• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

roman havaları akorları yardım!

Cevap: roman havaları akorları yardım!

ramazan kardeşim.çalmak istediğin roman havalarının sözleri ve akorları nette bulmak mümkün.ordan sözleri ve nerde hangi akorlara basıldığı belli zaten.her şarkıyı ii ce akorları basmayı öğren mesele kalmaz.ama önce akor ları öğrenmen lazım tabi.bir de bir yanlışı düzelteyim.hiçbirşey eğitimsiz olmaz.pratik çalmayla sadece idare edersin.ama eğitimini alıp pratikle birleştirirsen başarıyı yakalarsın.iş pratikle olsaydı üniversite okuyup mühendis olmaya gerek kalmazdı.gerçi piyasadaki ustaların çoğu malum mühendisten ii bilirim derler ama depremde yaptığı bina yıkılınca allahtan derler.mesleğim icabı bu olaylara canlı şahit olduğum için örneği böyle verdim.çalışmalarında başarılar dilerim...

yav kırıcılık falan yok zate canım kardeşim.......herşey seviyesizleşmiş.düğünler şerefsiz çiftetelli ile başlar ve biter burda adapazar da.........onu anlatyom. ya da laz üç ayakla. müzisyen zate yok.koy elini bi akor a yakala piçbenderi sora klavyem şöle böle
...görmüyomusun koskoca site
....partisyon soran 3-5 kişi
nota dan kimsenin haberi yok. mp3 laptop tan çalarlardı şimdi hepsi orgların için de.ben de tarih öğretmeniyim.. bu yüzden de bıraktım düğünleri zaten. kültür erozyonu herşeyi götürmüş.örenmek isteyen zate yok.kırıcı olmask bana zate yakışmaz sora neden kırıcı olayımki. herkez ekmek derdin de ... benim deyişimle yeyim notayı partisyonu.heeeeeeeeeeeeeee
ben öle çalmam diyosan saygım sonsuz. boş ver diyosan da öle .

3 tane ritm yapıp set hazırlayan para peşin de zate.durum böle olunca da arkadaşımız akor soryo işte ....roman havalarının partisyonlarını yapacak varsa buyursun zate öperim ellerini. ama ne gerek var ...org zate çalyo.

Hocam bende ADAPAZARLIYIM, Yaklaşık 1 senedir orgla haşır neşirim.. yamaha a1000 ile başladım, şu anda PA80 kullanıyorum, evde kendi çapımda yada arkadaşlar arasında eğleniyorum.. Söylediğin her kelimeye sonunda dek katılıyorum, çok haklısın.. Bana bu işi (en azından akor basmayı) gösterebilecek, öğretebilecek bir tane adam bulamadım koca adapazarında.. Hiç kimsenin nota bilgisi yok, haliyle o zaman akor basmayı da bilmiyorlar.. Ama ben ciddi manada nota iblgim olmamasına rağmen evde takılırken dahi doğru akorları basmaya çalışıyorum.. Ama işte hep kulak, bilgi yok.. :(

hiçk imse derken herkes değil çok değerli müzisyenler var sen dek gelmemişsin de ondan.sevyesiz allah ne verdiyse çalan düğüncülerden pavyoncular dan dersen tamam. ama ben gibi olan herkes sana armoni ve akor konusun da yardım edecektir.bana ulaş o zaman.şimdi adapazar da herkes pa800 ve pax2 nin arkasın da eller aşağıda öle bakıpdururlar.....ama bu işi bilen arkadaşlarda dolu ... özellikle arayıp bulmalısın.akor basma işine gelince ben yardım ederim sana ve hiç de erinmem.

istersen tlf ve adresimi hemen verebilirim.gel bak ne adamlara yardım ettim gözünle gör.

abilerim sağolun.
yorumlarınız sayesinde bu işin ne kadar uç noktasında gezindiğimin farkına vardım.ben üç beş kuruş para biriktirip, müzik kulağıma güvenip, internetten izlediğim videolardanda destek alarak bir org aldım.5 senelik bir mazisi var. ne nota bilirdim ne akor.hala da bilmiyorum.Alllaha şükür yaptığım müziktende zevk alıyorum.kendimi dinletebiliyorumda.
eğitim mutlaka şart mutlaka öğrenme peşinde koşulması gerekir ama okulumdaki bir müzik öğretmenimdende duymuş olduğum şu sözü paylaşmadan gidersem içimde kalır.

"alaylılar herzaman daha iyidir."

Öğretmenin öyle diyorsa ki en sonuncusu en önemlisidir.
O zaman hangi karar, ye veya nerden çalıyorsan onun akorunu bas, başka hiç bir şey yapma. Diğer elinle solo yap olur biter. O zaman akorlar uçmaz. Veya kulanğına hoş gelen sesi sol elle bas. öyle kalsın. İlle de sol elle bir şey yapmak istiyorsan yalandan basar gibi yap, ne diyebilirim.

Zaten biz boşuna kafa patlatmışız halen de patlatıyoruz. Bizim işimiz gücüz yok boşta olduğumuz için öyle minör major gamlarla uğraşıp duruyoruz. Akorlar desen öyle. Zaten beğenen yok bizi.

Yolun açık olsun. Keşke yardımcı olabilsek. saygılarımla.

"alaylılar herzaman daha iyidir." Yanlış yerde, yanlış zamanda ve yanlış amaçla kullanılmış bir söz... Hele bir müzik öğretmenine hiç mi hiç yakışmayacak bir söz... Bunu, "Belli teknikleri öğrenmene gerek yok. Kulaktan çalman yeterli..." demek için kullanmışsa, ben onun müzik bilgisinden de öğretmenliğinden de şüphe ederim doğrusu... Bence müziği öğrenmek istiyorsan Bona ve Müzik teorisinin temellerini öğrenmelisin. Minör akorla majör akorun farkını bile bilmeden, nasıl müzik yapabilirsin ki... Tabi ki yapılır ama ancak seni ve bu işi bilmeyenleri tatmin eder. O yüzden hem teoriyi hemde pratiği birlikte götürmelisin. Klavye için ise ikili nota yazılımını, yani sağ el için Sol anahtarlı ve sağ el için de en azından Fa anahtarlı nota okumayı öğrenmen gerekir. Bu iş için yazılmış bir sürü harika metod var. Yeter ki öğrenmeyi iste. Kolay gelsin.

hiçk imse derken herkes değil çok değerli müzisyenler var sen dek gelmemişsin de ondan.sevyesiz allah ne verdiyse çalan düğüncülerden pavyoncular dan dersen tamam. ama ben gibi olan herkes sana armoni ve akor konusun da yardım edecektir.bana ulaş o zaman.şimdi adapazar da herkes pa800 ve pax2 nin arkasın da eller aşağıda öle bakıpdururlar.....ama bu işi bilen arkadaşlarda dolu ... özellikle arayıp bulmalısın.akor basma işine gelince ben yardım ederim sana ve hiç de erinmem.

istersen tlf ve adresimi hemen verebilirim.gel bak ne adamlara yardım ettim gözünle gör.

Hocam özelden mesaj attım.. tşk ederim ;)