• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Rosa Alışveriş Merkezi Hakkında

DoHaVO

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
M-Audio Axiom-49 - FL Studio 10
Şimdi abilerim bugün bize bi eleman geldi bayan bize bi hediye kartı verdi.Bunlardan herhangi birisinin içinde hediye var dedi seçin birini dedi.Annemde seçti bikaç dakka sonra başka bi eleman geldi pakedi açtı içinden hediye çıktı..Sonra zarfı açan eleman bize toplam 3 tane malın özelliklerini açıkladı sonra fiyatını falan söyledi annemde süpürgeyi seçti...2-3 dakika sonra süpürgeyi getirdiler..Benim pek kafama yatmadı bu olay gözüm tutmadı, annemde sevinmişti bişey demek istemedim..

Neyse..Sonra internetten biraz araştırma yaptım başka bi eleman bunların mağduru olmuş olay aynen şu şekil:

ROZA ALIŞVERİŞ MERKEZİ Satılan Malı Almıyorlarmış!
Bir yakınımı Roza Alışveriş Merkezinden gelen eleman ziyaret ediyor. Bir süpürge satıyor. Süpürgenin fiyatının 80.00 TL olduğunu söylüyor. Bilinçsiz bir tüketici olan müşteri senetleri kontrol etmeden imzalıyor. Ve malın fiyatının 380.00 TL olduğunu eline tutuşturulan bir karton parçasında görüyor.

Karton parçasında şöyle de bir not var "Satılan mal geri alınmaz ve değiştirilmez."
Tüketici fiyatı görünce hemen firmayı arayıp iade talebini iletiyor. Alınan cevap "İstersen polise ver"oluyor. 29 Temmuzda olan olay için ben bugün aradım. Tüketici kanunundan söz ettim. 7 günlük sürede geri almak zorunluluğunu söyledim.

"Mal satın alınırken yanında mıydınız? Madem tüketici kanunlarına vakıfsınız o zaman geri verin de görelim!" gibi sözlerle karşılaştım. Gerekirse suç duyurusunda bulanacağım. Acil çözüm rica ediyorum.

Eğer böyle bişey olursa ne yapmalıyız hukuki olarak zor yollada çözülür ama bize yakışmaz.?Lütfen yardım ederseniz sevinirim..Saygılar.

Cevap: Rosa Alışveriş Merkezi Hakkında

öncelikle senetleri imzaladınızmı.?

imzalamamışsanız sorun yok eğerki imzaladıysanız ürünü 1 hafta içinde iade etme hakkınız var.. satın almış olduğunuz ürünün mutlaka faturası vardır ve olmalıdırda.. 1 hafta süresini iyi kullanın.. eğerki baktın olmuyor.. emniyete gidip sahtekarlar tarafından dolandırıldığınıza dair ifade verip ikaz ettirin..

ülkemizde çok dolaplar dönüyor...

buna karşın ne aldığını bilen neye imza attığının farkında olan insanların başı daha az ağrıyor..

Senet yoktu abi..

korkulacak bir durum yok o zaman...

bizim başımıza böylr bişey gelmişti.Annenm imzalamış senedi.Eve geldik süpürge durumu anlattı bayağı köklemişler tabi.Hemen iade için aradık alamayız dediler.Bizde iyi o zaman mahkemede görüşürüz dedik ve kapattım.Hemen en yakın tüketici hakları yazahanesine gittim.10tl karşılığında dilekçe yazıldı.ordaki yetkli 10 gün içinde kapğınıza kadar gelip senetleri iade edip süpürgeyide alıp giderler dedi.5 gün sonra adamlar geldi suratları beş karış sanki dövecekler adi dolandırıcılar.Aldık senetleri verdik süpürgelerini.Annem biraz bağırdı arkalarından ama gittiler hemen.Yani dikkatli olmak lazım.Kimse kimseye bedava bişey vermez bu devirde.Sonradan gelip imza attırabilirler dikkat edin..

hmm teşekkürler iyi oldu taktik aldığım.

bugün bu olay annem ve benim başıma geldi.çorluda 9.roza alışveriş merkezi açılağı için broşür dağıttıklarını sölediler.ilk önce bi adam geldi broşürü bıraktı ardından 5 dk sonra bi bayan geldi.anlattı baya 20 dk falan.saat 10.00 civarlarında zaten uyku sersemiyiz.o kağıdı actı ve blendır kol saati kazandınız yanında süpürge falan dedi ama süpürge için 740 tl dedi.biz daha işi uyanmadık.10.09.2011 de açılcak kol saatlerinizi orion avmden atasaydan alabilirsiniz dedi kadın.ismine bide rana dedi. karşı komşumuza kader demiş.komşumuz Allahtan numarasını almış.bizden ne bir t.c nosu, ne bir kimlik vs. hiçbirsey istemediler.sadece satış sözleşmesi dedikleri kağıda adres tel nosu ve imza aldılar.Çıkarkende ürün değişimi yapıyoruz bir hafta içinde ama geri iade almıyoruz dediler ve gittiler. arkalarından uyandık işi ama çoktan gittiler.bi indirim kartı bıraktılar üzerinde numara yazıyor aradım irfan izci diye bir adam açtı.beyfendi bu şekilde sabah geldiler fakat bize ne bir senet nede satış sözleşmesi denen şeyin bir nüshası bırakılmadı ve fatura verilmedi nasıl bir iştir bu dediğimde adam size indirim kartı bırakılmadı mı diyor evet diyorum bırakıldı ama fatura yok dediğimde akşam üzeri elemanlarımız geliyorlar dağıttıkları ürünlerin faturaları burda kesilip adresinize ya ptt yolu yada kargoyla gönderiliyor dedi.ne zaman fatura elimde olur diyorum 2 güne kadar elinizde olur diyorlar.ve adam verilen ürünleri geri almıyoruz diyor.verdiğiniz ürünün sitesinde 569 tl yazıyor siz bize 740 tl diyorsunuz.bize bu şekilde söylenmedi dediğimde ısrarla söylenmiştir dedi.tamam bir problem çıkarsa dedim.adam bana zamanında ödemelerinizi yaparsanız sorun çıkmaz diyor.nasıl bir küstahlıktır anlamadım.ve bütün mahalleye yapılmış bugun akşam üstü öğrendim komşulardan.komşumuz bugun akşama kadar karakol savcılık dolanmış.polisler bile dolandırılmışsın abla deyip ilgilenmemişler ve yönlendirme yapmamışlar.komşu merak edip kol saatlerini sormaya gitmiş orion avm'ye.böyle bir anlaşmamız yok dolandırılmışsın abla demiş.sabahtan beri sinirlerim tepemde.ne yapmam gerekiyor bilmiorum.beynim durdu sabahtan beri.

bizede oriondan alabilirsiniz dedi dur bakalım hayırlısı bende Çorluda oturuyorum.

Ne yapmayı düşünüosun peki?

bence yapılacak şey bellidir.kötü örnek olmak gibi olmasın ama mahalle sakinleri toplanacaksınız.o firmanın asıl sahibi kimse "kardeşim ya bu senetleri geri vereceksin ya da olacaklardan biz sorumlu değiliz" diceksiniz.kabul etmezlerse topluca adamın mağazayı dağıtacaksınız.polis de bişey yapamaz.onlar ancak bu dilden anlarlar.o zaman nasıl yola geliyolar görün...test edildi onaylandı ;) çok geçmiş olsun tekrar.öncelik hukuk yoluyla halletmeye bakın tabiki.baktınız hukuktan cevap yok, böyleleri ancak bu dilden anlarlar...