• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ses kayıt ve sahne sistemleri

Cevap: Ses kayıt ve sahne sistemleri

Arkadaşlar, evde kullanacağımız kayıtlarda önereceğin mixerler hangileridir?Bende preamp olarak Behringer XENYX-802 var.Memnunum da daha iyi bir şey alsam diyorum ileride.Mixerlerde MEKSE diye bir marka var.Kullanan var mı?900-1.000 TL fiyat aralığında neleri beğeniyorsunuz?Biraz daha para ekleyip Soundcraft mı alsak, ne yapsak.Para olsa da iyi bir dijital mixer bulsak.Bir de benle ilgili olmasa da meraktan bir şey sorayım.Novation marka midi klavye aldı bir arkadaş.Bu markanın ürünleri için ne dersiniz?

Açtığım bu konu ilgi görmüş.Bu yüzden hem bir soru daha ekliyorum hem de konuyu güncelliyorum.

Biz compressor olarak Cubase ve ilgili plug inleri kullanıyoruz.Daha iyi bir ses kaydı için compressor cihaz alsak durum değişir mi?

Bence hiç gerek yok.Bu tür cihazlar hatırı sayılır meblağlar içermektedir.Eğer stüdyo albümü çıkarmak niyetinde değilseniz tabiki...Bir çok plug-in mevcut ve compresör sorununuzu bunlarla çözebilirsiniz..

T-Racks,BlueTube gibi plug-in'ler örnek olarak verilebilir...

Bence hiç gerek yok.Bu tür cihazlar hatırı sayılır meblağlar içermektedir.Eğer stüdyo albümü çıkarmak niyetinde değilseniz tabiki...Bir çok plug-in mevcut ve compresör sorununuzu bunlarla çözebilirsiniz..

T-Racks,BlueTube gibi plug-in'ler örnek olarak verilebilir...

Doğrudan plug in ismi vermen çok iyi oldu üstadım.Hemen bir şey daha ekleyeyim:

Kayıtlarımızda biz enstrüman kablosu yönünden ucuza kaçıyoruz.Acaba markalı alsak dip sesi biraz kurtarma ve kaliteyi artırma durumumuz olur mu?

Kesinlikle evet.Özellikle Çin malı kablolardan uzak durmak lazım.Zaten eğer uzun yıllar müzikle uğraşacaksak kaliteli kablo almak daha ekonomik olacaktır kalitesiz kablolar sorun çıkarıp yenisini almak durumunda kaldığımızda astarı yüzünden pahalıya gelecek...

Faydalananlar olur diye konuyu güncelliyorum.
Konu epey eski. Değişen ve gelişen markalar oldu. Son dönemde hangi işiniz için hangi markayı tercih ediyorsunuz? Ben bir tane ekleyeyim:
Pop filter olarak Eralpro'nun bez materyal kullandığı bir ürününü tercih edeceğim. Aslında performansını merak ediyorum. Daha paketten bile çıkarmadım. Bilgisayarımı değiştirince Creative ses kartımı satıp Steinberg UR 44 aldım. İyi bir kayıt yaparsam fikrinizin olması için buraya atarım ama zaten sitede bu kartı kullanan vardı.