• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Satılık Yamaha A2000 - 15 Günlük - Sıfır

Cevap: Satılık Yamaha A2000 - 15 Günlük - Sıfır

ben bu fikre katılmıyorum daha önce or700 kullandım ve a200 ile arasında pek fark yok sadece yazılımsal bir iki yenilik dışında kasa klavye tamemen aynı ve lavyesi çok kötü bir hafta içinda tıkıtı sesleri gelir 3 ay sonra gevşer cacık olur
teknolojiden bahsetmişsiniz pa80 hiç aklınıza gelmiyormu ne teknolojisi pa80 de sx3000 kadar bile teknoloji yok ama iş yapıyor yamaha a1000 nin bile yazılımsal elektronik teknolojisi pa80 ve sx3000 den daha iyidir malesef müzik sektöründe iş yapan özellik aletin sound kalitesidir ayrıca sx3000 şu anda malzeme kalitesi ve sağlamlık tuşe kalitesi olarak tartışılmazdır ben yamaha a1000 ve sonrasında or700 aldım kullandım gerçekten kullanımı çok kolay ve zevkli aletler bunlar a2000 ninde öyle olduğu şüphesiz sx3000 nin şanssızlığı malesef işten anlayan birazcık prof kişilerin elinde olmamasıdır bunu kullanacak kişi hiç olmazsa kendi ihtiyaçların karşılayacak bilgi beceriye sahip olmalıdır ve bu yüzden bu aletin hakkı yeniyor ve sx3000 almayı düşünen arkadaşlar bunu dikkate almalıdır hem sonradan satamazsınızda piyasasıda yok acemiler zaten almaya cesaret edemez etmemelidirlerde bunun için müşteri potansiyeli zaten azalıyor.....benimde en sevdiğim konular bu org kıyaslamaları cevap yazmak güzel oluyor:)
bu arada bende benim baba sx3000 nin yanına bir yedek alet almayı düşünüyorum a2000 olabilir seneye nasıl olsa fiyatı 2000 liraya falan iner:)

bu arada sound çıkışı ile alakalı bir fıkra var ya vücuttaki organlar en önemli organın kendisi olduğunu söyleyince g..t kendini sıkınca hepsi pes etmiş işte orgtaki soundda böyledir bir alette sound yoksa hikayedir o orgla ancak evde müzik yapılır trigovina arkadaşımızda belirtiyor zaten sounduna alışamamış yani beğenmemiş bütün mesele bu işte

İyi akşamlar Ümit.Nasılsın?İyisindir umarım :)

Dostum , A2000 şu an üç bin beşyüz TL civarında satılmıyor mu? Bir yılda o kadar düşeceğini sanmıyorum.Hele bir de cihaz üzerine çalışmalar yapıldıkça fiyat daha bir yapışkan olacaktır ; Bir de OR700 var tabi.Eğer "A2000"ler o fiyatlara inerse "OR700"leri hiç düşünemiyorum.Zaten ikinci elleri çok iyi değil... :eek:

Selâmlar...

Ümit hocam, bana göre korgta da sound yok ama piyasası ortada. Herşey sound değil. Pa80 in üzerine kaç org çıkardı korg. Üzerinde çalışma yapılan her alet mutlaka bi piyasa yapıyor kendine. SX3000 her ne kadar sound olarak çok iyi olsada ben A2000 ile değişmem. Malzeme kalitesinden bahsetmişsiniz, ben yamahanın arıza yaptıını da duymadım. Kişisel tercihim nedeniyle satıyorum A2000i. Bu alet kötü demek anlamına gelmiyor..

ben bu fikre katılmıyorum daha önce or700 kullandım ve a200 ile arasında pek fark yok sadece yazılımsal bir iki yenilik dışında kasa klavye tamemen aynı ve lavyesi çok kötü bir hafta içinda tıkıtı sesleri gelir 3 ay sonra gevşer cacık olur
teknolojiden bahsetmişsiniz pa80 hiç aklınıza gelmiyormu ne teknolojisi pa80 de sx3000 kadar bile teknoloji yok ama iş yapıyor yamaha a1000 nin bile yazılımsal elektronik teknolojisi pa80 ve sx3000 den daha iyidir malesef müzik sektöründe iş yapan özellik aletin sound kalitesidir ayrıca sx3000 şu anda malzeme kalitesi ve sağlamlık tuşe kalitesi olarak tartışılmazdır ben yamaha a1000 ve sonrasında or700 aldım kullandım gerçekten kullanımı çok kolay ve zevkli aletler bunlar a2000 ninde öyle olduğu şüphesiz sx3000 nin şanssızlığı malesef işten anlayan birazcık prof kişilerin elinde olmamasıdır bunu kullanacak kişi hiç olmazsa kendi ihtiyaçların karşılayacak bilgi beceriye sahip olmalıdır ve bu yüzden bu aletin hakkı yeniyor ve sx3000 almayı düşünen arkadaşlar bunu dikkate almalıdır hem sonradan satamazsınızda piyasasıda yok acemiler zaten almaya cesaret edemez etmemelidirlerde bunun için müşteri potansiyeli zaten azalıyor.....benimde en sevdiğim konular bu org kıyaslamaları cevap yazmak güzel oluyor:)
bu arada bende benim baba sx3000 nin yanına bir yedek alet almayı düşünüyorum a2000 olabilir seneye nasıl olsa fiyatı 2000 liraya falan iner:)

