• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Sifir org almak istiyorum yardim edin lutfen...

Musketeer

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Baglama
Selam arkadaslar forumda yeniyim . sifir bir org almak istiyorum..normalde baglama calan biriyim...nota bilgim ve kulaktan da calabilirim ..orgu bi kac sefer kulaktan caldim az cok deneme amacli bu isi de ogrenmek istiyorum .. Yalniz nasil bir org almaliyim bilmiyorum .. Ben sadece aradigim ozellik leri yazicam bir iki tane buna uyan aklinizda varsa org bana soylemenizi isterim..
1.ses yuklemesi yapmam icin usb girisi olucak
2.macunlu olmasini istiyorm ..
3. Fiyat 1000 ~1500 arasi

Cevap: Sifir org almak istiyorum yardim edin lutfen...

bu paralara usb alet bulman zor ama normal serilerden örnek verirsek pa 55 tr pa60 kartlı pa 80 kartlı yada biraz daha verip üste takriben 1800 2000 civarında medelli dante tr alabilirsiniz bu serideki medellide usb girişi ve mp3 okuma özelligi ve dokunmatik ekran ve orjinal lesli sesini almak için aletin içinde fabrikasyon lesli var sanırım bu size daha hitap edebilir bu aletin saundu yamaha or 700 tadındadır yani güçlü ve temiz gelir degerlendirip bakabilirsiniz

Tsk ederim sagol yalniz piyasaya baktimda yamaha a300tr yamaha a1000 casio a3, ketron xd 9 da sanirim usb girisi yoktu bunda roland gw 8 modelleri icinden encok yamaha yi tercih ediyolar ben orta seviye birsey alip iyice gelisirdikten sonra en iyisini almayi dusunuyorum .yanilmiyorsam korg pa 55 uretilmio eski bir model oldugu icin sizinle uzun uzun konusmak isterim

o paraya usb girişli org zor usb girişli org için en düşük modeli 2500 gibi
korg pa 500 tr
ama bu klavyedede samplin yükleme şansın yok içinde ne varsa onu kullancan usb veri transeveri için kullanılıyor..
mesela aynı orgu kullanan birisi seti düzenlemişdir daha kaliteli saund elde etmişdir bu paylaşımı paylaşmıştır.
sende onu usb yoluyla alabilirsin..

sample ses yüklemeli bir cihaz dıyorsan en kotu fiyar 3000 ile 3500 arası pa 600 qt
korg pa 600 qt ile sample alış verişi yapabilirsin. istediği her şeye açık bir alet..
mp3 dinleme
sampling atma
yeni nesil 3x style okuma gibi vs...

alırsan bu alet derim..

Yamaha S650 işini görecektir.

Saydığınız cihazların biçbiri üretilmiyor artık. Sıfır demişsiniz ama belirttiğiniz bütçeye sıfır klavye, daha doğrusu profesyonel sıfır klavye yok. İkinci el için tavsiyem o parala ancak pa80 yada ketron xd9 olur tabi usb siz olur. Bence en mantıklı seçim sizin için, arkadaşın önerdiği gibi yamaha s650 olur şimdilik. Başkada kalvye bakıp hiç kafanızı karıştırmayın bence.

Biraz daha çalış didin kazan KORG PA-600 al. Arkadaşlarımın da belirttiği üzere dediğiniz bütçe ile hem sıfır, hemde USB li org alma şansınız yoktur. Gönlünüzce bir sıfır USB li org sahibi olmanız dileğimle,

danteTR 'yi de incelemeni öneririm.

Cok tsk ederim yazdiklariniz icin zorlasam biraz kendini en fazla 2000 tl lik alabilirim .. Bu fiyati gozden cikara bilirim yamaha s650 guzel gozukuyo ama yasadigim yerde bir hayli fazla fiyati korg micro aranger de dusunuyorum ama her hangi bi sorun yasarmiyim bilmiyorum birde ufak olusu tuslari kullanirken sorun yaratir mi bana

İkinci el temiz bir S650 yi 1000-1500 alabilirsin. Yeni teknoloji ve programla sample atılabiliyor... ufak tuş sana sorun olacaktır, microarranger için düşüncem.

Moderatör tarafında düzenlendi: