• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ronald G600 koma yardım

emreyusuf55

**Müzik**
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
SAZ
selam ustadlar yeni ronald g600 aldım ama bir turlu istedigim komayı veremedim bunu bana videolu anlatan arkadas olursa cok sevinirim yazı ile yazılanları denedim olmadi birde sunu sorayım userde ritimler yuklu iken yenisini yuklemek icin onları silmekmi lazım yoksa direk ustune yazıyormu G600 tadi bir baska :) yardımlarınız icin simdiden tskler

Cevap: Ronald G600 koma yardım

hayırlı olsun g600 de koma olayı deveyi hendekten atlatmak gibi birşey bende yeni sattım aleti model yükselttim satmasaydım anlatırdım video da çekerdim başka siteden alıntıdır bunu oku saygıdeğer arkadaşım sen eğer kısa yoldan komasız olmasını istiyorsan seslerin : yapacağın şey sesleri komasız yapıp kayıt etmek mesela A serisi komalı sesler olur B serisi komasız. peki g600 de nasıl koma ayarı yapacaksın. onuda anlatayım. Arkadaşım şimdi org açık kullanıyorsun. Örneğin kullandığın ses ''klarnet'' bu ses komalı. sen bunu komasız hale getirmek istiyorsun. f2 tuşna basıyorsun sonra tekrar f2 tuşuna basıp ''tune'' menüsüne giriyorsun.sonrada sol taraftaki ''page(sayfa)'' tuşundan 2. sayfaya geliyorsun.(alttaki tuşa 1 defa bas yeter). sonra ekranda gelen menü şu olacak (soldan sağa): coarse (altında 0 yazar veya sese göre değişir), fine (altında 1 yazar veya sese göre değişir), Assign (altında off yazdığında koma iptal demektir, up1-2 yazıyorsa sadece sesde koma vardır, all yazıyorsa alt yapıda ve sesde koma vardır sen komayı assign'i off yaparsan iptal edersin.) note (altında Ab A Bb C C# D Eb E F F# G yazar. şimdi bunlardan hangilerine koma vermek istiyorsan -53 yapman yeterli. ama koma vermek istemediğin ses 0 olmalı. mesela en çok kullanılan düzen mi düzenidir. bu düzende sadece C# ve F# -53 yap yeterli. ama senin kullandığın düzen farklı ise bu düzenide ancak şöyle anlarsın.tek tek hepsine bak hangisine koma verilmiş ise sende istediğin sese böyle koma verebilirsin. örneğin sen başka komada olan bir sesi kendi tarzındaki komaya almak istiyorsun. bu durumda hemen hepsini 0 a getirip kendi komanda hangisi -53 ise[bu bazı seslerde -55 -50 ... olabilir] ona koma vermen yeterli.

ustadım bilgilerin icin tskler bende pa60 var ama ronald ın sesi bir baska o sebebten aldım ilk orggumdu hosuma gidiyor tek derdim koma su an bunu halledersem rahatlayacam anlatılanları cok yaptım olmadı birde senin dedigin gibi denerim bilgilerin icin tskler

-- Önce g-600 de verdiğin transpoze ve KOMALARIN ALETTE KALICI OLMASI İÇİN MUTLAKA ....menüden PROTEC i OFF yapmalısın...

-- Sonra istediğin sese komanı ver .. vereceğin transpoze de varsa onuda ver.. sonra istediğin banka WRİTE nin üstüne bi elin basılı tutarak yükleyeceğin USER programına yükle ( mesela USER 11 ve ya 12 gibi..) sonra elini basılı tuttuğun WRİTE den cek..sonra orgunu her açıp kapattığında o sesde verdiğin koma ya da transpoze karsına çıkacaktır.. cok kolay kullanımlı bi alettir........

Moderatör tarafında düzenlendi:

-- Önce g-600 de verdiğin transpoze ve KOMALARIN ALETTE KALICI OLMASI İÇİN MUTLAKA ....menüden PROTEC i OFF yapmalısın...

-- Sonra istediğin sese komanı ver .. vereceğin transpoze de varsa onuda ver.. sonra istediğin banka WRİTE nin üstüne bi elin basılı tutarak yükleyeceğin USER programına yükle ( mesela USER 11 ve ya 12 gibi..) sonra elini basılı tuttuğun WRİTE den cek..sonra orgunu her açıp kapattığında o sesde verdiğin koma ya da transpoze karsına çıkacaktır.. cok kolay kullanımlı bi alettir........

ustad bilgilerin icin cok tsk ederim ama bunu videolu anlatım yapsan cok memnun olurdum baya yerini cözdum ama bu koma yeri beni bitirdi cok severim aleti 2 ci alet olarak aldım sesine doyum olmuyor ama koma işi ayrı bir dert :(

ustad bilgilerin icin cok tsk ederim ama bunu videolu anlatım yapsan cok memnun olurdum baya yerini cözdum ama bu koma yeri beni bitirdi cok severim aleti 2 ci alet olarak aldım sesine doyum olmuyor ama koma işi ayrı bir dert :(

kardeşim biraz gerçekçi olalım....
1- elimde g-600 um yok...
2- ve olsa bile sırf senın içinde ( tanımadığım biri için ) işimi gücümü bırakıp video çekecek halim de yok...
3- onun için orgunuda onune koyup benım yazdıklarımı okuyarak denersen cok kolay yapıldığını göreceksin................. ve haaaa...bumuydu ya cok kolaymış diyeceksin.......

arkadaşım bu kadarda yapma hazırclık iyideğil azcık kurcalaaleti bozmazsın kurcalamzsan hiç birşey öğreemezsin

sizden insan gibi bir sey istedim yaparsanız yaparsınız yapmazsanız kırıcı olmayın lütfen ferit bey senin işini gucunu bırakıpta bana video yapmanı isteyen yok senden kırıcı olmayın yardım edersiniz etmezsiniz o sizin kararınız ama yorumlarınıza dikkat ederek yapın beni tanıyan tanır nasıl bir insan oldugumuda bilir biz insanları tanısak ta tanımasakta yardımdan kacan insan degiliz yardımlarınızada gerek yok

arkadaşım bu kadarda yapma hazırclık iyideğil azcık kurcalaaleti bozmazsın kurcalamzsan hiç birşey öğreemezsin

ya güzel kardeşim soruna ne güzel ve hemde çok çok açıklayıcı sekılde cevap almışın... niçin hiç uğraşmıyorsun... edirneli arkadaşın dediği gibi biraz uğraş ve hiç korkma aletin bi tarafı falan da hiç bozulmaz...

-- sen biraz ugrassan dersin ki surayı soyle yaptım..burayı böyle yaptım sonrasında gerisi olmadı falan de de.. geri kalanını sana tarif edelim...elimizden gelecek başka bir sey yok..........