bu arada sound çıkışı ile alakalı bir fıkra var ya vücuttaki organlar en önemli organın kendisi olduğunu söyleyince g..t kendini sıkınca hepsi pes etmiş işte orgtaki soundda böyledir bir alette sound yoksa hikayedir o orgla ancak evde müzik yapılır trigovina arkadaşımızda belirtiyor zaten sounduna alışamamış yani beğenmemiş bütün mesele bu işte

Şimdi sayın üstadım bi aleti hakkında yorum yaparken o aleti en az bir iki sene kullanmak gerekir.A2000 'i özellikle yamahayı öyle bi yerden yere çalmışsın ki bence ketron fanatikliği yapıyosun hiç kusura bakma.Ben 15 senedir müzisyenim ve kendi yöremin en iyilerinden biriyim yamaha pratik şirin aletler falan derken sanki oyuncakmış gibi lanse ediyosun bence yanlış.Ketron SX3000 madem bu kadar profesyonel bi alet neden 2. eli yamaha psr 0r 700 V2 plus tan düşük gidiyor??Her neyse sen A2000 ne kadar kullandın ki aleti bu kadar yerebiliyorsun?Ben sx3000 i bi kere dinledim beğenmedim ritimleri çok basit geldi ama yinede kötülemedim kimseye hatta bazı mesajlarımda pa500 den iyidir falan dedim.Bence yorum yaparken biraz daha dikkatli ve daha sonra ya aslında öyle değilmiş demeyeceğimiz yorumlar yapalım zira yeni genişletme sesleri çıkınca tükürdüğümüzü yalamak zorunda kalmayalım..
Saygılar

ketronun sound na laf yok ritim sıkıntısı var okadar yoksa ne korg ne yamaha ketronla kıyaslanacak klavyeler değiller ketronun zararı kendine biraz yeniliğe açık olupta aletleri kullanıcıya açsalar neler olurdu görürdük malesef iş bilenler ketronda kalıyor hazırcı kesim korg ve yamaha etrafında dönüyor olay bundan ibarettir artı olarakta belirteyim gelmiş geçmiş en gattar en sağlam klavyedir bunu inkar eden zaten kendinden şüphe etmelidir...saygılarımla...

ketronun sound na laf yok ritim sıkıntısı var okadar yoksa ne korg ne yamaha ketronla kıyaslanacak klavyeler değiller ketronun zararı kendine biraz yeniliğe açık olupta aletleri kullanıcıya açsalar neler olurdu görürdük malesef iş bilenler ketronda kalıyor hazırcı kesim korg ve yamaha etrafında dönüyor olay bundan ibarettir artı olarakta belirteyim gelmiş geçmiş en gattar en sağlam klavyedir bunu inkar eden zaten kendinden şüphe etmelidir...saygılarımla...

Evet hazırcı kesimiz biz Ben,Salim,Batuh ve adını hatırlamadığım ama paylaşımı çok olan bir çok yamahacı.Hazırcı olduğumuz için sx3000'e ritim yokmu diye ağlıyoruz hep birlikte :D
Saygılar

Bana göre de tam tersi. İşi bilenler ketronda kalsaydı ketrona daha fazla ritim yazılırdı. Ancak alet sample yönünden kullanıcıya kapalı olduğu için işi bilenler pek üzerinde çalışmak istemiyor. Umarım Audya'da bu sorunlar yaşanmaz..

Valla Ben kararsızım sizden kararımı netleştirmenizi istedim lakin görüyorumki sizin yorumlarınız beni dahada bir kararsız kıldı :) sonuç olarak şöyle diyebilirmiyiz SX3000 de alsam A2000 de alsam pişman ommam demi ? O zaman bu hafta sonu almaya gidiyorum artık iki aletide yakından dinleyeceğim hangisi olur bilemem ama hangisi olursa olsun beğeneceğimden eminim sizin yorumlarınızdan bunu çıkardım ikiside güzel alet.

evet ikiside güzel çirkin diyen yok zaten de ketroncular bu karşılaştırma konularıda bayağı bi hassaslar nedendir bilemedim.Hangisini alırsan al memnun kalacaksın.Şimdiden hayırlı olsun.