• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland Türkiye 'ye sesleniyorum...

• Konbuyu başlatan İlker
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 29
  • Görülen : 12K

İlker

Usta Piyanist
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa 80
Sevgili Roland Türkiye;
Uzun yıllar Roland klavyeler kullandıktan sonra teknolojiye ayak uydurmak adına ve piyasanın da etkisi ile uzun bir süre de Korg kullandım ve yakın bir zamanda sağlam bir ses aleti almış olmama güvenerek ritm konusunda kendimi tekrar Roland markasının ellerine bıraktım :D ve gördüm ki Roland bir başka dünya..
Şimdi size soruyorum Rahmetli Ali Barkat döneminden sonra niye adam gibi bir arranger klavye talebinde bulunmadınız??Amacım Bk5 'i küçük görmek değil ki zaten yukarıda yeterince övdüm, 7.5 kiloluk ufacık bi alet bazı markaların sözüm ona amiral gemilerine kafa tutabiliyorken neden sağlam, şöyle g70 - e80 kasasında bir arranger ile ortalığı dağıtmıyorsunuz?Roland firması teknoloji olarak diğer tüm firmaların aklını alacak kapasiteye sahip adamlar midi formatını bulup hayata geçiren bir alt yapıya sahip acaba siz mi pasif kalıyorsunuz yoksa Roland gerek mi görmüyor ya da böyle bir proje var ama çalışma aşamasında mı lütfen bizi bilgilendirir misiniz??Konumu şu satırlarla noktalamak istiyorum 1500-2000 TL bir fiyat yelpazesinde ulaşılabilen Bk5 'in yaptığı kanal kanal wav. kaydını yapabilen korg marka klavye görmedim henüz..!Hadi artık sevindirin bizi..
Saygılar
(Konu irdeleme amaçlı değil sadece uzun zamandır merak ettiğim için, merakımı giderme amaçlı açılmıştır.)

Cevap: Roland Türkiye 'ye sesleniyorum...

Bu soru benimde sürekli sorduğum bir soru fakat kendi kendime soruyorum. Yanlız audio kaydını üzerine kaydedip, farklı kaydet şeklinde yapıyor olması lazım.

Roland aranger klavye işini bırakalı yıllar oluyor, Şu an ki gelen cihazlar tamamen birbirinin devamı. Sample açık cihaz yapmadığı sürece ne yaparsak yapalım. Rolnad bize hitap etmeyecek. Bununda bazı prosedürleri varmış sanırım. KMP formatı korgun, resmi sample programı ve ondan başkası kullanamaz. emin değilim ama tahminim Wave formatıda yamaha tekelinde. Roland kendine birşey bulmalı yada yeni bir format yaratmalı. Kullanıcıya açık cihaz yapmalı, ama bunu istediğinden şüpheliyim. Zuhal müziğin bu konuda suçu yok. Roland eski roland değil....

Telif hakları firmaların olmazsa olmazından hatta Korg firması Roland firmasına sırf pitchbend için telif hakkı ödüyor benim görüşüm roland bu saaten sonra arranger klavye uretmesi imkansız hele bizim için imkansız otesi çünkü Roland'ın Türkiyedeki kullanıcı potansiyeli azınlıkta kullanan ise zaten ya eski günler hatrına yada öğrenmek için Roland neden bizim için neden bir arranger klavye uretsinki ? zaten roland bk-5 çoğu kişiyi yeterince tatmin etmedi ..

Roland firması güncel gelişmeleri takip edemediğinden İtalyadaki aranger üretimini bitirip yeni arayışlara girdi ve yeniden yapılanmak için bir firmayla anlaştı. Yeni yapılanmayla ilgili henüz bir gelişme göremedik. Zuhal Müzik de bekliyor...Ne yapsın.....

arkadaslar roland her zaman isini bilir !!!

ucuz alet lazimken ucuz yapti herkezin pa3 tyros alcak fiyati yoktu sound olarak hepsinle es deger alet yapti bk5 or

oda o aletlerin yari fiyatindan bile daha asagiydi .

parasi olan alirdi i padi yapardi dokunmatik!!!!

