• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Sizce Bu İlanda Bir Yanlışlık Var mı?

• Konbuyu başlatan omunal
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 6
  • Görülen : 2K

omunal

Moderator
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
ROLAND E70 & KORG PA800 256 MB V2
Ben bir alışveriş sitesini gezerken bu ilanla karşılaştım..Bende pa500TR kullanıyorum ama bu resimler düz modeline ait gözüküyor (pa500 batı model)..Fakat ilanda 1900 TL fiyat çekilmiş..Aman arkadaşlar bu tarz ilanlarda siz siz olun uyanık olun..İlanı incelediğinizde Pa500 yazısının (hoparlör altında) Türkiye yazısı yok...Ayrıca sol hoparlör altında koma skalası yok..Yani işin özü bence bu alet Pa500TR değil...Eğer düz modeli ise bu fiyat kesinlikle yanlış bana göre.. Buyrun linki bir de siz bakın.....

Cevap: Sizce Bu İlanda Bir Yanlışlık Var mı?

abi adam pa500 türkiye yazmamış sadece pa500 yazmış he fiyat pahalı evet ama herkes kendi malını istediği fiyattan satar

Sevgili Kuscy zaten bende pa500tr yazmış demiyorum elbette ama sizinde malumunuz ki her malın bir ederi vardır kaldı ki pa500TR modeli bile 1500-1600-1700-1800-1900 gibi fiyatlara giderken batı modeli pa500 klavyenin bence pa500tr tavan fiyatından satılması garip geldi haklısın kim ne isterse ister malına alan satan arasında olan bir olay ...Saygılarımla

herşey normal sıkıntı yok hocam bence, bende 3600 istiyorum pa800 üme :) tok satıcıdır

Sevgili Lost_92 bence senin klavye için son derece normal bir fiyat..Pa800 muhtemelen 64Mb 'dır...Valla senin fiyatta anormallik yok.Hayır şimdi benim konuyu açma sebebim şunun içindir;şimdi ilana bakınca sizde biliyorsunuzki bilmeyen yada az bilen bir kişi batı ve TR modelini ayıramayabilir.Batı modelini TR gibi algılayıp alır sonra pişmanlık duyabilir diye açmıştım.Belkide forumumuza kayıtlı bir üye kardeşimiz böyle bir hataya düşebilir ..Benim bildiğim korg Türkiye distiribütörü Can elektronikte pa500 batı sıfır fiyatı 1437 TL iken bu 1900TL fiyat ikinci ele istenmesi sizce mantıklımı? ve de ne düşünürsünüz bu ilanla ilgili olarak? Saygılarımla..

hocam esnaflıkta bir prensip vardır. ''mal müşteriye satılır'' denir. tabiki her malın bir ederi var. malını fahiş fiyata satmak terbiyesizliktir. belki satan adam fiyatlardan bihaber? ilanda anormallik şöyle olurdu. adam pa500 1000tl derdi ozaman anormal olurdu ama bunda endişelenecek bişey yok. nekadar acemide olsa bir insan mal alırken bilenlerden fikir alır..

Ama Vural kardeşim bakın sıfırı 1400TL iken ikinci el fiyatı 1900TL bu başlı başına anormallik.Ve dikkat edin Pa500TR DEĞİL Pa500 düz modeli.Dediğim gibi valla kim kaça satarsa satsın alıcı insanlarda biraz uyanık olsun bilinçli tüketici olsunlar ne diyelim bizden uyarması.Saygılarımla...