• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

rolang 600 ve exr46 hakkında ...

Cevap: çok konuşulur bu soru ...

Ewet forum üyeleri iyi forumlar dilerim

bu soru çok konuşulur roland g 600 mü yoksa roland exr 46 mı daha iyi iş çıkarır yorumları bekliyorum her yönleriyle kıyaslayabilirsiniz tartışalım sohbet ortamı oluşşun ...

roland g600 ve roland exr46 kullanmış biri olarak,exr46 2007 de çıktı,yeni klavye,g600 eski klavye,
g600 türk ritim ve sesleri sample değildir,gerçek türk sample ses yoktur,ses karıştırmasıyla türk e.bağlama keman bağlama v.s v.s seslere benzetilmeye çalışılmış sesler vardır,

roland exr46 ise tamamen türk ritim ve sample sesli klavyedir,e.bağlama keman bağlama divan bağlama bağlama trm,zurna ney kanun v.s v.s sesler samplerdir yani gerçek sestir,

özellik olarak g600 den üstündür,

Cevap: çok konuşulur bu soru ...

roland g600 ve roland exr46 kullanmış biri olarak,exr46 2007 de çıktı,yeni klavye,g600 eski klavye,
g600 türk ritim ve sesleri sample değildir,gerçek türk sample ses yoktur,ses karıştırmasıyla türk e.bağlama keman bağlama v.s v.s seslere benzetilmeye çalışılmış sesler vardır,

roland exr46 ise tamamen türk ritim ve sample sesli klavyedir,e.bağlama keman bağlama divan bağlama bağlama trm,zurna ney kanun v.s v.s sesler samplerdir yani gerçek sestir,

özellik olarak g600 den üstündür,

peki hocam kullanış bakımından hangisi pratiktir

Cevap: rolang 600 ve exr46 hakkında ...

exr 46 da ritim çagırmak siparişle geliyor...numarasını yazcacan sonra yes diycen sonra start exr 40 vardı bende aynı özellikleri..ama g600 de ritim tuşuna bastınmı o ritim çalar 8 tane hafızası olan yerler pratik....

Zafer abi affına sığınarak sana bir şey daha sorucam roland exr 46 nın tutulmamasının sebebi neydi ben daha amatörüm klavyede ama merak ediyorum şimdi bazıları tartıştığı alete bak diyecek ama herkes kendi çapına göre takılır (maddi imkanlar)

Zafer abi affına sığınarak sana bir şey daha sorucam roland exr 46 nın tutulmamasının sebebi neydi ben daha amatörüm klavyede ama merak ediyorum şimdi bazıları tartıştığı alete bak diyecek ama herkes kendi çapına göre takılır (maddi imkanlar)

kullanım zorluğu saund zayıflığı,üzerinde ritim yazılamaması,
bu işlerde profesyonel olan arkadaşlar bu işlerden ekmek yiyen piyanistlere gelmez bu org,korg pa800 80 500tr 55tr or gibi orgların çok altında kalıyo,geri kalanını anlamışsındır umarım,parasına göre güzel org,zaten saydığım klavyelerle kıyaslamıyorum,bu orglar varken exr46ya kimse bakmaz demek istiyorum,yanlış anlaşılmasın

Moderatör tarafında düzenlendi:

her sey cok güzel yazılmış fakat sunuda unutmamanız gerekiyor roland ı küçümseyenler korg a bir org parası kadarda tamir ücreti veriyorlar pa800 cüler bunu iyi bilir lütfen cihazlar konusunda yorumlarınızı zarar vermeden yapın şunuda asla unutmayınki roland remler ve arızalar konusunda korg dan daha kalitelidir.....

kardeşim rolandı kullananda yazıyor kulanmayanda bende exr 46 var kullanımıda gayet kolay 200 adet user hazırlıyorsun bunlarıda 1-2 tuşa basarak çağırabilirsing 600 de 8 hafıza var exrde 200. ayrıca her user e 8 ses 1 dual ses ve 1 split ses atayabiliyorsun max 175 ritim alıyor ve hafızası çok az sadece 2 mb. bu sorunuda arkadaşlardan bazıları bir cihaz takarak çözdüklerini söylüyorlar ben yapmadım ama sıkıntıda yok hangimiz bir düğünde 175 ritim kullanıyoruz.!!! fiyatıda çok uygun ama herşeye rağmen paran varsa gw 8 almanı öneririm..