arkadasim hic kimse bedava ritm guncellemesi yapmazdi bk 5 te millete bedava ritmler dagitildi!!!

soylenicek sikayet edicek cok sey var yok roland soyle yok boyle ///

bence korg ne yapti pa80 den beri ayni muhabbet hangi teknolojik yenilik var goz onunde ayni bati ritmleri hala!!!

al korgu hanginizin isine yarardi o org 400-500 e usb almasaydiniz????

ama durun roland birakmaz cok yakinda patlatir !!

sample olayindada yanlis biliyosunuz bugun bile rolandinm sample okuyan 1000 liralik aletleri var xps-10 gibi biraz arastirin beyler .

ROLAND ROLANDIR unutma e40-e80-g600-g800-g1000-em1000-g70- flan diye gider .

herkezin bir donemide vardir 15 sene once g1000 va7 ler vardi simdi korglar var yamahalar cikar sonra !!!

siz sabirli olun roland size yapar sampleli hemde oyle bise takar ki icine hicbir klavyede olmayan agzin acik bakarsin

Yapabileğinden kimsenin şüphesi yok sanırım. Soru neden yapmadığı. Hala türk kullanıcılarda beklenti var bu konuda. Bu jenerasyon Roland'ı unutmadı ama sonraki jenerasyonda durum farklı olabilir.

arkadaslar roland her zaman isini bilir !!!

ucuz alet lazimken ucuz yapti herkezin pa3 tyros alcak fiyati yoktu sound olarak hepsinle es deger alet yapti bk5 or

oda o aletlerin yari fiyatindan bile daha asagiydi .

parasi olan alirdi i padi yapardi dokunmatik!!!!

arkadasim hic kimse bedava ritm guncellemesi yapmazdi bk 5 te millete bedava ritmler dagitildi!!!

soylenicek sikayet edicek cok sey var yok roland soyle yok boyle ///

bence korg ne yapti pa80 den beri ayni muhabbet hangi teknolojik yenilik var goz onunde ayni bati ritmleri hala!!!

al korgu hanginizin isine yarardi o org 400-500 e usb almasaydiniz????

ama durun roland birakmaz cok yakinda patlatir !!

sample olayindada yanlis biliyosunuz bugun bile rolandinm sample okuyan 1000 liralik aletleri var xps-10 gibi biraz arastirin beyler .

ROLAND ROLANDIR unutma e40-e80-g600-g800-g1000-em1000-g70- flan diye gider .

herkezin bir donemide vardir 15 sene once g1000 va7 ler vardi simdi korglar var yamahalar cikar sonra !!!

siz sabirli olun roland size yapar sampleli hemde oyle bise takar ki icine hicbir klavyede olmayan agzin acik bakarsin

Ateş hocam Rolandın, düzgün bir alet çıkaracağından kimsenin şüphesi yok. Her müzisyenin kalbinin bir köşesinde roland muhakkak yatıyordur ve burda sitem eden, arkadaşlarda o sebeple bunları yazıyor. Benim bile kaçtane orgum var ama, değişmeyen satmadığım bir Roland G600 üm. Evimin baş köşesinde durur. Yeni alet çıkarsa da şu an işi zor. Yamaha çok kuvvetli geliyor, özellikleri çok iyi 3 aletle birden piyasaya giriyor. KORG u söylemiyorum bile ne yapsa millet alıyor. Roland piyasaya hakim olmak istiyorsa, sample özellikli ve fiyatı muadillerinden daha uygun olan sıkıntısız bir cihaz çıkarmalı.

Ateş Hocamın dediklerine katılıyorum. Yarın ola Hayrola. Bekleyerek görecez rolandı. Sabır

Değerli Roland Severler ve Kullanıcılarımız;
Bu forum dahilinde veya başka platformlarda yazdığınız tüm öneri, şikayet ve övgüler için teşekkür ederiz. Tüm görüşleriniz dikkatlice not edilip Roland Japonya'ya iletilmektedir. Bilgilerinize sunarız, sizlere iyi günler ve çalışmalar dileriz.