onu da style tuşuna uzun süre basıp, hangi varyasyondaki FILL IN varsa ona girebiliriz ve ritmin değerine göre seçebiliriz, onu da EDIT yaparak halledebiliriz, aslında oldukça kafa karıştırıcı bir anlatım ama en sadeleştirebildiğim böyle )

arkadaşlar herkese merhaba. aleti yeni aldım ses ve ritm yükledim ama bi eksiğim var hızlı halay sıkıntısı. normal halayı hızlandırıp bağlayabileceğim hızlı halay ritmi olan arkadslardan rica ediyorum.lütfeeen