• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

sayın can başar

sadoza2010

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
sayın can başar hocam

öncelikle başarılarınızın devamını diler
saygılarımı sunarım
size bir kaç sorum olacak 1 ay önce or700 plus sıfır org aldım
1= edi zurna la karar çalıyor bunun tonunu sol yapınca transpoze -2 ses koması kayıyor bozuluyor açıkçası edi zurnayı diyer tonlara re do mi nasıl ayarlıyoruz
anlatırsanız sevinirim
mesala pidch bend aşağı yukarı kaydırdıkça tüm tonlarda edi zurna çalıyor
ama akor tonu tutmuyor
2=or700 pluslar çipe atılan sampler sesleri okuyor dışardan ses okumuyor isteğe ozel sample yapıp çip deşimi yapıyormusunuz. oluyorsa maliyeti nekadar olur
cevabınızı sabırsızlıkla beklıyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: sayın can başar

edi zurna çiplere girerken tüm detoneliğinden kurtuldu. Ki biz de bizzat ritimler yazdık ve bu aleti kullandık. Hİç bir şekilde koma kayma gibi bir durum söz konusu olamaz.

videolu ya da mp3 şeklinde bir demo koyarsanız dinlemek istiyorum. Sıkıntı nerde belli olur o zaman.

Edi Zurna da koma yok bence burada yanılıyorsunuz.Eski halinde vardı ama kaldırıldı.
O yüzden hangi tonda kullanacaksanız ilgili koma ayarlarını açmanız gerekiyor.
Bu konuda yanılmam mümkün değil çünkü edi zurna üstünde tam 1 hafta çalıştım ve rüyalarıma bile konu oldu.Kesinlikle koma yok dolayısıyla transpose aktif bile olsa paralel değişir ton o yüzden koma panelinden çalacağınız parçanın koma ayarlarını yapmanız gerekiyor.

Aslında edi zurnaya hiç dokunmadan programlayacaktım ama başta utar müzik olmak üzere bir çok müzisyen arkadaş komaların kalkmasını istedi ve beni ikna ettiler.
Benim için fark etmezdi en azından şu haliyle transpose fonksiyonu doğru çalışıyor.
Bence bir daha bakın veya başka kullananlara danışın.

Bu model için başka proje yapmam artık mümkün değil çünkü projeler için oluşturduğum development sistemini imha ettim ve ayrıca her zaman söylediğim gibi,izinsiz yapamam ve artık izin de verilmez çünkü piyasada artık daha yeni bir model var.

edi zurna halayda mukemmel otesi bişey.yapılan emek ortada tesekkurler can bey

hocam oncelikle verdiniz cevaplar için çok teşekkür ederim
ama dediğim gibi diyer enstürüman seslerinde transpozeyi -1 den-12 ye denedim ses bozulmuyor ama edi zurna transpoze sıfırken super çalıyor ama - 1 ve -12 bozuyor birde +5 de ses ii çıkıyor benim sesim transpoze - 5 de iken rahat okuyabiliyorum edi zurna transpoze - 5 de çalmıyor düzgün en kısa zamanda video çekip yolluyacam ya ben yanlış yerden çalıyorum ki diyer enstürümanlar neden sesleri bozulmuyor anlamadım
şimdiden teşekkürler

kardeşim -5 e al transpozeyi oktavı +1 yap?