• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ses sistemi hk. Önerinize ihtiyacım var.Lütfen.

Ses sistemi derken,
Telefona direkt olarak ses kartı ile kayıt yapıyorum.
Boss ve5 pedal ve jefe 2500 mikrofon pa600 klavye.

Youtuberların sesi gibi çıkıyor. boru gibi. Fakat biz sohbet etmiyoruz ki , şarki söylüyoruz yani efect olur delay reverb vs.

Aslında dış ortamda gelen ses olması gerektiği gibi.

Ortam kaydı

Ses kartı ile direkt kayıt.

Anormallik yokmu arkadaşlar sizce de..

Ses sistemi derken,
Telefona direkt olarak ses kartı ile kayıt yapıyorum.
Boss ve5 pedal ve jefe 2500 mikrofon pa600 klavye.

Youtuberların sesi gibi çıkıyor. boru gibi. Fakat biz sohbet etmiyoruz ki , şarki söylüyoruz yani efect olur delay reverb vs.

Aslında dış ortamda gelen ses olması gerektiği gibi.

Ortam kaydı

Ses kartı ile direkt kayıt.

Anormallik yokmu arkadaşlar sizce de..
Aynalı Kemer'de bence sorun yok. Oda ortamında bu kadar olur zaten. Yalıtımlı bir mekanda işler değişir.

pedal kullanmayın. Yamaha mg06x gibi bir mixer ile deneyin. en azından sesinizin basını tizini ayarlarsınız.

Ürünün birkaç videosunu izledim. Bu ürünü direkt telefona takıp video aşamasında seside kayıt etmesini sağlayabilir miyim. Bilgin varmı?

Heh anlatmak istediğim de bu zaten.
Ortam sesinde iyi , ses kartı ile yapılan kayitta anornallik var :)
Başka bir telefonla da kaydedebilir misiniz? Telefonun üzerinde kayıt için kullandığınız bir program varsa ondan veya telefonun genel ses alma kalitesiyle de ilgisi olabilir. Program kullanıyorsanız aynısını başka bir telefona kurup onunla kayıt alın.

Sorun çözülmezse bazen kablo kalitesi de etkili oluyor. Ama el birliğiyle çözeceğiz bu işi :)

Başka bir telefonla da kaydedebilir misiniz? Telefonun üzerinde kayıt için kullandığınız bir program varsa ondan veya telefonun genel ses alma kalitesiyle de ilgisi olabilir. Program kullanıyorsanız aynısını başka bir telefona kurup onunla kayıt alın.

Sorun çözülmezse bazen kablo kalitesi de etkili oluyor. Ama el birliğiyle çözeceğiz bu işi :)

Ama anormallik var değil mi?

Evet. Ses robotik geliyor.

İşte bu ya. Kelime robotikti. Sağolasın.

Hepiniz yazdıklarını tekrar tekrar okudum değerlendirdim.
Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Adam gibi kayıt için ne önerirsiniz.
Bm800 tarzı studyo mikrofon mu alayım , mikser veya ne takmalıyım , ses kartı olarak ne kullanmalıyım.

İşte bu ya. Kelime robotikti. Sağolasın.

Hepiniz yazdıklarını tekrar tekrar okudum değerlendirdim.
Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Adam gibi kayıt için ne önerirsiniz.
Bm800 tarzı studyo mikrofon mu alayım , mikser veya ne takmalıyım , ses kartı olarak ne kullanmalıyım.
Sakın bulaşma. Onlar oyuncak mikrofon. Bizim gibilere alt sınır Behringer C1. Ben başlarken bile BM800 gibi mikrofonlara bakmadım. Şimdi sistemimi yükseltiyorum. Üst sınır zaten yok ama genelde en iyi bizim standartlarımızdaki kişiler için RODE NT1-A veya RODE NT-1 tercih ediliyor. Zaten bu mikrofonlardan birini almak için elimdeki dinamik mikrofonları satıyorum. Alt sınırın bence Behringer C1 olsun. Diğerleri inan bana sadece çöp.